Gruszka sensoryczna - SKAJ - 120 cm

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: VEST-POL

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 389,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 435,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 458,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  458,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

VEST-POL Gruszka sensoryczna - SKAJ - 120 cm

Tworząc przyjazną salę zabaw w przedszkolu lub klubie malucha, pracując z dziećmi z zaburzeniami integracji sensorycznej czy planując przeorganizowanie pokoju swojego dziecka, pomyśl o poduszce - Gruszce.

To niecodzienne siedzisko wypełnione jest mocnym granulatem styropianowym z atestem Państwowego Zakładu Higieny i świetnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika. Pomaga w stworzeniu wyjątkowego miejsca do zabawy, wypoczynku czy nauki. Gruszkę wykorzystasz jako wygodną pufkę oraz siedzisko pomocne w specjalistycznych zajęciach ruchowych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Świetnie sprawdzi się jako narzędzie terapeutyczne do pobudzania czucia głębokiego. 

Rozwój sensoryczny dziecka odgrywa ważną rolę w jego codziennym funkcjonowaniu, dlatego należy zadbać o odpowiednią stymulację niedojrzałych receptorów. W przypadku ich zaburzeń konieczne jest zintensyfikowanie oddziaływanie terapeutów i rodziców malucha. Warto wtedy skorzystać z Gruszki sensorycznej.

Gruszka sensoryczna nadaje się do leżenia, siedzenia, rolowania i dociskania. Stymulacja układu proprioceptywnego odbywa się właśnie poprzez dociskanie w obrębie stawów, ćwiczenia równowagi, rozciąganie i gimnastykę z zakresu SI. Z tym siedziskiem możesz stymulować czucie dziecka oraz układ przedsionkowy.

Gdy Twój maluszek ma zaburzoną propriocepcję, to jego system nerwowy nie jest w stanie przekazać informacji do mózgu, bo bodźce są zbyt intensywne lub opóźnione w odbiorze. Co się wtedy dzieje? Następuje utrata równowagi i upośledzenie w obrębie układu ruchowego. Dziecko nie jest w stanie wykonać najprostszych czynności jak chodzenie, chwytanie. Dodatkowo zostaje zaburzona koordynacja wzrokowo-ruchowa. Na szczęście możesz wykorzystać Gruszkę i stymulować czucie małego człowieka.

Siedzisko daje też możliwość ćwiczenia równowagi i koordynacji. Pozwala na trenowanie wytrzymałości oraz zwinności, wspomaga motorykę i uczy kontroli nad ciałem.

 

 

 

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Zabawy z gruszką wpływają na rozwój motoryki dużej oraz na ogólną sprawność ruchową dziecka. Gruszka stymuluje mięśnie i stawy, pozwala ćwiczyć wytrzymałość i pracować nad kondycją.

73-zabawy-na-zewnatrz-zabawki-na-podworko-plac-zabaw-zabawy-na-swiezym-powietrzu2 Zabawa na świeżym powietrzu

Gruszka nadaje się do użytku na świeżym powietrzu. Możesz zachęcać dziecko do aktywności ruchowej w ogrodzie lub na plaży.

77-zmysl-dotyku Stymulacja sensoryczna

Piłka sensoryczna Gruszka wspomaga integrację sensoryczną i świetnie posłuży do stymulowaniu układu proprioceptywnego. Wykonasz z nią ćwiczenia przesuwania, przepychania, leżenia, siedzenia i dociskania.

65-system-motywacji Motywacja

Dzięki treningowi z pufom użytkownik doskonali motywację do pokonywania trudności. Zabawa daje mu podstawy do budowania sprawności fizycznej i pokonywania trudności.

85-edukacja-przedszkolna2 Wyposażenie sali zabaw

Gruszka sensoryczna doskonale sprawdzi się jako wyposażenie pokoju dziecka, sali zabaw, a także gabinetu specjalisty. Po skończonej zabawie dziecko może odpocząć kładąc się na poduszce.

 

Dlaczego warto?

 • Sensoryka: czucie, układ proprioceptywny

Prawidłowo rozwinięte czucie powierzchowne pozwala dziecku ocenić temperaturę wody lub jedzenia, twardość przedmiotów itp. Czucie głębokie odpowiada za rozumienie położenia swojego ciała. To właśnie receptorom czucia głębokiego człowiek zawdzięcza regulację skurczy mięśniowych, która odbywa się samoczynnie.

Układ proprioceptywny pozwala na automatyczne przystosowanie się do różnorodnych czynników zewnętrznych i jest bardzo mocno powiązany z nerwami oraz kośćmi i stawami. Receptory czucia głębokiego znajdują się również w mięśniach i wiązadłach. Dzięki sprawnie działającej propriocepcji maluch jest w stanie ocenić ciężar przedmiotów oraz ich kształt i elastyczność. Również mózg otrzymuje informacje o napięciu mięśniowym, co wpływa na sprawność fizyczną człowieka. Integracja wymienionych układów jest konieczna do prawidłowego wykonywania czynności ruchowych, np. chodzenia, chwytania, podnoszenia itp. Jest kluczowa w budowaniu sprawności motoryki małej i dużej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Piłka sensoryczna Gruszka wspomaga integrację sensoryczną i świetnie posłuży do stymulowaniu układu proprioceptywnego. Wykonasz z nią ćwiczenia przesuwania, przepychania, leżenia, siedzenia i dociskania. Twoja pociecha może się po niej turlać, ześlizgiwać i wykonywać inne zadania sprawnościowe czy gimnastyczne. Tak pobudzane czucie głębokie ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie maluszka.

Gruszka sensoryczna - pufa sensoryczna dla dzieci

Poduszkę sensoryczną można wykorzystać jako pomoc do indywidualnych ćwiczeń, by dziecko doskonaliło utrzymywanie prawidłowej pozycji ciała, uczyło się balansowania siedząc lub leżąc na Gruszce i np. sięgając różne przedmioty z podłogi. Usprawniana w ten sposób koordynacja rozwija zręczność i zwinność najmłodszych, wpływa na zmysł równowagi.

Te umiejętności kształtują się wraz z rozwojem człowieka i ułatwiają radzenie sobie z niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Chronią przed urazami, gdyż dzięki nim dziecko wie, jak ułożyć poszczególne części ciała, by nie nabawić się kontuzji.  

Świadomość ruchowa jest niezwykle istotna w sprawowaniu pełnej kontroli nad ciałem, czego najmłodsi dopiero się uczą. W przyszłości przekłada się to na poczucie rytmu, pamięć ruchową oraz koncentrację i podzielność uwagi. Prawidłowo rozwinięta motoryka duża wiąże się z podstawowymi umiejętnościami, takimi jak chodzenie i bieganie.  Sprawny fizycznie maluszek lepiej poradzi sobie z trenowaniem motoryki małej i łatwiej przyjdzie mu nauka pisania, rysowania i czynności samoobsługowych.

 

 • Rozwój emocjonalny: relaks, rozładowanie napięcia

Poduszka sensoryczna w kształcie gruszki to doskonałe siedzisko. Dopasowuje się do ciała, zapewniając użytkownikom wygodę i komfort. Doskonale sprawdzi się w pokoju młodego człowieka, w czytelni, w kąciku relaksacyjnym. Daje chwile wytchnienia, okazję do odprężenia się i ukojenia nerwów.

W przypadku nadmiaru emocji poduszka może zastąpić worek treningowy i przyjąć ciosy wzburzonego malucha. Taki sposób wyładowania emocji pomoże dziecku rozładować napięcie i da ujście negatywnym uczuciom.

 

Poduszki sensoryczne są doskonałym elementem dekoracyjnym w pokoju malucha lub nastolatka. Świetnie sprawdzą się w trakcie spotkań towarzyskich, zastąpią pufę lub fotel. Użytkownicy - młodsi i starsi - lubią ten rodzaj siedziska, gdyż dopasowuje się do ciała i pozwala wypocząć.

Z Gruszkami sensorycznymi możesz urządzić oryginalny kącik czytelniczy lub relaksacyjny nie tylko w domu, ale również w szkole, gabinecie terapeutycznym czy w hotelu i restauracji.

Poduszka jest wytrzymała, może być użytkowana przez większą liczbę osób. Skaj łatwo odświeżyć i zdezynfekować. Gruszka zatem znajdzie zastosowanie w sali gimnastycznej, pomieszczeniu do gimnastyki korekcyjnej czy terapii SI.

 


Pomysły na zabawę


 • Odpychanie: czucie głębokie, rozwój fizyczny

Zaproponuj małemu sportowcowi odpychanie Gruszki.

 1. sposób: dziecko siada tyłem do poduszki, opiera się o Gruszkę plecami i zapierając się stopami, próbuje ją przesunąć.

 2. sposób: dziecko siada przodem do Gruszki, dotyka stopami jej ścianki i zapierając się rękoma, przesuwa nogami siedzisko.

 

 • Jedziemy na wycieczkę: równowaga, orientacja w przestrzeni

Dziecko siedzi okrakiem na Gruszce i naśladuje jazdę autokarem. Na hasło: „zakręt w lewo” lub „zakręt w prawo” balansuje ciałem w wyznaczoną stronę.

 

 • Ślizg: czucie głębokie, sprawność fizyczna

Połóż poduszkę na miękkim materacu lub dywanie. Zadaniem dziecka jest pokonać ją ślizgiem na brzuchu. Asekuruj malucha, by nie spadł.

 

Zabawa przebiega następująco: wyobraźcie sobie, że pakujecie się w podróż a Gruszka jest plecakiem. Dziecko wymyśla, co należy spakować i naśladuje wkładanie rzeczy do plecaka (może też przynieść ulubione książeczki czy zabawki i ułożyć je na poduszce). Gdy bagaż będzie gotowy, zadaniem dziecka jest próba udźwignięcia go lub zaciągnięcia w wybrane miejsce.

 

 • Ćwiczenia relaksacyjne: odprężenie, radzenie sobie ze złością

Dziecko zajmuje wygodną pozycję w siedzisku. Zamyka oczy, głośno i regularnie oddycha. Możesz poczytać mu w tym czasie ulubioną książkę, włączyć muzykę relaksacyjną i dać chwilę odpocząć.

 

 • Łowienie ryb: zwinność, koordynacja, dotyk

Maluszek kładzie się brzuchem na poduszce. Opiekun rozkłada wokół niej różne przedmioty, zadaniem dziecka jest je uchwycić.

Podobną czynność może wykonywać stopami. Siada na poduszce, gołymi stópkami próbuje sięgnąć do rozłożonych pod Gruszką przedmiotów i przesuwać je lub podnosić.

 

 • Gimnastyka: koordynacja, równowaga

Dziecko leży na Guszce na brzuchu lub na plecach. Zadanie polega na naprzemienne unoszenie prawej ręki i lewej nogi a potem na odwrót. Leżąc na plecach może próbować dotknąć stóp. Do zabawy konieczna jest asekuracja osoby dorosłej.

 

 • Tor przeszkód: sprawność fizyczna, zręczność, refleks

Zabawa dla jednego lub więcej użytkowników. Wyznacz trasę do pokonania. Dodaj trudność w postaci poduszki. Zadaniem dziecka jest np. przejście przez nią lub przeturlanie się. Mierz czas użytkownikom, by wyłonić zwycięzcę.

 

Co zawiera pufa sensoryczna?

1 poduszka sensoryczna w niebieskim kolorze

 

Główne informacje

Wymiary: wysokość 120 cm, średnica na dole 60 cm, średnica na górze 27 cm

Kolor: niebieski

Produkt wykonany jest ze skaju i wypełniony mocnym granulatem styropianowym.

Skaj posiada certyfikat Oeko-Tex®. Materiał jest nieprzemakalny, odporny na zadrapania. Nie zawiera ftalanów.

Skaj jest materiałem służącym do wyrobu produktów wytrzymałych, mocnych i stabilnych. Utrzymanie w czystości sprzętu wykorzystywanego na co dzień przez dużą liczbę użytkowników nie stanowi żadnego problemu. Zgodnie z wymogami obowiązującymi niektóre ośrodki edukacyjne czy terapeutyczne, do jego pielęgnacji można używać specjalistycznych środków czyszczących.

Granulat styropianowy posiada atest Państwowego Zakładu Higieny.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej