Kamyczkowe emocje Jumbo

 • Producent: YELLOWDOOR
 • Kod producenta: 5060213761216
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 119,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 119,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  119,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Kamyczkowe emocje Jumbo to ciekawy pomysł na prezent dla dzieci powyżej 2 roku życia. Zestaw kamyczków z emocjami został wykonany z mieszanki kamienia i żywicy, a każda twarz starannie wygrawerowana. Dzięki temu elementy układanki są przyjemne w dotyku, lekkie i trwałe. Można ich używać zarówno podczas zabaw w domu, jak i na zewnątrz.

Kamyczki Jumbo przedstawiają 4 podstawowe uczucia: radość, smutek, zaskoczenie i złość.

Kamyczkowe emocje Jumbo to doskonałe narzędzie do indywidualnej i grupowej pracy w warunkach domowych, w szkole oraz w gabinecie specjalisty z dziedziny psychologii i terapii. Dzięki kamyczkowym twarzom młodsze i starsze dzieci mają okazję poznać emocje, nazwać je, zrozumieć i oswoić.

Wykorzystaj zestaw uczuć, by wprowadzić ich nazwy do słownika dziecka oraz nauczyć je rozpoznawać ich przejawy. Rozmawiaj z dzieckiem na temat emocji, by dać mu szansę na opowiadanie o nich i rozumienie swoich reakcji. Kształtowanie inteligencji emocjonalnej jest niezwykle ważnym elementem rozwojowym dziecka i ma wpływ na jego funkcjonowanie w społeczeństwie.

 

 

 

42-od-1-roku-zycia-2- Wiek 2+

Zabawka edukacyjna przeznaczona dla dzieci powyżej 2 roku życia.

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Nauka rozpoznawania emocji

Zabawa kamiennym zestawem YellowDoor pomoże najmłodszym zrozumieć emocje własne i innych osób.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Manipulowanie kamyczkami to doskonałą okazja do kształtowania motoryki małej. Zachęć dziecko do zabaw plastycznych np. odciskanie pieczątek na ciastolinie, wspomagając jego rozwój zdolności manualnych.

60-rozwoj-mowy Ułatwia komunikację

Pozwól dziecku odpowiadać historie w których bohaterowie odczuwają dane emocje. W ten sposób wspomożesz nie tylko jego rozwój mowy, ale także kreatywność i wyobraźnię.

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Wykonane z wytrzymałego materiału

Wykonane z mieszanki kamienia i żywicy, są trwałe i odporne na uszkodzenia. Dzięki temu zapewnią wiele godzin rozwijającej zabawy.

 

Dlaczego warto?

 • Wspomagają rozwój emocjonalny dziecka

Dziecko nie potrafi nazywać swoich uczuć, gdyż ich nie rozumie. Uczy się ich z czasem oraz stara się sobie z nimi radzić. By mu w tym pomóc i usprawnić rozwój inteligencji emocjonalnej, skorzystaj z zestawu kamiennych twarzy.

Pokazuj dziecku twarz z konkretnym uczuciem, nazywaj je i opisuj. Zachęcaj dziecko do powtarzania i opisywania tego, co widzi. Skłoń je do naśladowania przedstawionych emocji i refleksji na temat swoich odczuć. Pytaj, kiedy tak się czuło i jak się wtedy zachowywało. Wskazuj pozytywne wzorce zachowań, chwal dziecko za odwagę mówienia o swoich emocjach, by je dowartościować i docenić jego szczerość. Dzięki temu, że dziecko zrozumie, co czuło i dlaczego tak się stało, będzie w przyszłości lepiej radzić sobie z emocjami i wyrażać je w społecznie akceptowalny sposób.

Pobaw się w losowanie emocji oraz wymyślanie sytuacji, w których mogły zaistnieć. Wytłumacz dziecku, że każdy może czuć coś innego w tym samym momencie, bo każdy indywidualnie odbiera bodźce. Skłaniaj do rozumienia emocji innych ludzi, by kształtować empatię dziecka oraz ułatwić mu nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi. Jest to szczególnie istotne w pracy z dziećmi zaburzonymi, np. będącymi w spektrum autyzmu.

 

 

 • Działanie terapeutyczne

Kamienne twarze to narzędzie, które ułatwi rozmowę na temat emocji, pozwoli je zrozumieć i wypracować mechanizmy radzenia sobie z nimi. Ze względu na tę wszechstronność mają właściwości terapeutyczne.

Wykorzystaj kamyczkowe emocje Jumbo jako ćwiczenie wprowadzające w trakcie spotkania z dzieckiem - na początku lekcji lub zajęć specjalistycznych. Zachęć dziecko do wybrania twarzy, która ukazuje jego najbardziej zbliżone emocje w tej chwili. Poproś o wyjaśnienie swojego stanu i zachęcaj dziecko do refleksji. Na skutek takich rozmów, dasz mu szansę na wyrażenie uczuć i zrozumienie ich, co wspomoże kształtowanie inteligencji emocjonalnej dziecka. Jest to niezwykle istotne w pracy z osobami impulsywnymi lub nadpobudliwymi, które działają pod wpływem nagłych bodźców i opanowanie emocji stanowi dla nich trudność.

To samo ćwiczenie możesz wykonać z dzieckiem w domu w trakcie zabawy, po niej lub przed snem. Zachęcaj do wyboru twarzy z dominującym tego dnia uczuciem i rozmawiaj o jego przyczynach. Takie pogadanki tworzą więź i wzajemne zaufanie między dzieckiem i rodzicem. Dziecko ma szansę zrozumieć swoje emocje oraz się nimi podzielić. To nauczy je radzenia sobie ze swoimi uczuciami w przyszłości oraz zbuduje jego wiarę w siebie.

 

4 podstawowe emocje dziecka w formie kamieni

 

 • Wspomagają motorykę małą

Wskutek zabawy kamyczkami, manipulowania nimi, przekładania i tworzenia wyrazów, rozwija się również motoryka dziecka oraz koordynacja wzrokowo-ruchowa. Te funkcje są istotne w kształtowaniu się zdolności manualnych dziecka i stanowią przygotowanie do samego procesu pisania. Usprawniają mięśnie ręki dominującej, niwelując w przyszłości jej męczliwość i poprawiając grafomotorykę.

Zachęcaj dziecko do układania emocji według wskazanego klucza, np. od uczucia, które towarzyszyło mu najczęściej w ciągu dnia lub tygodnia, do tego, które było najrzadsze. Twórz z nim zestawy podobieństw lub przeciwieństw. Poproś o odwzorowanie emocji na kartce lub samodzielne narysowanie ich. Dzięki takim ćwiczeniom dasz dziecku możliwość trenowania sprawności ręki piszącej oraz stymulujesz percepcję wzrokową, jednocześnie wspierając rozwój emocjonalny.

Podstawowe emocje wykonane z kamienia

 • Rozwój zdolności komunikacyjnych

Dziecko, które rozumie swoje uczucia i emocje innych osób, potrafi komunikować je w akceptowalny sposób i łatwiej nawiązuje znajomości.

Kamyczki pozwalają na pracę nad emocjami, doskonalenie wyrażania ich w akceptowalny sposób oraz na zdolność współodczuwania. Dzięki temu dziecko jest pewne siebie i nie wstydzi się komunikowania emocji.

Skorzystaj z kamyczkowych twarzy, by rozmawiać o uczuciach i sposobach ich ekspresji. Tłumacz, które z nich są akceptowalne, a które niedopuszczalne. Wyjaśniaj, dlaczego tak się dzieje, by dziecko mogło w przyszłości uniknąć trudnych sytuacji.

Większa świadomość w zakresie emocji pozwala lepiej radzić sobie z własną złością, gniewem i stresem oraz łagodzi poczucie osamotnienia. Poprzez to dziecko nie jest skłonne do zachowań agresywnych w relacjach z innymi. Wiedząc, co czuje druga osoba, dziecko łatwiej nawiąże z nią kontakt oparty na wzajemnym zrozumieniu. Poprzez to zmniejszy niepokój związany z poznawaniem nowych ludzi i otworzy się na relacje z nimi.

 

Kamyczkowe emocje gra Jumbo

 

 • Wspomagają rozwój sensoryki

Używanie kamyczkowych emocji angażuje wiele zmysłów. Dzięki temu, że zabawa nimi dostarcza dziecku bodźców integrujących receptory, to również wpływa pozytywnie na jego rozwój sensoryczny.

Manipulowanie kamyczkami z jednoczesnym powtarzaniem nazw uczuć, to zaangażowanie wzrokusłuchu i dotyku. Bez względu na to, który zmysł u dziecka dominuje, kamyczki są odpowiednie zarówno dla wzrokowców, słuchowców, jak i kinestetyków.

Poprzez odbieranie różnych bodźców z zewnątrz, dziecko uczy się je przetwarzać i organizować na swój sposób. Harmonijny rozwój sensoryczny gwarantuje dziecku równowagę emocjonalną.

 

Emocje dla dzieci powyżej 2 roku życia

 

 • Wytrzymałe i ponadczasowe

Kamyczki zostały wykonane z mieszanki kamienia i żywicy. Są trwałe i odporne na uszkodzenia, a grawery na nich nie blakną z upływem czasu. Dzięki temu kamyczkowe emocje Jumbo to zabawka do stosowania w domu, jak i na zewnątrz.

Możesz wziąć swój zestaw na wycieczkę oraz do piaskownicy. Zachęcaj dziecko do zabawy nim, mieszania z wodą i piaskiem. Kamyczkowy alfabet urozmaici zabawę w podchody i posłuży do stworzenia ciekawych wyzwań lub kreatywnych zadań.

Zestaw emocji nie starzeje się, przez co jest zabawką wielopokoleniową i ponadczasową.

 

Gra emocje Jumbo

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera: 8 kamyczków z twarzami, przedstawiającymi 4 podstawowe emocje.

Kamienne emocje podstawowe dla dzieci

Główne informacje

Wiek: 2+

Materiał wykonania: mieszanka kamienia i żywicy

Wymiary: 7 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej