Gruszka rehabilitacyjna duża niebieska

 • 275,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 298,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  298,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

Gruszka rehabilitacyjna duża niebieska to fantastyczne siedzisko o przestronnej powierzchni. Posłuży jako narzędzie do rehabilitacji i terapii zarówno prowadzonych indywidualnie, jak i w grupach. Świetnie sprawdzi się do organizowania kąciku wypoczynkowego lub czytelniczego w domu, przedszkolu czy klubie malucha.

Powłoka poduszki wykonana jest z wysokiej jakości materiału z powłoką PCV, co umożliwia jej czyszczenie i dezynfekcję. Z kolei wnętrze to atestowany granulat i grys gąbkowy. Dzięki temu Gruszka dopasowuje się do ciała użytkownika i wspiera jego układ proprioceptywny.

Gruszkę rehabilitacyjną można wykorzystywać do wzmacniania motoryki dużej i poprawiania sprawności fizycznej użytkowników. Przestronna powierzchnia pozwala bowiem siadać na poduszce i kłaść się na niej na brzuchu oraz na plecach.

Nieprzemakalny i odporny na działanie promieni UV materiał daje okazję do używania Gruszki rehabilitacyjnej również na świeżym powietrzu. Nie musisz więc ograniczać się do sali w przedszkolu, pokoju maluszka czy gabinetu, by wpływać na układ sensoryczny czy aparat ruchu. Możesz organizować tory przeszkód czy ćwiczenia gimnastyczne gdziekolwiek zechcesz!

 

85-edukacja-przedszkolna2 Wyposażenie przedszkola

Duże poduszki rehabilitacyjne to doskonały mebel do sali w przedszkolu

4-balansowanie-rownowaga2 Równowaga

Zabawa na dużej poduszce wzmacnia zdolność utrzymania równowagi i koordynacji ciała

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Zabawa z użyciem dużej poduszki pozytywnie wpływa na rozwój motoryki dużej

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Emocje

Duża poduszka daje okazję do stworzenia ciekawego kącika relaksu, w którym maluch odpocznie i ukoi emocje

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Bezpieczna zabawka

Duża poduszka rehabilitacyjna to wykonana jest z atestowanych materiałów, można ją dezynfekować i czyścić, aby utrzymać higieniczne warunki zabawy czy rehabilitacji

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspomaga układ proprioceptywny

Układ proprioceptywny pozwala dziecku na spontaniczne przystosowanie się do różnorodnych czynników zewnętrznych. Jest szczególnie mocno powiązany z nerwami, kośćmi a także ze stawami. Ponadto receptory czucia głębokiego znajdują się w mięśniach i wiązadłach.

Poduszka rehabilitacyjna Gruszka wspomaga czucie głębokie i przyczynia się do jego rozwoju. Dzięki ćwiczeniom polegającym na siadaniu, leżeniu, turlaniu się czy rolowaniu, Gruszka wzmacnia umiejętności zachowania równowagi, koordynacji ciała oraz jego świadomości czy ułożenia w przestrzeni.

Dzięki sprawnie działającej propriocepcji Twój maluch jest w stanie ocenić ciężar przedmiotów oraz ich kształt i elastyczność. Również mózg otrzymuje informacje o napięciu mięśniowym, co wpływa na sprawność fizyczną człowieka. Integracja wymienionych układów jest konieczna do prawidłowego wykonywania czynności ruchowych, np. chodzenia, chwytania, podnoszenia itp. Jest kluczowa w budowaniu sprawności motoryki małej i dużej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

 

Gruszkę rehabilitacyjną dużą można wykorzystać jako pomoc do indywidualnych ćwiczeń, by dziecko doskonaliło utrzymywanie prawidłowej pozycji ciała, uczyło się balansowania oraz rozwijało swój aparat ruchu. Przedszkolak może na niej siadać, przygniatać ją, turlać się po niej, kłaść na brzuchu oraz na plecach i sięgać rękoma lub nogami do podłogi po przedmioty. Usprawniana w ten sposób motoryka duża wpływa na zręczność i zwinność najmłodszych. 

Świadomość ruchowa jest niezwykle istotna w sprawowaniu pełnej kontroli nad ciałem, czego najmłodsi dopiero się uczą. W przyszłości przekłada się to na poczucie rytmu, pamięć ruchową oraz koncentrację i podzielność uwagi. Prawidłowo rozwinięta motoryka duża wiąże się z podstawowymi umiejętnościami, takimi jak chodzenie i bieganie. 

 

 • Pomaga w rehabilitacji i terapii indywidualnej oraz grupowej

Gruszka rehabilitacyjna duża ma przestronną powierzchnię umożliwiającą organizowanie terapii w grupach a także dla starszych dzieci, nastolatków i osób dorosłych.

Ponadto poduszka Gruszka to wyrób medyczny, co jest gwarancją jakości oraz bezpieczeństwa. Zarówno wypełnienie siedziska, jak i jego powłoka posiadają atesty: Certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX ® oraz ATEST HIGIENICZNY Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH. Są więc materiałami bez ftalanów i innych szkodliwych substancji.

Poduszkę rehabilitacyjną można myć, czyścić i dezynfekować, co pozwala zachować higieniczne warunki podczas zabawy i ćwiczeń. Jest to niezwykle istotne, jeśli wykorzystujemy Gruszkę w gabinetach czy placówkach terapeutycznych i przedszkolach.

 

Gruszka rehabilitacyjna duża niebieska

 


Pomysły na zabawę


 • Łowienie ryb: zwinność, koordynacja, dotyk

Maluszek kładzie się brzuchem na poduszce. Opiekun rozkłada wokół niej różne przedmioty, zadaniem dziecka jest je uchwycić.

Podobną czynność może wykonywać stopami. Siada na poduszce, gołymi stópkami próbuje sięgnąć do rozłożonych pod Gruszką przedmiotów i przesuwać je lub podnosić.

 

Dziecko leży na Gruszce na brzuchu lub na plecach. Zadanie polega na naprzemienne unoszenie prawej ręki i lewej nogi a potem na odwrót. Leżąc na plecach może próbować dotknąć stóp. Do zabawy konieczna jest asekuracja osoby dorosłej.

 

Co zawiera?

1 poduszka, kolor niebieski

 

Główne informacje

Materiał: Pokrowiec: materiał z powłoką PCV przeznaczony dla wyrobów medycznych, dzięki czemu jest bardzo łatwy w czyszczeniu oraz dezynfekcji:

 • materiał zgodny z rozporządzeniem REACH, posiada atest Certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX ®

 • nie zawiera ftalanów

 • ognioodporny

 • odporny na płyny fizjologiczne (krew, mocz, pot) oraz na alkohol

 • odporny na UV, przez co może być także używany na zewnątrz

 • odporny na zadrapania

 • Olejoodporny

 

Wypełnienie: grys gąbkowy i granulat styropianowy:

 • posiada ATEST HIGIENICZNY Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH

 • wysokiej jakości, bez zanieczyszczeń oraz szkodliwych substancji

 • składa się w 98% z pary wodnej, co sprawia że jest bardzo bezpieczny

 • granulat styropianowy w zależności od intensywności użytkowania ulega naturalnemu zużyciu/utlenianiu się. Zalecamy uzupełnianie go w zależności od stopnia zapotrzebowania.

 

Wymiary: 80 x 80 x 80 cm

 

Czyszczenie poduszki możliwe łagodnym detergentem (najlepiej roztworem szarego mydła). Czyścić z użyciem gąbki lub miękkiej szczotki. Na koniec przetrzeć czyszczone miejsce wilgotną szmatką, po czym wytrzeć do sucha (w celu usunięcia pozostałości detergentu).

W razie użycia silniejszego środka należy najpierw użyć detergentu na małej niewidocznej powierzchni, by sprawdzić, czy nie spowoduje wyblaknięcia koloru.

Na miejscowe, silniejsze zabrudzenia można zastosować 25% roztwór alkoholu etylowego i delikatnie przecierać poduszkę nasączonym tamponem z gazy. Na koniec przetrzeć czyszczone miejsce wilgotną szmatką po czym wytrzeć do sucha (w celu usunięcia pozostałości detergentu).

Dezynfekcja: można stosować ogólnodostępne środki do dezynfekcji zawierające:

 • aktywny chlor – dichloroizocyjanuran sodu, max stężenie 10000 ppm 

 • aktywny chlor - dwutlenek chloru w roztworze do 20 000 ppm 

 • alkohol izopropylowy max stężenie 70 % 

Dezynfekować zgodnie z zaleceniami producenta używanego środka.

 

Gwarancji nie podlegają:

 • Trwałe przebarwienia powstałe wskutek kontaktu z odzieżą zawierającą aktywne, migrujące barwniki (np. jeans, zamsz itp.).

 • Ślady z długopisu, tuszu, mazaków itp. zawierające aktywne barwniki.

 • Uszkodzenia wywołane przez wysoką temperaturę, płyny żrące, ogień.

 • Uszkodzenia mechaniczne spowodowane przez zwierzęta domowe i innych użytkowników.

 • Wady powstałe wskutek niewłaściwej konserwacji.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej