Humanico - Emocje

 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888115554
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 99,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 110,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  110,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Drewniane puzzle z serii Humanico to układanka zapoznająca dziecko z następującymi uczuciami: radością, smutkiem, złością, zdziwieniem i strachem. To doskonały pomysł na prezent dla dzieci powyżej 3 roku życia. Wymienione emocje towarzyszą dziecku od najmłodszych lat, dlatego tak ważne jest, by je rozumiało i potrafiło sobie z nimi poradzić.

Humanico - Emocje zawierają 5 drewnianych układanek w wygodnym pudełku do ich przechowywania. Estetyczne obrazki w przyciągającej uwagę kolorystyce zainteresują młodsze i starsze dzieci. Proste ilustracje w jasny sposób oddają ludzkie emocje, przywołując sytuacje z codziennego życia dziecka. Poprzez to puzzle są ciekawą i pouczającą zabawką dla dzieci w każdym wieku.

Układając puzzle z serii Humanico, dziecko ma szansę poznać przyczyny swoich uczuć i mówić o nich. Dzięki temu oswaja emocje i uczy się, jak wyrażać je w akceptowalny sposób. Kształtuje to jego inteligencję emocjonalną i wdraża do rozumienia norm społecznych.

Zabawa puzzlami pokazuje najmłodszym, jak inne osoby odczuwają emocje. Pozwala to kształtować empatię dziecka i wspomagać jego kompetencje komunikacyjne.

Układanka Humanico - Emocje znajduje zastosowanie w trakcie indywidualnych i grupowych zabaw. Może być wykorzystywana w warunkach domowych, jak i w przedszkolu, szkole czy w gabinecie specjalisty. Uatrakcyjni zarówno pracę rodzica z dzieckiem, jak i lekcje wychowawcze oraz zajęcia terapeutyczne.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Pomaga zrozumieć emocje

Puzzle zawierają 5 układanek, których centrum stanowi dziecięca buzia. Wokół niej znajdują się klocki ilustrujące sytuacje, w których dane uczucie występuje. Zadaniem dziecka jest ich dopasowanie i ułożenie. Rysunki są kolorowe i proste w odbiorze, dlatego z serii Humanico mogą korzystać młodsze dzieci.

Ilustracje dotyczą sytuacji, które mogą zdarzyć się każdemu dziecku. Poprzez to puzzle są dobrym pretekstem do wprowadzania najmłodszych w świat emocji i pracy nad nimi.

Dziecko nie zawsze potrafi nazwać to, co czuje. Nie wie, w jaki sposób zakomunikować swój stan, jak go uzewnętrznić. Rolą dorosłych jest tłumaczenie dziecku jego emocji i podpowiadanie, jak je okazywać.

Pokaż młodszym dzieciom buzie wyrażające uczucia. Nazywaj je i opowiadaj o nich. Zachęcaj dziecko do naśladowania danego wyrazu twarzy, rób to razem z nim. Pokaż mu, że każdy może czuć to samo, co dziecko na ilustracji.

Dołącz do zabawy pozostałe elementy, układając je razem z dzieckiem. Tłumacz, że w tych konkretnych sytuacjach emocje ujawniają się na różne sposoby. Wyjaśniaj, że niektóre z nich mogą nie być właściwe, że lepiej zastąpić je innymi środkami wyrazu.

Dzięki takiej pracy z dzieckiem uświadomisz mu, że to, co czuje, jest czymś normalnym i nie musi się tego wstydzić. Dziecko zrozumie, że emocje są różnorodne i nauczy się je rozpoznawać. Pokażesz mu, w jaki sposób ujawniać swoje uczucia, by inni mogli je zrozumieć i w razie potrzeby wesprzeć dziecko w trudnych dla niego momentach. Przez to dziecko będzie pewniejsze siebie i spokojniejsze.

Dołączona z w zestawie książeczka może stanowić podpowiedź dla dziecka, które samo układa puzzle. Dzięki niej sprawdzi, czy zrobiło to właściwie i poszerzy wiedzę z ilustracji.

Zachęcaj starsze dzieci do samodzielnej zabawy puzzlami. Obserwuj jego postępy i rozmawiaj z nim o ukazanych sytuacjach. W ten sposób wesprzesz je w rozwoju emocjonalnym i pokażesz, że jego uczucia są dla Ciebie ważne. Zbudujesz w ten sposób więź i zaufanie.

 

 

 • Kształtuje empatię

Dzieci uczą się empatii z wiekiem. Obserwują dorosłych i to z ich zachowań czerpią inspirację. Współodczuwanie nie jest naturalnym odruchem, dlatego należy nad nim pracować i rozwijać je już u młodszych dzieci. Układanka z serii Humanico ułatwia pracę z emocjami i daje okazję do ich rozpoznawania u siebie i u innych ludzi.

Zachęcaj dziecko do opowiadania o tym, co widzi na ilustracjach. Pytaj, co mogą odczuwać przedstawione osoby. Tłumacz dziecku, dlaczego towarzyszą im właśnie takie emocje. To uświadomi mu, co je wywołuje - zarówno w nim, jak i w innych ludziach.

Opowiadając o uczuciach, zwracaj dziecku uwagę na to, w jaki sposób można je uzewnętrzniać. Pokaż, że płacz jest oznaką smutku, a ożywienie - radości lub zaskoczenia. Motywuj do obserwacji innych, by trenować spostrzegawczość dziecka i dostrzeganie ludzkich emocji. Dzięki temu pokażesz mu, czym jest empatia i uświadomisz jej znaczenie w relacjach społecznych.

 

Humanico - Emocje

 

 • Ułatwia komunikację

Układanka Emocje pozwala na poszerzanie zasobu słownictwa i doskonalenie kompetencji językowych dziecka. Dzięki niej najmłodsi rozumieją, czym są komunikaty werbalne i niewerbalne. Uczą się ich i potrafią je lepiej zrozumieć w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi.

Manipulując puzzlami, zachęcaj dziecko do opowiadania o tym, co widzi. Naucz je nazywać emocje i mówić o nich. Poprzez takie ćwiczenia wzbogacasz zasób dziecięcych słów, uczysz nowych pojęć i stosowania ich w konkretnym kontekście.

Poproś dziecko o opisywanie wyrazu twarzy i gestów ukazanych na ilustracji osób. Pokaż, po czym poznać, że ktoś jest szczęśliwy lub zaskoczony. Zachęcaj dziecko na naśladowania tych uczuć. Daj lusterko, by mogło obserwować swoją twarz i wykonane ruchy. Dzięki temu nauczysz je, w jaki sposób rozpoznawać emocje i uświadomisz, że wyraz twarzy może mu często więcej powiedzieć niż słowa.

Dziecko lepiej zrozumie, czym są komunikaty niewerbalne i nauczy się je rozpoznawać. Ułatwi mu to kontakty z innymi ludźmi.

Humanico - Emocje

 • Wzbogaca specjalistyczne zajęcia z dziećmi

Układanka Emocje to doskonała pomoc dydaktyczna w pracy z dziećmi w przedszkolu lub szkole. Ułatwia prowadzenie zajęć z zakresu psychologii, terapii czy wychowania. Dzięki niej dzieci w obrazowy sposób uczą się emocji - ich nazw, rozpoznawania, rozumienia i radzenia sobie z nimi. Za sprawą liczebności elementów i uniwersalnych ilustracji, puzzle mogą być wykorzystywane w indywidualnej i grupowej pracy zarówno wśród młodszych, jak i starszych dzieci.

Rozpoczynając zajęcia, zachęć dzieci do wybrania tego klocka, który przedstawia ich obecne emocje. Zachęć do rozmowy na ten temat, by poznać, z jakim bagażem doświadczeń przyszło każde dziecko. Poprzez to pomożesz mu pozbyć się negatywnych uczuć i podzielić się tymi pozytywnymi. Pokażesz, że jest dla Ciebie ważne, dzięki czemu poczuje się pewniej i chętniej będzie współpracowało.

Wybieraj klocki z różnych palet i opowiadaj o przedstawionych sytuacjach. Pytaj, jak można radzić sobie z podobnymi zdarzeniami i pokazuj pozytywne wzorce, by dać dzieciom szanse na wykorzystanie ich w przyszłości. Takie ćwiczenia mają właściwości terapeutyczne. Pozwalają dziecku uwolnić się od nadmiaru wrażeń, dać ujście zgromadzonym emocjom i uzewnętrznić je w akceptowalny sposób. Jest to niezwykle istotne w pracy z osobami impulsywnymi, nadruchliwymi oraz wysoko wrażliwymi.

 

Humanico - Emocje

 

Układanka Emocje nadaje się dla młodszych dzieci, gdyż zapewnia stymulację wielu zmysłów. Dostarcza bodźców umożliwiających integrację sensoryczną oraz pozwala na rozwijanie zdolności manualnych.

W zabawie z najmłodszymi dziećmi wykorzystaj Emocje jako puzzle do samodzielnego układania. Przy okazji zapoznawaj dziecko z ukazanymi uczuciami i mów o nich, by już w najmłodszym wieku kształtować jego inteligencję emocjonalną.

Układając klocki i manipulując nimi, dziecko ćwiczy rękę piszącą, stymuluje mięśnie, usprawnia ruchy nadgarstka, przygotowuje się do pisania. Ćwiczenia manualne pomagają doskonalić koordynację wzrokowo-ruchową oraz zatrzymują uwagę dziecka na dłużej, co ułatwia później naukę na wczesnym etapie edukacyjnym. Dzięki zabawie Emocjami dziecko kształtuje pozytywne nawyki przydatne w dalszym rozwoju.

 

Humanico - Emocje

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 5 układanek w drewnianym pudełku.

Humanico - Emocje

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: drewno

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej