Drewniane klocki - układanka Wąż- OUTLET

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972123459

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 185,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 229,00 zł

  159,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 229,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 70,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 174,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  174,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

 

OSTATNIE SZTUKI

 

Dla kogo?

Klocki – układanka „Wąż” to zabawka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Są to drewniane klocki połączone gumką, które można przesuwać oraz układać z nich kształty i figury. Klocki są w różnych kolorach, dzięki czemu dziecko może uczyć się nazywania i rozpoznawania kolorów. Układanka rozwija u dziecka percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową i motorykę małą. Oddziałuje ona także na wyobraźnię i kreatywność. Z pomocą układanki kształtuje się u dziecka umiejętność logicznego myślenia. „Wąż” to świetny sposób na nudę, zabawa z układanką jest interesująca i pozwala dziecku zająć się przez dłuższy czas. Niewielkie elementy zabawki sprawiają, że jest ona bardzo poręczna i można ją wszędzie ze sobą zabrać, mieści się ona do kieszeni. Zabawka świetnie sprawdzi się także w podróży. Dzięki niej dziecko nie nudzi się w drodze na wybrane miejsce. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

 

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Dobra jakość

Produkt jest trwały i bezpieczny w użyciu.

85-edukacja-przedszkolna2 Dla przedszkolaków

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym.

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Ekologiczny

Produkt wykonany jest z drewna, ma tekturowe opakowanie, nie zawiera plastiku.

24-logiczne-myslenie Rozwój logicznego myślenia

Układanie z klocków figur według własnych wzorów rozwija u dziecka umiejętność logicznego myślenia.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Poprzez przesuwanie klocków po gumce, manipulowanie klockami oraz układanie z nich figur, dziecko ćwiczy palce, nadgarstki oraz prawidłowy chwyt.

47-od-3-roku-zycia Od 3 roku życia

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 lat.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Percepcja wzrokowa

Kontrola wzrokowa przesuwanych klocków oraz ruchów ręki rozwija u dziecka percepcję wzrokową oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

78-zmysl-dotyku3 Dotyk

Przesuwanie klocków po gumce i tworzenie z nich wzorów rozwija u dziecka zmysł dotyku.

 

Dlaczego warto?

 • Nazywanie i rozpoznawanie kolorów

Drewniane klocki mają różne kolory. Układanka może więc być pomocna podczas nauki nazywania i rozpoznawania kolorów. Dziecko może po kolei wymienić kolory każdego klocka i podawać przykłady przedmiotów mających ten sam kolor, co każdy z klocków.

 

Klocki - układanka

 

 • Rozwijanie logicznego myślenia

Klocki służą do układania z nich kształtów i figur. Nie ma do nich instrukcji ani wzorów, dlatego dziecko musi stworzyć wzory według własnego pomysłu. Klocki połączone są ze sobą gumką i mogą swobodnie się po niej przemieszczać, co daje możliwość stworzenia wielu ciekawych kształtów. Podczas manipulacji klockami i wymyślania własnych figur kształtuje się u dziecka umiejętność logicznego myślenia.

 

Przesuwając po gumce elementy, dziecko jednocześnie kontroluje ich ruch za pomocą wzroku, śledzi też ruchy ręki. Zabawa ta rozwija więc u dziecka zmysł wzroku oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Bardzo ważne jest rozwijanie u dziecka tych zdolności, gdyż ułatwiają one nabywanie umiejętności niezbędnych do dalszej nauki.

 

Klocki - układanka

 

 • Rozwijanie motoryki małej

Przesuwanie klocków po gumce, manipulowanie klockami i układanie z nich figur rozwija u dziecka motorykę małą. Dzięki układance dziecko ćwiczy palce i nadgarstki oraz prawidłowy chwyt. Umiejętności te pomogą później dziecku podczas nauki pisania oraz podczas wykonywania prac plastycznych i manualnych.

 


Pomysły na zabawę


 • Zabawa w kolory – nazywanie i rozróżnianie kolorów

Dziecko po kolei wymienia kolory klocków znajdujących się w układance. Następnie podaje po 5 przykładów przedmiotów, które mają ten sam kolor, co klocek.

 

 • Ułóż taką samą figurę, jak na obrazku – rozwijanie percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, motoryki małej

Dziecko otrzymuje ilustracje przedstawiające różne figury. Jego zadaniem jest ułożenie takich samych figur jak na ilustracjach. Inna wersja tej zabawy polega na słownym podaniu kształtu, jakie dziecko ma ułożyć – dziecko wtedy tworzy figurę według własnego pomysłu.

 

 • Zwierzątka – rozwijanie percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, motoryki małej, spostrzegawczości i kreatywności, rozróżnianie kolorów

Dziecko układa z klocków dowolne zwierzę. Następnie wykonuje ono pracę plastyczną przedstawiającą zwierzę, które zostało wcześniej ułożone z układanki. Maluch może wykorzystać do tego np. kredki, farby, plastelinę, bibułę, papier kolorowy. Kolory zwierzęcia na ilustracji muszą być zgodne z kolorami klocków. Po skończeniu pracy dziecko nadaje zwierzątku imię, może też stworzyć o nim krótką historyjkę.

 

Klocki - układanka

 

Główne informacje

 • Ilość klocków w układance: 12.

 • Wymiary: ok. 15,5 x 1 x 1 cm.

 • Materiał: drewno.

 • Produkt został wyprodukowany w Niemczech.

 • Zabawka jest dobrej jakości, ekologiczna, bezpieczna w użyciu.

 • Produkt jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

Zestaw drewnianych kolorowych spirali

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej