Jajka w podstawkach

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: FABRYKA MAŁEGO ODKRYWCY
 • Kod producenta: 5905600938089

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 125,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 95,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 110,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  110,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Jajka w podstawkach to zestaw do zabaw edukacyjnych w stylu Montessori. Dzięki niemu wprowadzisz małego odkrywcę w świat matematycznych pojęć, kolorów i różnych bodźców zmysłowych. Każdy barwny element to dawka doskonałej zabawy i wiedzy o świecie.

Z zestawem Jajka w podstawkach możesz także trenować wczesne umiejętności przedszkolaka. Dzięki temu, że ta wspaniała pomoc dydaktyczna stymuluje lewą półkulę, zabawa w przenoszenie elementów wspomaga rozwój funkcji poznawczych, w tym głównie pamięci roboczej, koncentracji uwagi oraz rozumowania.

Co więcej, przy wykonywaniu tych czynności Twoja pociecha doskonali motorykę małą: zręczność, siłę, ruchy nadgarstka, prawidłowy chwyt. Staje się sprawniejsza manualnie i przygotowuje się do samoobsługi.

Drewniane Jajka w podstawkach to pomysłowe narzędzie do pracy z dziećmi prowadzonej przez rodziców oraz wychowawców i terapeutów w placówkach oświatowych. Z pewnością wzbogacą kącik małego matematyka i zapewnią wiele przyjemnej zabawy!

 

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Zabawka drewniana

Jajka i podstawki wykonane są z drewna bukowego, a dzięki temu lekkie i trwałe.

35-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123-3 Nauka liczenia

Dzięki jajkom i podstawkom zapoznasz dziecko z kolejnością cyfr i nauczysz je liczyć.

63-sortowanie-dopasowywanie Segregowanie

Jajka i podstawki można segregować według koloru i powiększać zbiory o inne przedmioty z otoczenia.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Rozwój motoryki małej

Wkładanie jajek do spodków za pomocą szczypiec wspomaga rozwój zdolności manualnych dziecka.

36-nauka-mieszania-sie-barw-nauka-kolorow Nauka kolorów

Wielobarwne jajka i podstawki zapoznają z nazwami kolorów i ułatwiają ich zapamiętanie.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja uwagi

Układanie jajek i podstawek wspomaga naukę koncentracji uwagi.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Usprawniają motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową

Wskutek zabawy kolorowym zestawem jajek i spodków, manipulowania nim, przekładania za pomocą szczypiec oraz segregowania, rozwijają się głównie motoryka mała oraz koordynacja wzrokowo-ruchowa. Te funkcje są istotne w kształtowaniu się zdolności manualnych maluszka i stanowią przygotowanie do samoobsługi. Maluszek szybciej uczy się zapinania guzików, mycia zębów i sznurowania butów. Jest sprawniejszy fizycznie a przez to pewniejszy siebie.

Dobrze stymulowana motoryka i koordynacja ręka-oko wpływają na lepsze zdolności manualne przedszkolaka, np. przy posługiwaniu się nożyczkami i przyborami plastycznymi.

Ponadto zabawy w przekładanie jajek pozwalają na trenowanie prawidłowego chwytu pęsetowego (opozycja palec wskazujący – kciuk), sprawności nadgarstka, precyzji i ruchów po łuku. Usprawniają mięśnie ręki dominującej, niwelując w przyszłości jej męczliwość i poprawiając grafomotorykę.

 

Jajka w podstawkach

 

 • Pomagają w nauce matematyki: liczenie, segregowanie

Zestaw Jajka w podstawkach zawiera 6 podwójnych elementów: jajek i spodków. Można je przeliczać, dobierać w pary, dodawać i odejmować. Dzięki temu maluch ma większą szansę zrozumieć abstrakcyjne pojęcia matematyczne, poznać kolejność cyfr, zapamiętać je i kojarzyć z konkretną wartością.

Drewniane elementy w różnych kolorach to również doskonały zamiennik liczmanów. Dzięki nim utrwalisz pojęcie liczby i nauczysz dziecko rachunków. Twoja pociecha szybciej pojmie dodawanie i odejmowanie, jeśli wytłumaczysz je na konkretach.

 

 • Uczą kolorów

Praca z zestawem Jajka w podstawkach daje okazję do wprowadzenia najmłodszych w świat kolorów.

12 barwnych elementów stanowi doskonałą okazję do nauki barw. Użytkownik może układać wzory i sekwencje, odtwarzać je lub dokańczać po opiekunach. W trakcie swobodnej zabawy nawet młodsze dziecko szybciej przyswoi nazwy kolorów i nauczy się je odróżniać.

 

Jajka w podstawkach

 

 • Wspomagają pracę lewej półkuli

Zestaw Jajka w podstawkach pozwala na zorganizowanie wielu zabaw rozwojowych w zakresie umiejętności liczenia, odtwarzania wzorów i sekwencji, kategoryzowania i dobierania elementów w pary.
Dzięki takiej aktywności mały użytkownik usprawnia pracę lewej półkuli, a wskutek tego uczy się skupiać uwagę.

Koncentracja jest niezbędna do doskonalenia pamięci roboczej odpowiedzialnej za przyswajanie wiedzy i wykorzystywanie jej.

Ponadto lewa półkula mózgu jest odpowiedzialna za logiczne myślenie, analizę, planowanie i rozwiązywanie problemów. Wspieranie jej rozwoju pomaga dzieciom we wzmacnianiu umiejętności logicznego myślenia, szeregowania, klasyfikacji i planowania działań.

 


Pomysły na zabawę


 • Liczymy z jajkami: nauka liczenia, rozumienie rachunków

Układamy na stole jajka i traktujemy je jak liczmany. Wykładamy np. jedno i prosimy, by dziecko dołożyło drugie a potem policzyło, ile jajek jest w zbiorze. Tak robimy z innymi wartościami, np. do 2 jajek w zbiorze dodajemy podstawki i je przeliczamy.

 

 • Dokańczanie: logiczne myślenie, spostrzegawczość, koordynacja wzrokowo-ruchowa, koncentracja uwagi

Jedna osoba zaczyna układać podstawki i jajka w rzędzie zgodnie z jakimś z kluczem, np. Naprzemiennie kolory. Zadanie drugiego gracza polega na kontynuowaniu wzoru zgodnie z odgadniętym kluczem.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera: 6 jajek, 6 podstawek, szczypce, 6 kart pracy (karty są zalaminowane)

 

Główne informacje

Materiał wykonania: drewno bukowe

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej