Kasetka z wymienną pokrywką - 4 kształty

 • Producent: MOYO MONTESSORI
 • Kod producenta: 8596027004593
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 119,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  130,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Drewniana kasetka z wymienną pokrywą to unikalny sorter i pomoc Montessori w jednym produkcie. Cztery wymienne pokrywki z różnymi kształtami zapewnią małym dzieciom oraz przedszkolakom nowe doświadczenia związane z odkrywaniem kształtów, dopasowywaniem czy poznawaniem różnych rozmiarów. Manipulowanie różnymi figurami pozwoli dziecku ćwiczyć precyzyjne ruchy dłoni, nadgarstków i palców. Dziecko bawiąc się samodzielnie, uczy się na własnych błędach. Próby dopasowania odpowiedniego kształtu do pokrywki ćwiczą cierpliwość, ale również pokazują, jak wyciągać wnioski z popełnianych błędów oraz jak cieszyć się pierwszymi sukcesami, gdy w końcu uda się dopasować kształt klocka do otworu.

Ta prosta zabawka edukacyjna to doskonały dodatek do każdego gabinetu, pokoju zabaw, szkolnej klasy czy przedszkola. Dzieci w trakcie angażującej zabawy rozwiną wiele umiejętności potrzebnych na dalszych etapach nauczania: rozwiną motorykę małą, logiczne myślenie, cierpliwość, a przy tym nauczą się podstawowych kształtów i kolorów.

Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

 

Dlaczego warto?

Drewniane pudełko z szufladką oraz wymiennymi pokrywkami to ciekawa pomoc w stylu Montessori. Dziecko w trakcie samodzielnej zabawy, metodą prób i błędów uczy się jak dopasowywać różne figury w 3D. Początkowe zabawy mogą wiązać się z porażką, jednak ona też jest dla malucha pouczająca. Twoja pociecha dowie się, w jaki sposób korygować własne błędy, wyciągnie wnioski z nieefektywnych działań i pozna smak sukcesu, gdy w końcu uda się mu odpowiednio dopasować kształt do figury wyciętej na pokrywce. To niezwykle prosta i jednocześnie rozwojowa zabawa, która zajmie Twojego malucha na znacznie dłużej niż chwilę.

 

Kasetka z wymienną pokrywką - 4 kształty

 

 • Zabawka edukacyjna do treningu cierpliwości oraz logicznego myślenia

Dopasowywanie kształtów to nie lada wyzwanie, szczególnie dla najmłodszych dzieci. Czynność ta rozwija koncentrację oraz uczy cierpliwości. Maluch musi obserwować wiele elementów jedocześnie i wyciągać wnioski z każdego ruchu, a to rozwija umiejętność logicznego myślenia, którą niejednokrotnie wykorzysta w późniejszych etapach rozwoju.

 

Kasetka z wymienną pokrywką - 4 kształty

 

 • Ciekawa pomoc trenująca precyzyjne ruchy dłoni i koordynację ręka-oko

Poszukiwanie odpowiedniego klocka, następnie złapanie go i odwrócenie tak, aby pasował do kształtu pokrywki. Każda z tych czynności rozwija logiczne myślenie oraz koordynację ręka-oko. Pozwól się dziecku bawić i rozwijać umiejętności motoryczne, które są niezbędne np. do nauki pisania, wiązania butów czy zapinania guzików.

Wymienne pokrywki można także wykorzystać jako szablony do nauki rysowania pierwszych kształtów. Przyłóż kartkę papieru na pokrywkę i z pomocą ołówka odrysuj kształt kwadratu, koła czy trójkąta.

 

Kasetka z wymienną pokrywką - 4 kształty

 

 • Trwała zabawka do przedszkola, gabinetu czy pokoju zabaw

Kasetkę z wymiennymi pokrywkami wykonano z drewna oraz z dbałością o szczegóły. Krawędzie produktu są gładkie i bezpieczne dla Twojego dziecka. Jest to produkt, który sprawdzi się w szkole, przedszkolu, a także gabinecie terapeutycznym.

 

Kasetka z wymienną pokrywką - 4 kształty

 

Co zawiera?

 • drewniane pudełko,

 • szufladka, 4 pokrywki,

 • 4 trójwymiarowe figury

 

Kasetka z wymienną pokrywką - 4 kształty

 

Główne informacje

Wiek: + 3 lata

Produkt spełnia normy bezpieczeństwa dotyczące zabawek.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej