Hamak elastyczny - zielony

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: VEST-POL

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 445,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 349,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 349,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  349,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Jednym z urządzeń, o które warto wzbogacić salę do zajęć korekcyjnych, gabinet terapeuty lub domowe zasoby jest z pewnością Hamak elastyczny VEST-POL. To zdecydowanie odpowiednie narzędzie do właściwego stymulowania dzieci zdrowych oraz tych ze specjalnymi potrzebami.

Hamak VEST-POL został wykonany z lycry oraz bawełny. Przylega do ciała, nie uwiera go, ale delikatnie dociska, pozwalając na prawidłową stymulację układu dotykowego. Można się na nim bujać na siedząco oraz na leżąco: na plecach i na brzuchu. Dzięki temu Hamak posłuży do wielu aktywności, w tym rekonwalescencji i zabawy.

Hamak elastyczny pomaga szczególnie osobom potrzebującym terapii ruchowej, motorycznej i sensorycznej. Dobrze sprawdzi się w rehabilitacji dzieci z mózgowym porażeniem, dysfunkcjami ruchowymi lub chorobami neurologicznymi. Oprócz tego bujanie na Hamaku VEST-POL pozwala się wyciszyć i rozładować napięcie. Urządzenie więc przydaje się w pracy z dziećmi nadpobudliwymi.

Ze względu na uniwersalne zastosowanie oraz łatwość w obsłudze, produkt VEST-POL może być wykorzystywany przez specjalistę w gabinecie, ale rodzice w warunkach domowych również świetnie sobie poradzą.

Bujanie na Hamaku elastycznym stymuluje układ sensoryczny: głównie dotykowy, ale przy odpowiednim wykorzystaniu także wzrokowy. Ponadto ćwiczenia ruchowe wzmacniają zdolność utrzymania równowagi, koordynację ciała i jego ogólną sprawność motoryczną. Pomagają w problemach z napięciem mięśniowym a także w bodźcowaniu układu proprioceptywnego.

Hamak z lycry to doskonałe narzędzie do wzbogacenia gabinetu terapii SI, sali rehabilitacyjnej oraz do domu. Możesz zawiesić go w dowolnym miejscu i korzystać z jego wszechstronnych właściwości przez cały rok.

 

3-balansowanie-rownowaga Pozwala trenować równowagę: balansowanie

Korzystając z hamaka dziecko musi balansować ciałem, by nie wypaść. To świetne ćwiczenie na utrzymanie równowagi.

26-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa Wspomaga rozwój fizyczny

Korzystanie z hamaka jak z huśtawki, ćwiczenia w rzutach do celu czy zbierania przedmiotów z podłogi, to doskonała aktywność fizyczna dla każdego dziecka.

77-zmysl-dotyku Stymuluje układ proprioceptywny

Bujanie się na hamaku powoduje docisk lycry do ciała użytkownika, co stymuluje czucie głębokie.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Pomaga w koncentracji uwagi

Bujanie się i wykonywanie innych czynności (np. łapanie piłki) to doskonały trening koncentracji uwagi.

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Działa relaksacyjnie

Dzieci lubią bujanie i kołysanie, bo je to uspokaja i wycisza. Hamak świetnie sprawdzi się w pracy z dziećmi nadpobudliwymi.

56-praca-w-grupie-komunikacja Zabawa w tandemie

Na hamaku może usiąść dwoje dzieci. Bujając się w parze, uczą się komunikacji oraz dopasowania do aktywności ruchowej towarzysza.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Dostarcza wrażeń sensorycznych: stymuluje zmysł dotyku, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu proprioceptywnego

Hamak VEST-POL świetnie sprawdzi się przy stymulowaniu układu sensorycznego, w szczególności zaś czucia głębokiego. Dzięki prawidłowo rozwiniętym funkcjom propriocepcji, maluch orientuje się w położeniu swojego ciała i nie musi stale o tym myśleć. Dzieci z zaburzeniami lub dysfunkcjami tego obszaru, boją się wyzwań ruchowych, są niepewne i nie angażują się we wspólne zabawy.

Można pomóc im przezwyciężać te ograniczenia poprzez właściwą zachętę. Głównie taką, która sprawi im przyjemność i da wiele radości. Do takiej aktywności świetnie nadaje się Hamak VEST-POL. Jego podstawowe zadanie polega na bodźcowaniu receptorów czucia głębokiego, czyli tych umieszczonych w mięśniach, stawach i ścięgnach. Te z kolei informują mózg o tonusie mięśniowym i dziecko automatycznie rozpoznaje ułożenie kończyn bez patrzenia na nie.

Hamak posłuży też jako huśtawka lub leżanka. Dziecko może się w niego owinąć, czując dociskującą lycrę i stymulując tym samym czucie głębokie.

 

 • Wspomaga rozwój fizyczny: doskonali równowagę, koordynację, motorykę dużą, kształtuje świadomość ciała w przestrzeni

Bujanie na Hamaku w pozycji siedzącej to doskonały sposób na rozwój motoryki dużej. Najlepiej, gdy dziecko samodzielnie stara się rozbujać Hamak, gdyż poprzez to angażuje różne mięśnie. W trakcie kołysania czy okręcania a także ćwiczeń na siedząco lub leżąco, mały użytkownik musi utrzymać równowagę i skoordynować swoje ciało. W ten sposób kształtuje także jego świadomość i doskonali inteligencję przestrzenną.

Zabawa z wykorzystaniem hamaka w funkcji huśtawki wspiera najmłodszych w ich ogólnych zdolnościach motorycznych, a dzieciom z dysfunkcjami daje okazję do korygowania postawy czy obniżania napięcia mięśniowego.

 

 • Pomaga w pracy nad emocjami: działa relaksacyjnie, pozwala na przełamywanie lęku, daje poczucie bezpieczeństwa

Zwykle dysfunkcje układu sensorycznego powodują, że dziecko ma problemy z emocjami. Zbyt silne lub słabe odbieranie bodźców, zaburza jego funkcje poznawcze oraz zdolności społeczne. Maluch ma problem z okazywaniem emocji, jest niepewny i gorzej odnajduje się w grupie rówieśniczej. Szczególnie trudno jest dzieciom z nadpobudliwością psychoruchową, gdyż wiele osób nie rozumie ich potrzeb. Hamak VEST-POL to idealne rozwiązanie właśnie dla tych, którym trudniej zapanować nad uczuciami, mają potrzebę ruchu i poszukują doznań sensorycznych, by uspokoić się i wyciszyć.

Dodatkowo zabawa na Hamaku VEST-POL pomaga w przełamywaniu lęku. Dziecko uczy się radzić sobie z nadmiarem emocji, przez co łatwiej panuje nad lękiem. Bujanie się wyzwala hormony szczęścia i wszelkie strachy stają się łatwiejsze do oswojenia.

Wtulenie się w Hamak elastyczny i delikatne kołysanie dają małemu użytkownikowi poczucie bezpieczeństwa. Są taką przystanią, do której dziecko chętnie wróci w trudnych dla niego chwilach, przy nadmiernym stresie lub zmęczeniu, by po prostu wypocząć i się zrelaksować.

 

 • Zasoby: doskonałe narzędzie do terapii i zabawy

Hamak elastyczny VEST-POL posiada wiele funkcji: np. możliwość zabawy na siedząco lub na leżąco. Można się na nim bujać i kołysać. Nadaje się do wykorzystania w ćwiczeniach sprawnościowych oraz stymulacji układu proprioceptywnego lub napięcia mięśniowego.

Bez obaw zastosujesz go w trakcie terapii z młodszym oraz starszym dzieckiem, w warunkach domowych oraz w gabinecie specjalisty. Hamak udźwignie 100 kg, więc może posłużyć nawet dla dwojga dzieci. Jak widzisz, Hamak VEST-POL jest doskonałym przyrządem gimnastycznym o wszechstronnym zastosowaniu.

Ponadto bujanie się wyzwala endorfiny i sprawia użytkownikom radość. Zauważ, że na placach zabaw dzieci najchętniej korzystają z huśtawek, a maluchy uwielbiają kołysanie na rękach swoich opiekunów. Właśnie dlatego posiadanie Hamaka elastycznego jest po prostu niezbędne!

 


Pomysły na zabawę


 • Bujanie na siedząco: czucie głębokie, motoryka duża, równowaga, koordynacja

Użytkownik siada na hamaku jak na huśtawce i wykonując ruchy tułowiem i nogami, wprawia go w ruch. Osoba asekurująca pomaga w tak wysokim rozbujaniu, w jakim dziecko je akceptuje, by się nie przestraszyło i nie stresowało.

 

 • Bujanie we dwoje: czucie głębokie, koordynacja, zdolność komunikacji

Możesz zaproponować bujanie we dwoje. Hamak wytrzymuje udźwig 100 kg, więc taką zabawę wykonasz z młodszymi dziećmi. Ich zadaniem jest samodzielnie się bujać, dopasowując ruchy ciała do drugiego użytkownika.

 

 • Bujanie na leżąco: sensoryka, relaks

Połóż dziecko na plecach, bujaj hamakiem lub kołysz. Możesz włączyć muzykę relaksacyjną, by dziecko się wyciszyło i zrelaksowało.

 

 • Kokon: czucie głębokie, poczucie bezpieczeństwa

Dziecko kładzie się na plecach, naciągając lycrę na siebie. Zawija się w hamaku jak w kokonie. Możesz je delikatnie bujać lub kołysać.

 

 • Rzuty: zwinność, koncentracja uwagi, równowaga, koncentracja

Ćwiczenie można wykonywać w pozycji siedzącej lub leżącej na brzuchu (dziecko kładzie się odwrotnie niż na plecach, tak, by ręce i nogi mieć wolne). Osoba dorosła podaje sobie z dzieckiem piłkę lub woreczek. Dziecko buja się i jednocześnie ją łapie a potem odrzuca. To zadanie trenuje nie tylko zwinność, ale też koncentrację i podzielność uwagi.

 

 • Trafiamy do celu: koncentracja, sprawność ruchowa

Ćwiczenie jw. Dziecko siada lub leży brzuchem na hamaku i jego zadanie polega na rzuceniu piłką/woreczkiem do celu, np. pudełka, wyznaczonego miejsca itp.

 

 • Zbieramy skarby: koordynacja, zręczność, koncentracja uwagi

Ćwiczenie wymaga uczestniczenia dwóch osób. Przy rozwieszonym nisko hamaku, rozłóż różne przedmioty, np. zabawki, książki itp. Jedna osoba kładzie się na brzuchu tak, by jej ręce dotykały podłogi. Druga delikatnie buja hamakiem. Zadanie polega na jak najszybszym zebraniu wszystkich rzeczy.

 

 • Tandem: koordynacja, zręczność, koncentracja uwagi

Powyższe zabawy wykonasz z dwojgiem dzieci. Kładą się jedno obok drugiego na brzuchu i na przemian rzucasz do nich piłkę lub we dwoje razem zbierają „skarby” z podłogi.

 

Główne informacje - hamak elastyczny

Hamak nie posiada w zestawie mocowania

Kolor: zielony

Hamak elastyczny jest uszyty z lycry w połączeniu z bawełną, obszycie czarną taśmą wzmacniającą.

Wymiary: ok. 65 x 120 cm (powierzchnia do leżenia) + trójkąty z bawełny. Całkowita długość ok. 260 cm.

Maksymalny udźwig 100kg.

Produkt szyty ręcznie w Polsce, można go prać zgodnie ze wskazówkami na metce

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej