Klocki, alfabet migowy - OUTLET

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: PLAN TOYS
 • Kod producenta: 8854740056726

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 179,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 199,00 zł

  159,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 199,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 40,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 174,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  174,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

 

OSTANIE SZTUKI

 

Dla kogo?

Klocki, alfabet migowy od firmy Plan Toys to produkt przeznaczony dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych powyżej 2 roku życia. Dzieci posługujące się językiem migowym mogą bez barier zdobywać niezbędną wiedzę, która pomoże im w edukacji oraz zrozumieniu otaczającego ich świata.

Dwustronna tabliczka na jednej stronie posiada symbol literki, a po drugiej ilustrację przedstawiającą ułożenie rąk w języku migowym (ASL). Produkt może być równie dobrze wykorzystany przy tradycyjnym poznawaniu literek oraz przygotowaniu do nauki ich zapisywania. Klocki mają także wpływ na rozwój umiejętności z zakresu małej motoryki – ich niewielki rozmiar sprawia, że podczas zabawy dziecko ćwiczy również sprawność manualną.

Produkt jest w pełni ekologiczny – został wykonany z naturalnego drewna kauczukowego, a przy jego produkcji użyto naturalnych barwników i lakierów bezpiecznych dla środowiska.

 

 

 

42-od-1-roku-zycia-2- Wiek 2+

Zabawka edukacyjna przeznaczona dla dzieci powyżej 2 roku życia.

38-nauka-pisania-alfabet-litery-alfabet-ABC-3 Nauka alfabetu

Dzięki temu zestawowi z łatwością nauczysz dzieci liter alfabetu.

28-motoryka-mala-terapia-reki Litery w języku migowym

Zobrazowanie literek językiem migowym ułatwia dzieciom zapamiętywanie, oraz pozwala lepiej zrozumieć, co każda z nich oznacza.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Prowadząc palec po wyżłobieniach dziecko rozwinie motorykę małą, a także będzie trenowało prawidłowy chwyt pęsetowy. Ułatwi to dalszą naukę pisania.

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Zabawka wykonana z drewna

Tabliczki zostały wykonane z wysokiej jakości drzewa kauczukowego bez substancji chemicznych. Dzięki zastosowaniu takich materiałów, masz pewność, że zabawka jest w pełni bezpieczna dla Twojego dziecka.

24-logiczne-myslenie Pamięć i koncentracja

Systematyczne ćwiczenia ułatwią najmłodszym zapamiętywanie liter oraz ich oznaczeń w języku migowym.

 

Dlaczego warto?

 • Odpowiedź na specjalne potrzeby edukacyjne

Zabawka została stworzona głównie z myślą o dzieciach, które potrzebują szczególnych rozwiązań edukacyjnych. Poznawanie alfabetu w przypadku dzieci niemych wymaga od nich dodatkowej umiejętności – nauki odpowiedników liter w języku migowym. W tym przypadku doskonale sprawdzą się klocki, które po jednej stronie posiadają symbol literki, a po drugiej jej odzwierciedlenie w języku migowym.

 

 

 • Edukacja bez barier

Pomimo trudności, dziecko z niepełnosprawnością ma szansę zdobyć cenne umiejętności i tak samo jak jego rówieśnicy poznawać podstawowe elementy, dzięki którym w przyszłości będzie mógł poszerzać swoją wiedzę i kontynuować dalszą edukację.

 

 • Nauka przez zabawę

Alfabet w formie drewnianych klocków z kolorowymi nadrukami zachęca dziecko do aktywności, dzięki czemu nasza pociecha nie tylko świetnie się bawi, ale też poznaje literki, przez co pogłębia swoją wiedzę i łączy dwa obszary – naukę i zabawę.

 

 • Zabawka uniwersalna

Klocki są przeznaczone w głównej mierze dla dzieci niemych, posługujących się językiem migowym, na co wskazuje obrazek ułożenia dłoni ilustrujący daną literę. Jednak produkt może być wykorzystany przez wszystkie dzieci, które rozpoczynają naukę alfabetu. Klocki z wytłoczonymi literkami pozwalają na poznanie ich kształtu, co w przyszłości ułatwi dziecku naukę poprawnego zapisywania.

 

Zabawa klockami, układanie wyrazów czy segregowanie literek angażuje do pracy dłonie, zatem wpływa na sprawność manualną oraz rozwój umiejętności z zakresu małej motoryki. Maluch nie tylko poznaje alfabet, ale też dba o prawidłowy rozwój sprawności rączek i paluszków.

 

 • Rozwija koordynację wzrokowo - ruchową

Podczas układania klocków dziecko ma za zadanie zachować spójność pomiędzy tym co widzi, a wykonywanym ruchem. Tego typu zabawa poprawia koordynację ręka-oko, która wpływa na ogólną sprawność malucha – nauczy się płynnych, świadomych ruchów, co znacznie ułatwi mu wykonywanie podstawowych czynności.

 

 • Pomysł na zabawę w grupie

Klocki można wykorzystać w sposób indywidualny, jednak najwięcej radości przynosi w kilkuosobowej grupie. Dzieci mogą układać wyrazy oraz na zmianę sprawdzać swoją znajomość poszczególnych literek. Wspólna zabawa daje im świetną okazję do integracji.

 

 • Miejsce zabawy wybiera użytkownik

Zabawkę można wykorzystać w dziecięcym pokoju, na świeżym powietrzu, przedszkolnej sali, a nawet zabrać ze sobą na wakacje! To użytkownik decyduje, gdzie chce się bawić – nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Jedyne czego potrzeba to trochę płaskiej powierzchni, na której będzie można rozłożyć klocki.

 

Firma Plan Toys stawia na zrównoważony sposób tworzenia swoich produktów. Klocki powstały z naturalnego drewna kauczukowego, a co więcej – elementy zostały pokryte nietoksycznym lakierem oraz ekologicznymi barwnikami.

 

 • Łatwe przechowywanie

Wszystkie elementy zestawu znajdują się w kartonowym pudełku, które umożliwia nie tylko swobodne przechowywanie zabawki, ale też zabranie jej ze sobą w dowolne miejsce.

 

Co zawiera?

26 drewnianych klocków (z jednej strony posiadają literki alfabetu, z drugiej ich odpowiednik w postaci obrazka w Amerykańskim Języku Migowym (ASL)).

Język migowy dla dzieci w przyjaznej i łatwej do nauki formie

Główne informacje

Wymiary:

 • Pudełko: 19 x 19 x 8 cm

 • Klocek 8 x 1 x 7 cm

Waga: 1,2 kg

Produkt posiada certyfikat FSC, który poświadcza o tym, że całość użytego surowca drzewnego pochodzi z certyfikowanych zasobów leśnych.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej