Kamyczkowy alfabet

 • Producent: YELLOWDOOR
 • Kod producenta: 5060213760110
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 115,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 126,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  126,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Kamyczkowy alfabet to doskonały pomysł na prezent dla dzieci powyżej 2 roku życia. Zestaw kamyczków do nauki alfabetu został wykonany z mieszanki kamienia i żywicy, a każda literka starannie wygrawerowana. Dzięki temu elementy układanki są przyjemne w dotyku, lekkie i trwałe. Można ich używać zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Kamyczkowy alfabet to niezastąpiona pomoc dydaktyczna w nauce alfabetu, pisania i czytania. Dzięki mnogości elementów można wykorzystywać go jako liczydło do prostszych rachunków pamięciowych.

Zestaw kamyczków dostarcza dzieciom wielu bodźców, gdyż angażuje różne zmysły. Poprzez to wspomaga harmonijny rozwój sensoryczny, angażuje uwagę dziecka i działa relaksacyjnie.

Wykorzystaj kamyczkowy alfabet do pracy z dzieckiem w domu, by zachęcić je do poznawania liter, pisania ich i układania z nimi wyrazów. Dzięki takiej zabawie dziecko nie zniechęci się i szybciej zdobędzie podstawowe umiejętności czytania i pisania.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wsparcie w rozwoju kompetencji językowych

Kamyczkowy alfabet to narzędzie ułatwiające naukę czytania i pisania. Wygrawerowane litery pomagają zapamiętać alfabet, a później pozwalają na naukę układania prostych wyrazów i odczytywanie ich.

Ułóż literki w kolejności, by uświadomić dziecku, czym jest alfabet. Pokazuj każdy z kamyczków i odczytuj na głos litery, zachęcając dziecko do powtarzania. W ten sposób zapewnisz najmłodszym efektywną stymulację narządu mowy i przygotujesz ich do werbalnej komunikacji. Starsze dzieci nauczą się wymawiać głoski i kojarzyć ich zapis w postaci liter, co z kolei usprawni dalszą naukę czytania i pisania.

Gdy dziecko pozna alfabet, możesz zapoznać je z sylabami a później motywować do tworzenia prostych słów i odczytywania ich. Dziecko rozumie już, że dźwięki mowy mają swój literowy odpowiednik i jest gotowe do podnoszenia swoich kompetencji językowych.

 

 

 • Ciekawa pomoc dydaktyczna w domu, przedszkolu i szkole

Kamyczkowy alfabet to zestaw odpowiedni do stosowania w domu oraz w placówkach oświatowych i terapeutycznych. Uatrakcyjni wyposażenie pracowni w przedszkolu i szkole oraz wspomoże rodziców w nauce czytania i pisania - nie tylko w języku ojczystym, ale również obcym.

Wykorzystaj kamyczki do zaznajomienia dziecka z alfabetem. Wspomóż się nimi w trakcie nauki literowania wyrazów, czytania i pisania. Kamyczkowy alfabet usprawni pracę nad podziałem głosek, np. na samogłoski i spółgłoski i tworzeniem sylab. Ze względu na swój uniwersalny charakter kamyczkowy alfabet może być wykorzystywany w pracy z młodszymi, jak i starszymi dziećmi. To świetne narzędzie do wdrażania prostszych i bardziej skomplikowanych zagadnień językowych i fonetycznych. 

Zestaw literek to również pomoc w nauce języków obcych. Wykorzystasz go do wprowadzania alfabetu oraz poznawania pierwszych prostych wyrazów np. w języku angielskim. Dzięki niemu dzieci szybciej zapamiętają pierwsze słowa w obcym języku i nauczą się je poprawnie zapisywać oraz literować. Ułatwi im to późniejszą naukę trudniejszych zagadnień językowych.

 

Kamyczkowy alfabet

 

 • Połączenie nauki i zabawy

Kamyczkowy alfabet wykorzystasz w różnych zabawach językowych. Zachęć dzieci do losowania literek i wymieniania jak najwięcej wyrazów rozpoczynających się od nich. Twórz sylaby i układajcie rymy. Motywuj do literowania swojego imienia i szukania wymienionych liter w zestawie kamyczków. Wysyp dowolną liczbę kamyczków i poleć starszym dzieciom ułożenie z nich największej liczby wyrazów. Możesz używać ich jako praktycznego narzędzia w grze w państwa - miasta i zaproponować losowanie literek, zamiast powtarzania całego alfabetu. Tak naprawdę zabawa kamyczkami nie ma końca i zależy tylko od wyobraźni dziecięcej.

Dzięki temu, że wdrażasz zabawy językowe do pracy z dzieckiem, wspomagasz jego rozwój na wielu płaszczyznach. Stymulujesz aparat mowy oraz słuch, usprawniasz koncentrację uwagi, podnosisz kompetencje językowe i rozwijasz inteligencję. Zabawa kamyczkowym alfabetem to same zalety dla młodszych i starszych dzieci, gdyż angażuje je na różnych poziomach percepcji.

Chcąc nieszablonowo użyć kamyczków, możesz wykorzystać je do nauki liczenia. Zestaw doskonale zastąpi liczydło w operacjach pamięciowych na mniejszych liczbach.

Kolorowy alfabet pozwoli na utrwalenie nazw niektórych kolorów, segregowanie ich oraz grupowanie.

Zabawa nim wycisza, pozwala skupić uwagę oraz opanować emocje. W związku z tym kamyczkowy alfabet to narzędzie odpowiednie do gabinetu pedagoga czy terapeuty szkolnego.

 

Kamyczkowy alfabet

 

 • Wspomaganie sensoryki

Używanie kamyczkowego alfabetu angażuje wiele zmysłów. Dzięki temu, że zabawa nim dostarcza dziecku bodźców integrujących receptory, to również wpływa pozytywnie na jego rozwój sensoryczny.

Układanie kamyczków w kolejności alfabetycznej z jednoczesnym powtarzaniem liter, to zaangażowanie wzroku, słuchu i dotyku. Bez względu na to, który zmysł u dziecka dominuje, kamyczki są odpowiednie zarówno dla wzrokowców, słuchowców, jak i kinestetyków.

Wskutek zabawy kamyczkami, manipulowania nimi, przekładania i tworzenia wyrazów, rozwija się również motoryka dziecka oraz koordynacja wzrokowo-ruchowa. Te funkcje są istotne w kształtowaniu się zdolności manualnych dziecka i stanowią przygotowanie do samego procesu pisania. Usprawniają mięśnie ręki dominującej, niwelując w przyszłości jej męczliwość i poprawiając grafomotorykę.

 

Kamyczkowy alfabet

 

 • Trwałe i ponadczasowe

Kamyczki zostały wykonane z mieszanki kamienia i żywicy. Są trwałe i odporne na uszkodzenia, a grawery na nich nie blakną z upływem czasu. Dzięki temu kamyczkowy alfabet to zabawka do stosowania w domu, jak i na zewnątrz.

Możesz wziąć swój zestaw na wycieczkę oraz do piaskownicy. Zachęcaj dziecko do zabawy nim, gotowania zupy literkowej lub wyrazowej, strojenia babek z piasku oraz ukrywania gdzieś w plenerze. Kamyczkowy alfabet urozmaici zabawę w podchody i posłuży do stworzenia zagadek językowych.

Zestaw literek nie starzeje się, przez co jest zabawką wielopokoleniową i wszechstronną.

 

Kamyczkowy alfabet

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera: 26 kamyczków z literami alfabetu.

Kamyczkowy alfabet

Główne informacje

Wiek: 2+

Materiał wykonania: mieszanka kamienia i żywicy

Wymiary: 3-4,5 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej