Kamyczkowe pszczółki z liczbami + Karty

 • Producent: IXION
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 194,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 194,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  194,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Kamyczkowe pszczółki z liczbami + Karty są świetnym pomysłem na naukę i zabawę w jednym. Z pomocą tego zestawu z łatwością wprowadzisz malucha w świat matematyki. Dzięki nim umiejętność dodawania i odejmowania stanie się bardziej zrozumiała. Połączenie kart i pszczółek to jeszcze więcej pomysłów na zabawy z kompletem tych sympatycznych owadów.

Piękne nadruki w postaci pięknych słoneczników lub plastra miodu zainteresują każdego przedszkolaka. Karty zostały estetycznie wykonane, przez co przyciągają wzrok i zachęcają najmłodszych do zabawy. Zestaw pszczółek z kartami sprawdzi się jako wyposażenie przedszkoli oraz gabinetów pedagogicznych, a także urozmaici czas spędzany w domu. Taki pakiet pomocy edukacyjnych to doskonały pomysł na prezent dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Uczą i rozwijają poprzez zabawę

Karty z pszczółkami to przyjemny sposób na zdobycie podstawowej wiedzy z matematycznej. Pszczółki opisane cyframi to bardzo skuteczna zachęta do nauki. Z takimi zabawkami nauka liczenia będzie przyjemna, a dziecko szybko opanuje jej tajniki. Wykonywanie prostych działań w zakresie od 1 do 10, przy wykorzystaniu pszczółek z kartami okaże się dla przedszkolaka wciągającym zajęciem. Pozwoli to w szybkim tempie opanować podstawowe zagadnienia matematyczne oraz doda zapału do dalszych ćwiczeń.

Układanie ciągów z wykorzystaniem fizycznych przedmiotów sprawi, że dziecku łatwiej będzie zrozumieć poruszany materiał. U starszych dzieci ciekawym pomysłem może być nauka rozpoznawania cyfr parzystych i nieparzystych. Z tymi kartami najmłodsi z łatwością poznają ciąg liczbowy od 1 do 10. Prościej będzie go zapamiętać, układając pszczółki w odpowiedniej kolejności na karcie z plastrem miodu.

 

 

Plansza z ponumerowanymi stokrotkami podpowiada dokładnie miejsca, na których należy ułożyć pszczółki. Wpłynie to nie tylko na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej przedszkolaka, ale także usprawni zdolności percepcyjne. Takie zabawy rozwijają także umiejętność koncentracji uwagi. Na karcie z ulami są cyfry, gdzie znajduje się miejsce dla odpowiednich pszczółek. Przykładowo na ulu z cyfrą 7 przysiądzie pszczoła z numerkiem 6 (na górze) i 8 (na dole).

Natomiast na planszach przedstawiających 3 słoiki miodu jest miejsce do ustawienia po 3 pszczółki przy każdym z nich. Taki układ pozwoli najmłodszym oswoić się z zasadami grupowania. Można w tej wersji zabawy ułożyć przy pierwszym słoiku trzy pszczółki z cyframi 1, 2, 3, a przy kolejnych, analogicznie, 4, 5, 6 oraz 7, 8, 9. U dzieci starszych może być ciekawą formą przedstawienia zasad tabliczki mnożenia (3 x 3 = 9).

 

Liczbowe kamyczki z kartami wspomogą rozwój podstawowych zdolności matematycznych

 

 • Doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej

Odpowiednie dopasowywanie pszczółek do kart rozwinie u dziecka koordynację wzrokowo-ruchową. Jest to jedna z czynności, w których właśnie te funkcje muszą ze sobą dobrze współdziałać. Połączenie ruchu ręki z bodźcami z narządu wzroku jest konieczne w wielu zadaniach przedszkolnych i szkolnych. To właśnie na nich opiera się także większość wykonywanych każdego dnia czynności. Warto więc doskonalić tę zdolność w połączeniu nauki z zabawą.

 

Kreatywne kamyczki to świetny pomysł do zabaw na świeżym powietrzu

 

Zabawa pszczółkami to dobry sposób na doskonalenie funkcji ręki. Układanie owadów w ciąg lub obok siebie to rozwijające zabawy, w których dziecko ćwiczy palce i sprawność dłoni. Można je układać rosnąco, od cyfry najniższej do najwyższej, lub w trudniejszej wersji ‒ malejąco. Taka forma terapii ręki sprawi, że maluch chętniej będzie brał udział w zajęciach, co przełoży się na ich efektywność.

 

Ta zabawka edukacyjna dla dzieci wspomoże prawidłowy rozwój dziecka

 

Pszczółki z kartami zostały wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego. Dlatego są łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu bawić się nimi można bez obaw także poza domem. Doskonałym pomysłem jest korzystanie z zestawu na świeżym powietrzu np. przy stoliku ogrodowym. Zestaw może być także pomysłem na ciekawe zajęcia o tematyce przyrodniczej. Można na nich poruszyć temat tych pożytecznych owadów, a także produktów ich pracy. Pszczółki kamyczkowe to akcesoria, które dodatkowo, warto wykorzystać w trakcie terapii pedagogicznej.

 

Aktywna forma spędzania czasu z zestawem zabaw dla dzieci

 

Co zawiera?

 • 10 pszczółek, z cyframi 1 - 10 na grzbiecie,

 • 16 kart z zadaniami i barwnymi nadrukami.

Zestaw kamieni do liczenia w formie sympatycznych pszczółek

Kreatywne karty do zabawy to gwarancja wielu godzin rozwijającej zabawy

Główne informacje

Wiek: od 3 r.ż.

Wymiary kart: 275 mm x 210 mm

Rozmiar pszczółek: 50 mm

Materiał wykonania kart: tworzywo sztuczne

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej