Klocki sensoryczne - zabawa z szlaczkami (Fun with Curves)

 • Producent: WEPLAY
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 299,98 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  299,98 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Klocki sensoryczne to bloki wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Mają za zadanie stymulować percepcje wzrokową oraz doskonalić koordynacje ruchową dłoni. Dają dzieciom dużo frajdy, a przy okazji korzystnie wpływają na ich rozwój. Będą idealne do przedszkoli, zabaw grupowych i integracyjnych. Dobrze sprawdzą się również w zaciszu domowym.

Produkt odpowiedni dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

Klocki nie tylko zostały pomalowane jaskrawymi kolorami, ale zadbano również, aby był między nimi intensywny kontrast. Tak złożona szata kolorystyczna ma na celu uwidocznienie różnych szlaczków, co zaciekawi i zachęci dzieci do zabawy.

Doskonalenie percepcji wzrokowej jest głównym elementem rozwoju malucha. Jest to zdolność do różnicowania kształtów, do ich zapamiętywania i odtwarzania na podstawie wzoru lub z pamięci. Umiejętność dostrzegania elementów kształtów i tła, wyodrębnianie centralnej części pola spośród całości. Percepcja wzrokowa obejmuje również koordynację ruchowo-wzrokową, zdolność do znajdowania braków, różnic czy podobieństw oraz pamięć wzrokową. Najintensywniejszy rozwój percepcji wzrokowej przypada w okresie edukacji przedszkolnej. Powinniśmy ją stymulować jak najwcześniej, im więcej ćwiczeń w tym zakresie tym mniejsze ryzyko powstawania deficytów rozwojowych.

 

 

 • Wpływa na wyobraźnię dziecka

Różnego rodzaju układanki ćwiczą wyobraźnię dziecka. Szczególnie te o nieregularnych i przypadkowych kształtach. Dzieci zapamiętując wzory szukają później ich odzwierciedlenia w otoczeniu. Dzięki niej maluchy są ciekawe świata i otwarte na nowe doświadczenia. Z jej pomocą dostrzegają różne rozwiązywania problemów, zadań i mają ochotę zawierać nowe znajomości. Aby skuteczniej wspierać rozwój tej zdolności zalecamy pozwolić dziecku na swobodną zabawę. Przez to twoja pociecha nauczy się samodzielności. Najważniejsze to zaakceptować fakt popełniania błędów i malucha takim jakim jest. 

Produkt dzięki odpowiedniej wielkości oddziałuje na motorykę małą. Obejmuje ona temat sprawności dłoni i palców. Kanciaste rogi oraz kształt sześcianu doskonale masują małe mięśnie rąk. Dzięki temu maluch coraz szybciej potrafi wykonywać precyzyjne czynności. Regularne ćwiczenia pomagają w nauce rysowania, zapinania guzików, zasuwania zamków i sznurowania. Przygotowują do przyszłej nauki pisania.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 16 bloków oraz 6 dwustronnych kart z przykładami układania wzorów, przewodnik oraz pudełko do przechowywania. Klocki są w rozmiarze 5 x 5 x 5cm.

 

Zobacz inne zabawki edukacyjne i zabawki sensoryczne.

 

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Głoska [sz] – sposoby na utrwalenie głosek szumiących

Głoska [sz] – sposoby na utrwalenie głosek szumiących

27-07-2021
Logopeda w swojej pracy bardzo często spotyka się z nieprawidłową, bądź brakiem, właściwej realizacji głosek szeregu szumiącego. Przechodząc przez kolejne etapy pracy terapeutycznej, od momentu pojawienia się dźwięku, do czasu jego utrwalenia w mowie spontanicznej, może minąć...

więcej

Edukacja emocjonalna – jak nauczyć dziecko rozpoznawać i nazywać emocje?

Edukacja emocjonalna – jak nauczyć dziecko rozpoznawać i nazywać emocje?

19-07-2021
Rozpoznawanie, nazywanie i wyrażanie własnych emocji może przysporzyć dziecku sporo trudności. Ważnym etapem rozwoju dziecka jest rozwój emocjonalny. Już na etapie edukacji przedszkolnej należy stworzyć odpowiednie warunki do tego, aby dziecko panowało nad własnymi emocjami oraz...

więcej

Zabawa w kosz skarbów – czy wiesz jak ją zorganizować?

Zabawa w kosz skarbów – czy wiesz jak ją zorganizować?

21-06-2021
Ciekawą zabawą należąca do zabaw heurystycznych jest kosz skarbów. Kosze skarbów to zabawa dla małych dzieci, które nie potrafią jeszcze chodzić, ale bez problemu utrzymują pozycję siedzącą. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tej zabawie i podpowiemy w jaki sposób ją...

więcej