Klocki sensoryczne - (16 elementów)

 • Producent: TICKIT
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 249,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 249,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  249,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Zestaw 16 sensorycznych klocków to wielokrotnie nagradzana zabawka sensoryczna dla dzieci od 12 miesiąca życia. Jest to ciekawa propozycja klocków dla dzieci, stymulujących zmysł wzroku oraz dotyku, a nawet słuchu. Zabawa klockami pobudzi wyobraźnię dziecka, skłoni do obserwacji i manipulowania klockami, a to doskonałe ćwiczenie motoryki małej – tak ważnej w prawidłowym rozwoju dziecka. Zestaw sprawdzi się jako pomoc terapeutyczna w terapii integracji sensorycznej, dlatego powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego przedszkola, gabinetu terapeutycznego czy pokoju dziecięcego

 

 

 

infografika

 

Dlaczego warto?

Każdy klocek wykonano z drewna kauczukowego, jednak posiada on okienko wypełnione koralikami, akrylem, kolorowym piaskiem lub wodą z brokatem. Takie zestawienie zaciekawi dziecko i pobudzi jego wyobraźnię.

 • Wspierają terapię integracji sensorycznej

Zabawa klockami sensorycznymi wpływa korzystnie na stymulację zmysłów dziecka. Obserwowanie i porównywanie kolorowej zawartości klocków – ćwiczy zmysł wzroku oraz zmysł dotyku. Potrząsanie klockiem z koralikami czy piaskiem – rozwija zmysł słuchu. Manipulowanie klockami, próby połączenia ich w logiczne pary, czy tworzenie różnych budowli – to ćwiczenia wspierające motorykę małą, tak potrzebną dziecku w późniejszej nauce pisania czy rysowania.

 

Zabawa klockami sensorycznymi

 

 • Idealna zabawka rozwijająca umiejętność obserwacji

Każdy element jest inny, jednak mimo to łączy je kształt i kolor. Wszystkie prostokąty są w odcieniu niebieskim, trójkąty w zieleni, a kwadraty posiadają zawartość w odcieniu czerwonym. To doskonały trening spostrzegawczości dziecka. Czy Twój mały szkrab dostrzeże te podobieństwa – sprawdź sam!

 • Pełni funkcję pomocy edukacyjnej do nauki kształtów, kolorów i zasad mieszania się barw

Klocki sensoryczne, znajdujące się w zestawie występują w czterech różnych kształtach. Z ich pomocą dziecko dostrzeże cechy wyróżniające trójkąty, prostokąty, kwadraty oraz półokręgi. Będzie to doskonała zabawa edukacyjna, wprowadzająca w świat pierwszych pojęć matematycznych oraz kolorów. Starsze dzieci z wykorzystaniem klocków poznają zasady mieszania się barw.

 

 

 • Wspiera komunikację językową i rozwija zasób słownictwa

Kolorowe sensoryczne klocki z okienkiem będą wyzwaniem dla każdego dziecka i niejednego dorosłego. Próby opisania tego, co dzieje się wewnątrz klocka rozwiną wyobraźnię dziecka, a także wzbogacą jego słownictwo i rozwiną umiejętności opisowe. Postaw klocki na oknie, przenikanie światła wzmocni wrażenia sensoryczne, a także dostarczy nowe tematy do ćwiczeń językowych – patrzenie przez klocki wypełnione akrylem z pewnością zmieni sposób spostrzegania świata – trawa nagle może być różowa. 

 • Ćwiczenie koncentracji i postrzegania przestrzennego

Klocki sensoryczne, jak każde inne klocki, dają możliwość budowania różnych konstrukcji. Tworzenie wysokich budowli nauczy koncentracji oraz cierpliwości. Zabawę w budowanie można także wykorzystać do nauki postrzegania przestrzennego. W trakcie zabawy spróbuj poinstruować dziecko, by dany klocek ułożyło z lewej strony, z prawej, u góry, na dole, z przodu lub z tyłu. To doskonała okazja do przećwiczenia werbalizacji położenia w przestrzeni.

 

Zabawa klockami sensorycznymi

 

 • Idealne narzędzie do zabaw świetlnych

Wzmocnij wrażenia i wykorzystaj klocki w połączeniu z panelem świetlnym LED. Zabawy świetlne wzbudzają ciekawość dzieci i pomagają rozwinąć funkcje poznawcze. Światło zaprezentuje klocki z zupełnie nowej strony.

 

Co zawiera?

16 dużych klocków z drewna kauczukowego, zawierających koraliki, przezroczysty akryl, kolorowy piasek i wypełnione wodą/brokatem kieszenie w 4 różnych kształtach (kwadrat, prostokąt, trójkąt i półokrąg).

Wymiary prostokąta to: 140 x 70 x 30mm.

 

Zawartość zestawu

 

Zabawka najlepiej sprawdza się w kompozycji z panelami świetlnymi.

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej