Karty do kamyczkowych pszczółek z liczbami

 • Producent: YELLOWDOOR
 • Kod producenta: 5060213761438
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 89,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 100,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  100,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Karty do kamyczkowych pszczółek z liczbami to jeszcze więcej pomysłów na zabawy z kompletem tych sympatycznych owadów. Ciekawe nadruki w postaci pięknych słoneczników lub plastra miodu zainteresują każdego przedszkolaka. Przeznaczone są dla dzieci od 3 roku życia. Wspomogą m.in. naukę pierwszych działań matematycznych. Z takimi kartami można poznać ciąg liczb od 1 do 10. Łatwiej będzie je zapamiętać, układając pszczółki z odpowiednimi cyframi kolejno na karcie z plastrem miodu. Można je układać rosnąco, od cyfry najniższej do najwyższej, lub w trudniejszej wersji ‒ malejąco.

Plansza z ponumerowanymi stokrotkami wskazuje natomiast dokładnie miejsca, do których należy dopasować pszczółki. Rozwinie to koordynację wzrokowo-ruchową przedszkolaka. Karta przedstawiająca ule na atrakcyjnym wizualnie tle usprawni zdolności percepcyjne, a także umiejętność rozpoznawania liczb. Na każdym ulu jest cyfra, a pod nią i nad nią znajduje się miejsce dla odpowiedniej pszczółki. Przykładowo na ulu z cyfrą 7 przysiądzie pszczoła z numerkiem 6 (na górze) i 8 (na dole). Na planszach przedstawiających 3 słoiki miodu jest miejsce do ustawienia po 3 pszczółki przy każdym z nich. Pozwoli to poznać zasady grupowania. Można w tej wersji zabawy ułożyć przy pierwszym słoiku trzy pszczółki z cyframi 1, 2, 3, a przy kolejnych, analogicznie, 4, 5, 6 oraz 7, 8, 9. U dzieci starszych może być to pomoc przy nauce tabliczki mnożenia (3 x 3 = 9).

Karty zostały pięknie wykonane, przez co przyciągają wzrok i zachęcają do zabawy. Sprawdzą się w placówkach edukacyjnych oraz w gabinetach pedagogicznych.

 

 

 

Dlaczego warto?

Z kartami do ponumerowanych pszczółek zadania matematyczne mogą być przyjemne! Dzieje się tak za sprawą formy, w jakiej najłatwiej przyswaja się nową wiedzę. Obrazowe wskazanie ciągu liczb lub zasady mnożenia sprawi, że dziecku łatwiej będzie je zrozumieć. Do nauki zachęcają także kolorowe nadruki na planszach. Dzięki temu dodawanie, odejmowanie, tworzenie zbiorów i mnożenie staną się ciekawym zajęciem.

 

 

 • Doskonalenie koordynacji oko-ręka

Umieszczanie właściwych pszczółek w określonych na karcie polach rozwinie u dziecka koordynację wzrokowo-ruchową. Jest to jedna z czynności, w których właśnie te funkcje muszą ze sobą dobrze współdziałać. Zintegrowanie ruchu ręki z bodźcami z narządu wzroku jest konieczne w wielu zadań przedszkolnych i szkolnych. To właśnie na nich opiera się także większość wykonywanych każdego dnia czynności. Warto więc doskonalić tę zdolność w połączeniu nauki z zabawą.

 

Karty do kamyczkowych pszczółek z liczbami

 

 • Rozwijanie percepcji wzrokowej

Wyszukiwanie pszczółki z odpowiednią cyferką, wymaganą w danym zadaniu z wykorzystaniem karty to dobry sposób na usprawnianie zdolności percepcyjnych. Spośród grupy pszczółek z cyframi od 1 do 10 należy znaleźć dokładnie tą, która pasuje do danego miejsca na planszy. Rozwija to spostrzegawczość i inteligencję. Zdolności te, ćwiczone od najmłodszych lat będą pomocne także na dalszych etapach nauki.

 

Karty do kamyczkowych pszczółek z liczbami

 

Wykonywanie zadań z wykorzystaniem kart do kamyczkowych pszczółek to czynność, która wspiera zdolności skupienia się na danym zadaniu. Karty z ciekawymi nadrukami pomogą wydłużyć czas, w którym dziecko jest w stanie zająć się nauką. Specjalnie przygotowane plansze pomogą też rozwijać u przedszkolaka pamięć wzrokową. Jest to szczególnie uwidocznione przy ciągu liczb, które dziecko będzie widziało na karcie. Dzięki temu nie będzie mylić kolejności cyferek, wymieniając je kolejno, od 1 do 10. Pamięć wzrokowa doskonale się wzmocni także przy zadaniu ze słoikami miodu. Dopasowanie po 3 pszczółki do każdego z 3 słoików zobrazuje dziecku rzeczywistą wartość równania 3 x 3. Na bazie tego uczeń będzie mógł tworzyć także kolejne działania. Rozwinie to również wyobraźnię matematyczną, przynosząc dziecku wiele sukcesów w nauce.

 

Karty do kamyczkowych pszczółek z liczbami

 

Karty to kamyczkowych pszczółek zostały wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego. Łatwo je wyczyścić, dzięki czemu bawić się nimi można bez obaw także poza domem. Dobrym pomysłem jest korzystanie z zestawu na świeżym powietrzu, przy stoliku ogrodowym. Dzięki tak przygotowanym kartom każde warunki są dobre do zabawy i nauki.

 

Karty do kamyczkowych pszczółek z liczbami

 

Co zawiera?

16 kart z zadaniami i barwnymi nadrukami.

Karty do kamyczkowych pszczółek z liczbami

Główne informacje

Wiek: od 3 r.ż.

Wymiary kart: 275 mm x 210 mm

Materiał wykonania kart: tworzywo sztuczne

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej