Joe's Zoo - gra edukacyjna

 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888226182
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 249,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 249,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  249,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Joe´s Zoo - gra edukacyjna dla dzieci 4 lata+

Baw się razem z Joe: karm zwierzęta i układaj ścieżkę. W ten sposób poznasz chronione gatunki i nauczysz się liczyć! Wszystko w ciekawym towarzystwie jamnika DapDap, który wspiera swojego pana i daje z siebie wszystko, by uszczęśliwić mieszkańców ZOO oraz jego gości.

Joe’s ZOO to świetna gra zespołowa, która zapewnia mnóstwo radości. Ponadto oferuje wiele informacji o ekscytujących gatunkach zwierząt oraz pomaga w zrozumieniu pojęcia liczby i ilości. Wspiera rozwój poznawczy małego odkrywcy, rozbudzając jego wyobraźnię i kreatywność.

Gra edukacyjna Beleduc daje przestrzeń do rozwijania umiejętności interpersonalnych i przestrzegania reguł. Nadaje się dla 2-4 graczy. Świetnie sprawdzi się jako prezent dla czterolatka. Można jej używać w domu i na zewnątrz. Stymuluje nie tylko umysł malucha, ale też jego zręczność i koordynację wzrokowo-ruchową.

Gra Joe’s ZOO wykonana jest z drewna. Wybierając drewniane zabawki, wspierasz środowisko i uczysz swoje dziecko proekologicznej postawy.

 

 

 

48-od-4-roku-zycia Wiek 4+

Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 4 roku życia.

35-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123-3 Nauka podstaw matematyki

Gra to świetny sposób na naukę matematyki. Dziecko, chcąc pomóc Joemu, musi liczyć i wykonywać zadania. Dzięki tabliczkom z kolorowymi cyframi oraz kołeczkom imitującym nauczysz malucha liczyć do 10, dodawać lub odejmować. 

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Do zabawy angażuje się dłoń i palce. Wkładanie drewnianych kołeczków w planszę, dziecko doskonali precyzyjny chwyt pęsetowy i zręczność.

56-praca-w-grupie-komunikacja Zabawa w grupie

Gra sprawdzi się równie świetnie w domu, co na świeżym powietrzu. Doskonale sprawdzi się w trakcie spotkań w gronie małych przyjaciół lub zabaw rodzinnych.

57-praca-w-grupie-komunikacja2 Rywalizacja

Zoo od Beleduc to gra dla 2-4 uczestników. Dzięki temu jest to idealna okazja do trenowania umiejętności interpersonalnych, budowania relacji z innymi graczami i wypracowania przez malucha nawyku zdrowej rywalizacji.

 

Dlaczego warto?

 • Matematyka: pojęcie liczby, ilości, więcej - mniej, nauka liczenia

Drewniana plansza daje okazję do nauki matematyki. Dziecko, chcąc pomóc Joemu, musi liczyć i wykonywać zadania. Dzięki tabliczkom z kolorowymi cyframi oraz kołeczkom imitującym pokarm pokażesz dziecku, na czym polega liczenie do 10, dodawanie lub odejmowanie i zobrazujesz pojęcie liczby w zakresie 1-10.

Które zwierzę zjadło więcej? Gra Joe’s ZOO jest świetnym sposobem na wytłumaczenie małym użytkownikom, czym jest pojęcie ilości.

Najmłodsi nie potrafią myśleć abstrakcyjnie, dlatego warto pracować z nimi na konkretach. Drewniane klocki umożliwiają edukacyjną zabawę matematyczną i pozwalają w przystępny sposób przygotować dzieci do bardziej złożonych procesów myślowych.

 

Joe's Zoo to gra i zabawka edukacyjna dla dzieci od 4 roku życia. Oprócz świetnej zabawy zapewnia ćwiczenie motoryki małej oraz nabywanie zdolności matematycznych.

 

 • Rozwój poznawczy: świat zwierząt

Od najmłodszych lat dzieci są ciekawe otaczającego je świata, zadają wiele pytań i oczekują odpowiedzi. W ten sposób rozwijają funkcje poznawcze i zdobywają nową wiedzę. Dzięki grze Joe’s ZOO wspierasz dziecko w nauce i przekazujesz wiadomości na temat zwierząt - szczególnie tych chronionych.

Zabawa w ZOO polega m.in. na nakarmieniu czworonożnych mieszkańców ogrodu Joego. W trakcie gry mały odkrywca ma szansę poznać potrzeby zwierząt, wykazać się empatią oraz zrozumieniem. To czyni go bardziej wrażliwym na przyrodę i kształtują proekologiczną postawę.

 

Joe's Zoo to gra i zabawka rozwojowa dla dzieci od 4 roku życia. Oprócz świetnej zabawy zapewnia ćwiczenie motoryki małej oraz nabywanie zdolności matematycznych.

 

 • Rozwój fizyczny: motoryka mała, koordynacja wzrokowo-ruchowa

Gra edukacyjna Joe’s ZOO pomaga trenować motorykę małą. Angażuje do zabawy dłoń i palce, usprawnia ich ruchy i pozytywnie wpływa na rozwój mięśni. Wkładając drewniane kołeczki w planszę, dziecko doskonali precyzyjny chwyt pęsetowy i zręczność.

Korzystając z gry Beleduc, dajesz małym użytkownikom okazję do trenowania koordynacji oko-ręka. Jej sprawność jest niezbędna w codziennym życiu i pomaga w takich czynnościach jak: pisanie i czytanie, rysowanie, ćwiczenia gimnastyczne (np. rzucanie i chwytanie piłki), manipulowanie (np. nożyczkami), samoobsługa (zapinanie guzików, mycie zębów, jedzenie).

Brak stymulacji motoryki małej i koordynacji wzrokowo-ruchowej przyczyniają się do zaburzeń w funkcjonowaniu dziecka, niższej sprawności ruchowej, nieskoordynowanych ruchach i trudnościach w nauce. To może powodować obniżoną samoocenę u starszego dziecka i izolowanie się od grupy.

Jeśli chcesz w odpowiedni i zorganizowany sposób wspierać prawidłowy rozwój swojej pociechy, wybieraj gry edukacyjne, np. Joe’s ZOO od Beleduc.

 

Joe's Zoo to rozwojowa gra dla dzieci od 4 roku życia. Oprócz świetnej zabawy zapewnia usprawnianie motoryki małej oraz ćwiczenie umiejętności matematycznych.

 

 • Rozwój osobisty: wspólna zabawa

Gra edukacyjna Joe’s ZOO to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu przez dzieci. Nie dość, że zapewnia świetną rozrywkę, to uczy liczenia, zapoznaje z życiem zwierząt i wyczula na ich problemy.

ZOO od Beleduc nadaje się do użytku w domu i na świeżym powietrzu. Świetnie sprawdzi się w trakcie spotkań w gronie małych przyjaciół lub zabaw rodzinnych. Opakowanie jest na tyle poręczne, że łatwo spakujesz je w walizkę i weźmiesz w dłuższą podróż.

Niesprzyjająca aura na zewnątrz, zmęczenie po dłuższej aktywności fizycznej? Nie musisz się martwić. Joe’s ZOO to najlepszy sposób na nudę! Jest doskonałą alternatywą dla smartfona, tabletu czy gier komputerowych. Bawi i rozwija - to idealne połączenie dla Twojej pociechy!

 

 • Rozwój społeczny: rywalizacja, komunikacja, przestrzeganie zasad

Zoo od Beleduc to gra dla 2-4 uczestników. To daje okazję do trenowania umiejętności interpersonalnych, budowania relacji z rówieśnikami oraz innymi graczami i wypracowania przez dziecko nawyku zdrowej rywalizacji. W trakcie gry maluchy muszą się komunikować oraz przestrzegać zasad. Uczą się czekać na swoją kolej i respektować zdanie innych. Wdrażają się do życia w społeczeństwie i łatwiej nawiązują relacje z innymi.

Twoja pociecha nie zawsze musi wygrać, by świetnie się bawić. Dzięki przegranej dziecko uczy się znosić porażkę oraz motywuje do pokonywania trudności. To buduje jego wiarę w siebie, uczy wytrwałości i cierpliwości. Pozytywnie zbudowany maluch łatwiej radzi sobie z trudnościami i ma większą możliwość odniesienia sukcesu.

 

Joe's Zoo to edukacyjna gra dla dzieci od 4 roku życia. Oprócz fantastycznej zabawy zapewnia usprawnianie motoryki małej oraz ćwiczenie kompetencji matematycznych.

 


Pomysły na zabawę


 • Graj z instrukcją: wiedza o świecie, gra zespołowa, komunikacja, rywalizacja

Zagraj z dzieckiem zgodnie z instrukcją: karm zwierzęta i układaj ścieżkę. Wytłumacz mu zasady gry, by mogło później zaprosić do niej innych. W trakcie zabawy możesz opowiadać o zwierzętach w ZOO, ich zwyczajach, pochodzeniu itp. Dziecko wzbogaci wiedzę o świecie, nauczy się empatii wobec słabszych i będzie wrażliwe na przyrodę i jej mieszkańców.

Gra w grupie 2-4 rówieśników rozwija zdolności interpersonalne, uczy współpracy i pozytywnej rywalizacji. Jest świetnym sposobem na spędzanie czasu w domu oraz na świeżym powietrzu. Zapewnia rozrywkę małym użytkownikom na długi czas!

 

 • Umiem liczyć: nauka liczenia, rozpoznawanie cyfr, pamięć

Zestaw kafelków z cyframi możesz wykorzystać w trakcie nauki liczenia.

Zabawa 1: Wyciągaj klocki z liczbami i układaj je w kolejności 1-10. Odczytuj cyfry i licz je razem z dzieckiem. By sprawdzić stopień zapamiętania prawidłowej kolejności, możesz mieszać układ klocków i prosić dziecko o jego weryfikację. W ten sposób pobudzisz percepcję wzrokową oraz pamięć roboczą.

Zabawa 2: Wyciągaj klocki z liczbami i do każdego z nich dopasuj odpowiednią ilość pokarmu dla zwierząt.

Klocek z „1” - 1 kołeczek, klocek z „2” - 2 kołeczki itp. W ten sposób nauczysz dziecko liczyć oraz zobrazujesz samo pojęcie ilości.

Zabawa 3: Wykorzystaj karty do liczenia kolorowych kropek. Proś dziecko o odnalezienie klocka z tą samą liczbą. W ten sposób usprawnisz proces liczenia oraz pamięć malucha.

Zaproponowane zabawy w przyjemny sposób zapoznają Twoją pociechę z abstrakcyjnym pojęciem liczby. Wprowadzą do podstawowych rachunków i pojęć matematycznych.

 

 • Kogo mam na myśli? Układam zagadki o zwierzętach: wiedza o świecie, język opisowy

Zabawa językowa polega na układaniu zgadywanek o zwierzętach. Zabawa dla 2 graczy.

Każdy z uczestników wybiera sobie na początek 1 zwierzę.

Zabawa 1: Zaczyna gracz 1 i zadaje zagadkę na temat swojego wybrańca. Zaczyna od słów: „Kogo mam na myśli?” i dodaje 1 fakt, np. „Kogo mam na myśli? Lubi lód i śnieg”. Jeśli odpowiadający nie wie, gracz nr 1 dodaje kolejny fakt, potem następny itp. Gdy przeciwnik odgadnie, on wymyśla zagadki. Po 1. rundzie uczestnicy mogą grać z nową parą zwierząt.

Zadaniem graczy jest tak opisywać zwierzęta, by nie zdradzać od początku, kogo wybrali. W ten sposób najmłodsi mają szansę ćwiczyć zdolność opowiadania oraz wzbogacać wiedzę na temat zwierząt.

Zabawa 2: Ta wersja jest odwrotnością poprzedniej. Gdy każdy z graczy wybierze sobie zwierzę, przeciwnik musi zadawać pytania, by dowiedzieć się czegoś o wybrańcu drugiego gracza. Pytania nie mogą bezpośrednio dotyczyć nazw zwierząt, czyli niepoprawne jest sformułowanie: „Czy wybrałeś pingwina?” Można pytać o środowisko, pochodzenie, jedzenie, kolor itp. Trudność jest taka, że osoba odpowiadająca może mówić tylko: „tak - nie”. Tutaj pytający musi się postarać i wykazać wiedzą na temat zwierząt.

Gracze zadają sobie pytania naprzemiennie, wygrywa ten, który pierwszy odgadnie, kogo wybrał przeciwnik. Ta wersja również może mieć wiele rund.

Przykładowe pytania: „Czy Twoje zwierzę je tylko rośliny?”, „Czy Twoje zwierzę lubi upały?” itp.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 1 grę (95 elementów)

 

Główne informacje

 • Wiek: 4 lata+

 • Materiał wykonania:  drewno

 • Wymiary planszy: 37,5 x 37,5 cm

 • Wymiary pudełka: 38,5 x 38,5 x 6 cm

 • Gra dla 2 - 4 graczy

 • Produkt z certyfikatem zgodności CE

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej