Kamyczki do nauki pisania liter

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: YELLOWDOOR
 • Kod producenta: 5060213760615

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 255,55 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 313,00 zł

  269,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 313,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 44,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 269,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  269,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Wydawać by się mogło, że umiejętność pisania kształtuje się w momencie pójścia do szkoły. Nie jest to jednak prawda. Nabywanie zdolności kaligraficznych rozpoczyna się już od najmłodszych lat. To proces bardzo złożony, na który składa się koordynacja ruchowa, percepcja wzrokowa oraz poziom opanowania sprawności manualnych i grafomotorycznych. By zapobiec zaburzeniom związanym z pisaniem, należy zwrócić uwagę na to, jakie zabawy dominują w wolnym czasie dziecka i czy angażowana jest motoryka mała.

Jak wspomóc malucha w rozwoju tak ważnych kompetencji? Z pomocą przychodzą Kamyczki do nauki pisania liter. To zestaw 26 kamieni wykonanych z naturalnej mieszanki, na których wygrawerowane są małe litery pisane. Ten wyjątkowy produkt przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia. Sprawdzi się wewnątrz i na dworze, w zabawach indywidualnych i większej grupie rówieśniczej. Będzie niezwykłą pomocą edukacyjną w przedszkolach i oryginalnym prezentem. Manipulowanie kamykami to wartościowo spędzony czas, w którym maluch doskonali szereg umiejętności i zdolności. Zapoznaj się z zaletami produktu, czytając poniższy opis.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Kontrola motoryczna - nauka prawidłowego prowadzenia ręki podczas pisania

Zanim dziecko nauczy się płynnego stylu pisma, musi rozwinąć kontrolę nad motoryką małą, czyli precyzyjnymi ruchami dłoni. Kamyczki do nauki pisania liter mają wygrawerowane strzałki i zieloną kropkę. Dzięki temu dokładnie widać, w jakim miejscu należy rozpocząć pisanie i w którym kierunku podążać. Te pięknie wykonane kamienie oferują wizualny i dotykowy sposób na wprowadzenie maluchów do świata liter. Wielokrotne prowadzenie palcami po wyżłobieniach według wskazówek doprowadzi do naturalnego wyrobienia nawyku prawidłowego pisania. Przyniesie to szereg korzyści w latach późniejszych: mniejsza męczliwość ręki, pamięć mięśniowa - dziecko bez zastanowienia będzie wiedziało, jak napisać kształt literek, prawidłowy nacisk na przybory do pisania, staranne pismo.

 

 

 • Koordynacja wzrokowo - ruchowa, rozwój motoryki małej

Kamyczki do nauki pisania liter są świetną pomocą do rozwoju motoryki małej. Dzięki nim dziecko ma możliwość doskonalić ruchy dłoni i małych paluszków. W trakcie manipulowania kamykami maluch aktywizuje koordynację ręka - oko. To niezbędne umiejętności do późniejszej nauki pisania, rysowania, wycinania, klejenia i wykonywania dziecięcych prac manualnych.

 

 • Analiza i synteza wzrokowo - słuchowa

Do czego jeszcze przydadzą się Kamyczki do nauki pisania liter? To również świetna pomoc do nauki czytania, zwłaszcza metodą sylabową. Łącząc ze sobą kamienie, możemy zbudować i czytać szereg sylab otwartych i zamkniętych, świetnie się przy tym bawiąc. To sprawdzony sposób, by dziecko opanowało umiejętność analizy i syntezy wzrokowo - słuchowej, niezbędnej do płynnego czytania.

 

Kamyczki do nauki pisania liter

 

 • Rozumienie świata - rozwój sensoryczny, angażowanie zmysłów

Dostrzeganie i rozumienie świata są możliwe dzięki dostarczaniu mózgowi wielorakich bodźców. Podczas zabawy Kamyczkami do nauki pisania liter dziecko w naturalny sposób angażuje zmysły wzroku, dotyku i słuchu, świetnie się przy tym bawiąc.

 

 • Naturalne, trwałe tworzywo

Kamyczki do nauki pisania liter zostały wykonane z naturalnej, unikalnej mieszanki żywicy i kamieni. Można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Każdy z nich jest starannie wygrawerowany. Odporność produktu na ścieranie zapewni możliwość długotrwałej zabawy w ciekawy sposób.

 

Kamyczki do nauki pisania liter

 

Sprawdź jakie obszary można rozwijać podczas zabawy Kamyczkami do nauki pisania liter:

 1. Koordynacja wzrokowo - ruchowo - słuchowa: prowadź palcem po wyżłobionych literach według kierunku wskazanego przez strzałki. Możesz to robić we wskazanym tempie, do muzyki lub rymowanki.
 2. Angażowanie zmysłów: zasyp wgłębienia piaskiem, ziarnami, drobną kaszą, aby później wydmuchać zawartość lub pozamiatać pędzelkiem.
 3. Chwyt pęsetowy, cierpliwość: za pomocą malutkiej pipety wypełnij otwory wodą.
 4. Praktyczna zabawa: odbijaj litery w cieście i zrób pyszne, oryginalne ciasteczka.
 5. Wyobraźnia: pomaluj kamienie farbkami i odciskaj je na kartce papieru, tworząc wyrazy lub całe zdania.
 6. Analiza i synteza wzrokowo - słuchowa: wylosuj kamyk i powiedz na daną literę jak najwięcej wyrazów.
 7. Ciekawość świata: zakop kamyki w piasku i zostań poszukiwaczem skarbów.
 8. Poczucie rytmu: wystukuj kamyczkami rytm, uderzając nimi o różne powierzchnie. Wsłuchaj się w brzmienia wydobywających się dźwięków.

 

Te niepozorne kamyczki dają szeroki wachlarz możliwości. Zabawa nimi wpłynie pozytywnie na rozwój wielu obszarów Twojego dziecka. Dzięki nim mądrze wykorzystacie czas wolny na doskonalenie podstawowych umiejętności i kompetencji, a nauka pisania i czytania stanie się przyjemnością.

 

Co zawiera?

 • 26 wytrzymałych kamieni z literami o wymiarach od 75 do 135 mm

 • ulotka z ćwiczeniami na temat aktywności

Kamyczki do nauki pisania liter

Główne informacje

Wiek: +3 lata

Skład: mieszanka żywicy i kamienia

Produkt wykonany z naturalnych surowców, jest w pełni bezpieczny w użytkowaniu.

Kamyczki do nauki pisania liter otrzymały złotą nagrodę Pre-School Awards 2014.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej