Gruszka rehabilitacyjna mała niebieska

 • 225,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 248,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  248,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

Gruszka rehabilitacyjna mała niebieska to wysokiej jakości siedzisko, które możesz wykorzystać do terapii oraz zabawy. Jest wygodna i dopasowuje się do kształtu użytkownika, więc posłuży jako pufa w pokoju dziecięcym, sali przedszkolnej czy w klubie maluszka. 

To pomysłowe siedzisko wypełnione jest grysem gąbkowym i mocnym granulatem styropianowym z ATESTEM HIGIENICZNYM Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH. Pokrowiec Gruszki to materiał z powłoką PCV przeznaczony dla wyrobów medycznych, jest bardzo łatwy w czyszczeniu oraz dezynfekcji. Dzięki temu Poduszkę Gruszkę wykorzystasz do terapii oraz rehabilitacji prowadzonych indywidualnie lub w grupach.

Gruszka rehabilitacyjna mała niebieska to doskonałe narzędzie do stymulowania czucia oraz rozwijania motoryki dziecka. Wspomaga układ proprioceptywny i daje okazję do zrozumienia ułożenia swojego ciała w przestrzeni. Jest niezastąpioną pomocą w terapii SI a także we wzmacnianiu ogólnej sprawności fizycznej użytkowników w każdym wieku.

 

85-edukacja-przedszkolna2 Wyposażenie przedszkola

Zabawa na poduszce wspomaga układ proprioceptywny odpowiedzialny za utrzymywanie równowagi i koordynację

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Zabawa z użyciem poduszki wspiera ogólny rozwój ruchowy malucha

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Emocje

Poduszka daje okazję do stworzenia kącika odpoczynku lub czytelniczego, by dziecko mogło ukoić emocje

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Bezpieczna zabawka

Poduszka rehabilitacyjna to wyrób medyczny, jest trwała i bezpieczna, a wszystkie materiały posiadają atesty

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspomaga układ proprioceptywny

Gruszkę rehabilitacyjną małą niebieską wykorzystasz jako wygodną pufkę oraz siedzisko pomocne w specjalistycznych zajęciach ruchowych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Świetnie sprawdzi się jako narzędzie do pobudzania czucia głębokiego. 

Użytkownik może na Gruszce siedzieć, kłaść się na brzuchu, rolować nią i dociskać. Stymulacja układu proprioceptywnego odbywa się właśnie poprzez dociskanie w obrębie stawów, ćwiczenia równowagi, rozciąganie i gimnastykę z zakresu SI.

Gruszka rehabilitacyjna niebieska mała daje możliwość ćwiczenia równowagi i koordynacji. Czucie głębokie odpowiada bowiem za rozumienie położenia swojego ciała w przestrzeni. Te umiejętności kształtują się wraz z rozwojem człowieka i ułatwia radzenie sobie z niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Chronią przed urazami, gdyż dzięki nim dziecko wie, jak ułożyć ręce i nogi, by nie nabawić się kontuzji.

Ponadto receptorom tego zmysłu człowiek zawdzięcza regulację skurczy mięśniowych, która odbywa się samoczynnie.

 

Gruszkę rehabilitacyjną małą można wykorzystać jako pomoc do indywidualnych ćwiczeń, by dziecko doskonaliło utrzymywanie prawidłowej pozycji ciała, uczyło się balansowania oraz rozwijało swój aparat ruchu. Przedszkolak może na niej siadać, przygniatać ją, turlać się po niej, kłaść na brzuchu i sięgać rękoma i nogami do podłogi po przedmioty. Usprawniana w ten sposób motoryka duża wpływa na zręczność i zwinność najmłodszych.  

Świadomość ruchowa jest niezwykle istotna w sprawowaniu pełnej kontroli nad ciałem, czego najmłodsi dopiero się uczą. W przyszłości przekłada się to na poczucie rytmu, pamięć ruchową oraz koncentrację i podzielność uwagi. Prawidłowo rozwinięta motoryka duża wiąże się z podstawowymi umiejętnościami, takimi jak chodzenie i bieganie. 

 

 • Daje okazję do relaksu i rozładowania napięcia

Gruszka rehabilitacyjna mała pomoże w stworzeniu wyjątkowego miejsca do wypoczynku czy nauki. Przedszkolak, który potrzebuje ukojenia emocji lub po prostu spokoju po wyczerpującym dniu z chęcią skorzysta z jej wygody. Z kolei starsze dziecko zorganizuje sobie z Gruszką kącik czytelniczy i zrelaksuje się w jego zaciszu.

Poduszki rehabilitacyjne są doskonałym elementem dekoracyjnym w pokoju malucha lub nastolatka. Świetnie sprawdzą się w trakcie spotkań towarzyskich, zastąpią pufę lub fotel. Użytkownicy - młodsi i starsi - lubią ten rodzaj siedziska, gdyż dopasowuje się do ciała i pozwala wypocząć.

 

Gruszka rehabilitacyjna mała niebieska

 


Pomysły na zabawę


 • Jedziemy na wycieczkę: równowaga, orientacja w przestrzeni

Dziecko siedzi okrakiem na Gruszce i naśladuje jazdę autokarem. Na hasło: „zakręt w lewo” lub „zakręt w prawo” balansuje ciałem w wyznaczoną stronę.

 

 • Ćwiczenia relaksacyjne: odprężenie, radzenie sobie ze złością

Dziecko zajmuje wygodną pozycję w siedzisku. Zamyka oczy, głośno i regularnie oddycha. Możesz poczytać mu w tym czasie ulubioną książkę, włączyć muzykę relaksacyjną i dać chwilę odpocząć.

 

Co zawiera?

1 poduszka, kolor niebieski

 

Główne informacje

Materiał: Pokrowiec: materiał z powłoką PCV przeznaczony dla wyrobów medycznych, dzięki czemu jest bardzo łatwy w czyszczeniu oraz dezynfekcji:

 • materiał zgodny z rozporządzeniem REACH, posiada atest Certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX ®

 • nie zawiera ftalanów

 • ognioodporny

 • odporny na płyny fizjologiczne (krew, mocz, pot) oraz na alkohol

 • odporny na UV, przez co może być także używany na zewnątrz

 • odporny na zadrapania

 • Olejoodporny

 

Wypełnienie: grys gąbkowy i granulat styropianowy:

 • posiada ATEST HIGIENICZNY Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH

 • wysokiej jakości, bez zanieczyszczeń oraz szkodliwych substancji

 • składa się w 98% z pary wodnej, co sprawia że jest bardzo bezpieczny

 • granulat styropianowy w zależności od intensywności użytkowania ulega naturalnemu zużyciu/utlenianiu się. Zalecamy uzupełnianie go w zależności od stopnia zapotrzebowania.

 

Wymiary: 70 x 70 x 60 cm (długość x szerokość x wysokość)

 

Czyszczenie poduszki możliwe łagodnym detergentem (najlepiej roztworem szarego mydła). Czyścić z użyciem gąbki lub miękkiej szczotki. Na koniec przetrzeć czyszczone miejsce wilgotną szmatką, po czym wytrzeć do sucha (w celu usunięcia pozostałości detergentu).

W razie użycia silniejszego środka należy najpierw użyć detergentu na małej niewidocznej powierzchni, by sprawdzić, czy nie spowoduje wyblaknięcia koloru.

Na miejscowe, silniejsze zabrudzenia można zastosować 25% roztwór alkoholu etylowego i delikatnie przecierać poduszkę nasączonym tamponem z gazy. Na koniec przetrzeć czyszczone miejsce wilgotną szmatką po czym wytrzeć do sucha (w celu usunięcia pozostałości detergentu).

Dezynfekcja: można stosować ogólnodostępne środki do dezynfekcji zawierające:

 • aktywny chlor – dichloroizocyjanuran sodu, max stężenie 10000 ppm 

 • aktywny chlor - dwutlenek chloru w roztworze do 20 000 ppm 

 • alkohol izopropylowy max stężenie 70 % 

Dezynfekować zgodnie z zaleceniami producenta używanego środka.

 

Gwarancji nie podlegają:

 • Trwałe przebarwienia powstałe wskutek kontaktu z odzieżą zawierającą aktywne, migrujące barwniki (np. jeans, zamsz itp.).

 • Ślady z długopisu, tuszu, mazaków itp. zawierające aktywne barwniki.

 • Uszkodzenia wywołane przez wysoką temperaturę, płyny żrące, ogień.

 • Uszkodzenia mechaniczne spowodowane przez zwierzęta domowe i innych użytkowników.

 • Wady powstałe wskutek niewłaściwej konserwacji.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej