Kartoniki edukacyjne do pomarańczowej KodujMaty – 500 ele. (dla przedszkoli i szkół)

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: KODUJMATA

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 575,00 zł brutto
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 645,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 668,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  668,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

Kartoniki edukacyjne do pomarańczowej KodujMaty – 500 elementów to zestaw stworzony z myślą o przedszkolakach i uczniach młodszych klas szkół podstawowych. Zestaw wykorzystać można zarówno na zajęciach szkolnych i przedszkolnych, jak również podczas zabawy czy podczas zajęć terapeutycznych.

Kartoniki mają duże, wyraźne, kolorowe elementy, dzięki czemu sprawdzą się także u dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Z zestawem kartoników do pomarańczowej KodujMaty dzieci mogą uczyć się podstaw kodowania, a duża liczba elementów zestawu daje możliwość kodowania według różnych zasad. Kartoniki edukacyjne mogą wspierać ogólny rozwój dziecka oraz stanowić element zajęć terapeutycznych. Wykorzystać je można na zajęciach wyrównawczych, korekcyjno-kompensacyjnych oraz zajęciach w poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Kartoniki mogą być także wsparciem pracy logopedy, pedagoga specjalnego i innych specjalistów. Z wykorzystaniem kartoników dziecko rozwija percepcję wzrokową i motorykę małą. Kartoniki wspierają dziecko w nauce nazywania i rozpoznawania kolorów, uczą logicznego myślenia oraz myślenia przez analogię.

Zestaw kartoników do pomarańczowej KodujMaty można wykorzystać na zajęciach z różnych edukacji. Przydatne będą zwłaszcza na zajęciach polonistycznych, matematycznych i przyrodniczych, a także na lekcjach z zakresu edukacji społecznej czy zajęciach z komunikacji. Świetnie się sprawdzą podczas zajęć w szkołach specjalnych i ośrodkach dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Zestaw składa się z 500 kartoników edukacyjnych w różnych kategoriach, dzięki czemu wykorzystać go można do wielu aktywności i wybierać elementy zestawu w zależności od potrzeb i możliwości dzieci.

Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia i jest zgodny z podstawą programową skierowaną dla przedszkoli oraz klas 1-3 szkoły podstawowej.

 

 

 

10-dla-autystykow-autyzm Dla autystyków

Kartoniki dostosowane są do osób ze spektrum autyzmu.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Dla słabowidzących

Kartoniki są duże i kolorowe, dzięki czemu mogą z nich korzystać również osoby słabowidzące.

39-nauka-rozwiazywania-problemow2 Rozwój kreatywności

Zabawy z wykorzystaniem kartoników, np. układanie z nich wzorów, kodowanie, dopasowywanie kształtują kreatywność dziecka.

106-kreatywnosc2 Rozwój logicznego myślenia

Układanie obrazków według określonego kodu rozwija u dziecka umiejętność logicznego myślenia.

85-edukacja-przedszkolna2 Edukacja przedszkolna

Kartoniki edukacyjne mogą być ciekawym elementem wyposażenia przedszkoli.

32-Nauka-czytania Nauka czytania

W skład zestawu wchodzą kartoniki z literami oraz pełnymi wyrazami, dzięki czemu dziecko może rozwijać umiejętność czytania.

64-sortowanie-dopasowywanie3 Nauka kształtów, geometria

Przy pomocy kartoników edukacyjnych dziecko może nauczyć się rozróżniać kształty, porównywać je, wskazywać ilość boków.

63-sortowanie-dopasowywanie Dopasowywanie

Obrazki można układać i dopasowywać według określonych kategorii lub kodów.

 

Dlaczego warto?

Zestaw kartoników do pomarańczowej KodujMaty składa się z 500 elementów, które można podzielić na różne kategorie. Ilustracje znajdujące się na kartonikach zostały dobrane w taki sposób, aby nadawały się do nauki kodowania. U uczniów w wieku przedszkolnym kodowanie to przede wszystkim układanie elementów według wyznaczonego kodu. Kartoniki edukacyjne można układać na wiele sposobów, według różnych kodów i kategorii. Mogą więc być przydatną pomocą podczas wprowadzania podstaw kodowania.

 

Kartoniki edukacyjne do pomarańczowej KodujMaty – 500 elementów

 

 • Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia

Nauka kodowania wiąże się z umiejętnością logicznego myślenia. Dziecko musi zrozumieć, na czym polega dany kod, aby móc odpowiednio zakodować planszę lub stworzyć własny kod tak, aby był on zgodny z instrukcjami.

 

Kartoniki edukacyjne do pomarańczowej KodujMaty – 500 elementów

 

 • Rozwijanie myślenia przez analogię

Z pomocą kartoników edukacyjnych dziecko rozwija również myślenie przez analogię. Analogia jest umiejętnością dostrzegania elementów wspólnych dla różnych przedmiotów czy sytuacji. Ważne jest, aby dziecko opanowało tę umiejętność, gdyż jest ona potrzebna w przyswajaniu wiadomości i umiejętności z różnych dziedzin. Przydatna jest m.in. podczas nauki czytania, pisania i gramatyki, a także w nauce matematyki i stosowania się do określonych reguł. Kodowanie elementów według określonego wzoru jest jednocześnie ćwiczeniem rozwijającym umiejętność myślenia przez analogię.

 

Kartoniki edukacyjne do pomarańczowej KodujMaty – 500 elementów

 

 • Wykorzystanie na zajęciach u osób niepełnosprawnych intelektualnie

Kartoniki edukacyjne do pomarańczowej KodujMaty świetnie sprawdzą się w szkołach specjalnych oraz placówkach dziennego pobytu typu OREW. Dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną zwykle uczy się na konkretach, a ich nauka jest wspierana obrazkami. W zależności od poziomu niepełnosprawności, takie osoby przyswajają prosty materiał, dostosowany do ich możliwości. Najczęściej jest to materiał z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Duże, wyraźne, kolorowe elementy nadrukowane na kartonikach oraz różnorodność tematyki, której dotyczą, sprawia, że kartoniki mogą być z powodzeniem wykorzystywane na tego typu zajęciach.

 

Kartoniki edukacyjne do pomarańczowej KodujMaty – 500 elementów

 

Ze względu na dużą liczbę elementów, zestaw kartoników edukacyjnych może być ciekawym narzędziem rozwijającym kreatywność dziecka. Dziecko może m.in. tworzyć historyjki do wybranych obrazków, wskazywać ciągi przyczynowo-skutkowe, tworzyć zadania oraz obrazki. Kartoniki edukacyjne mogą być także wykorzystywane do różnego rodzaju zabaw i gier.

 

 • Dodawanie i odejmowanie

W skład zestawu wchodzą m.in. kartoniki przedstawiające działania z zakresu dodawania i odejmowania w zakresie 10. Układanie i rozwiązywanie tego typu działań na macie jest znacznie ciekawszym sposobem na ćwiczenie tych umiejętności, niż wykonywanie ich w zeszycie lub na tablicy. Ponadto, dzieci mające jeszcze trudności z wykonywaniem obliczeń, mogą wykonywać działania, wspierając się na konkretach - wykorzystując inne kartoniki edukacyjne (np. do działania 4 + 2, dziecko może wziąć ilustracje przedstawiające 4 koła i 2 kwadraty i przeliczyć na konkretach lub wykorzystać kartoniki przedstawiające kostki do gry/elementy do gry w domino i obliczyć działanie, wspierając się kropkami na kostkach).

 


Pomysły na zabawę


 • Kodowanie – rozwijanie percepcji wzrokowej, motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, rozróżnianie kształtów i kolorów, nauka kodowania, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz myślenia przez analogię

Przed dzieckiem leży pomarańczowa KodujMata. Nad pierwszym poziomym rzędem maty ułożone są kartoniki przedstawiające same kontury przedmiotów. Natomiast po lewej stronie, pionowo ułożone są kartoniki przedstawiające kolory. Zadaniem dziecka jest wybranie z zestawu elementów pasujących zarówno do kształtu znajdującego się z góry, jak i koloru po lewej i ułożenie ich we właściwym miejscu tak, aby wypełnić całą matę.

 

 • Tworzenie ilustracji do działań – ćwiczenie umiejętności dodawania i odejmowania w zakresie 10, rozwijanie percepcji wzrokowej i spostrzegawczości

Przed dzieckiem znajdują się kartoniki przedstawiające działania oraz kartoniki z obrazkami. Zadaniem dziecka jest wykonanie działań oraz stworzenie do nich ilustracji przy pomocy kartoników z obrazkami. Dziecko może stworzyć także własną treść zadania do działania i stworzonej przez niego ilustracji.

 

 • Zmiana kolorów – rozwijanie percepcji wzrokowej i spostrzegawczości, nauka kodowania, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, rozróżnianie kolorów

Przed dzieckiem leżą w rzędzie obrazki w różnych kolorach. W wersji łatwiejszej mogą mieć ten sam kształt, a w wersji trudniejszej różne kształty. Zadaniem dziecka jest stworzenie kolejnego rzędu z zastosowaniem określonego kodu (np. zmiana jednego lub większej liczby kolorów). Przykładowo: przed dzieckiem leży rząd kwadratów: 1 żółty, 2 zielone, 1 żółty, 3 czerwone oraz kod: zmiana elementów w kolorze zielonym na elementy w kolorze niebieskim. Dziecko tworzy więc następujący rząd: 1 żółty, 2 niebieskie, 1 żółty, 3 czerwone. W zależności od możliwości i umiejętności dziecka kod może mieć różne stopnie trudności.

 

Co zawiera?

 • 500 kartoników edukacyjnych pogrupowanych w zestawy,

 • pudełko do przechowywania.

 

Kartoniki edukacyjne do pomarańczowej KodujMaty – 500 elementów

 

Główne informacje

 • Ilość elementów: 500.

 • Wymiary kart: 13 x 13 cm.

 • Karty są dwustronnie utwardzane.

 • Kartoniki podzielone są na zestawy, każdy zestaw spakowany jest w woreczek strunowy.

 • Zestaw może być wykorzystywany w zestawie z pomarańczową KodujMatą (do kupienia oddzielnie).

 • Zestaw jest zgodny z aktualnie obowiązującą podstawą programową.

 • Kartoniki edukacyjne do pomarańczowej KodujMaty są najbogatszym z aktualnie dostępnych na rynku zbiorem elementów do nauki kodowania.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej