Grafomotoryczne kamyczki

 • Producent: YELLOWDOOR
 • Kod producenta: 5060213761155
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 199,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 199,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  199,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Rozwój zdolności grafomotorycznych u dziecka to jeden z etapów życia, który będzie miał wpływ na jego przyszłe lata szkolne. Nabycie umiejętności pisania, rysowania czy wycinania to proces zaczynający się już od najmłodszych lat, na który składa się koordynacja ruchowa, percepcja wzrokowa i zdolności manualne. By zapobiec zaburzeniom związanym z grafomotoryką, należy zwrócić uwagę na to, jakie zabawy dominują w wolnym czasie dziecka i czy angażowana jest motoryka mała.

Jak wspomóc malucha w rozwoju tak ważnych kompetencji? Z pomocą przychodzą Grafomotoryczne kamyczki. To zestaw 12 kamieni wykonanych z naturalnej mieszanki, na których wygrawerowane są różnorodne wzory. Ten wyjątkowy produkt przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia. Sprawdzi się wewnątrz i na dworze, w zabawach indywidualnych i większej grupie rówieśniczej. Będzie niezwykłą pomocą edukacyjną w przedszkolach i oryginalnym prezentem. Manipulowanie kamykami to wartościowo spędzony czas, w którym maluch doskonali  szereg umiejętności i zdolności. Zapoznaj się z zaletami produktu, czytając poniższy opis.

 

 

 

Dlaczego warto?

Grafomotoryczne kamyczki są świetną pomocą do rozwoju motoryki małej. Dzięki nim dziecko ma możliwość doskonalić ruchy dłoni i małych paluszków. W trakcie manipulowania kamykami maluch aktywizuje koordynację ręka - oko. To niezbędne umiejętności do późniejszej nauki pisania, rysowania, wycinania, klejenia i wykonywania dziecięcych prac manualnych.

 

 

Dostrzeganie i rozumienie świata jest możliwe dzięki dostarczaniu mózgowi wielorakich bodźców. Podczas zabawy Grafomotorycznymi kamyczkami dziecko w naturalny sposób angażuje zmysły wzroku, dotyku i słuchu, świetnie się przy tym bawiąc.

 

 • Naturalne, trwałe tworzywo

Grafomotoryczne kamyczki zostały wykonane z naturalnej, unikalnej mieszanki żywicy i kamieni. Można je stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Każdy z nich jest starannie wygrawerowany. Odporność produktu na ścieranie zapewni możliwość długotrwałej zabawy w ciekawy sposób.

Sprawdź jakie obszary można rozwijać podczas zabawy Grafomotorycznymi kamyczkami:

 1. Koordynacja wzrokowo - ruchowo - słuchowa: prowadź palcem po wyżłobionych szlaczkach od lewej strony do prawej i z powrotem, możesz to robić we wskazanym tempie, do muzyki lub rymowanki.

 2. Angażowanie zmysłów: zasyp wgłębienia piaskiem, ziarnami, drobną kaszą, aby później wydmuchać zawartość lub pozamiatać pędzelkiem.

 3. Chwyt pęsetowy, cierpliwość: za pomocą malutkiej pipety wypełnij otwory wodą.

 4. Praktyczna zabawa: odbijaj wzory na cieście i zrób pyszne, oryginalne ciasteczka.

 5. Wyobraźnia: pomaluj kamienie farbkami i odciskaj je na kartce papieru, tworząc pomysłowe prace plastyczne.

 6. Ciekawość świata: zakop kamyki w piasku i zostań poszukiwaczem skarbów.

 7. Aktywność ruchowa: wykorzystaj kamienie do zabawy w podchody jako wskazówki, którędy należy podążać.

 8. Pomysłowość: zbuduj z kamyczków wieżę lub postaw w piasku obronne mury wokół zamku. Stwórz kamienną drogę, po której mogą przemieszczać się Twoje laleczki, ludziki z klocków i samochody.

 9. Poczucie rytmu: wystukuj kamyczkami rytm, uderzając nimi o różne powierzchnie. Wsłuchaj się w brzmienia wydobywających się dźwięków.

 10. Rozwój kompetencji społecznych: użyj bloczków kamiennych jako odznaczenia, trofeum za wykonanie zadania i zdobycie celu.

Te niepozorne kamyczki dają szeroki wachlarz możliwości. Zabawa nimi wpłynie pozytywnie na rozwój wielu obszarów Twojego dziecka. Dzięki nim mądrze wykorzystacie czas wolny na doskonalenie podstawowych umiejętności i kompetencji.

 

Co zawiera?

 • 12 wytrzymałych kamieni z różnymi wzorami o wymiarach od 95 do 120 mm

 • ulotka z ćwiczeniami

Główne informacje

 • Wiek: +3 lata

 • Skład: mieszanka żywicy i kamienia

 • Produkt wykonany z naturalnych surowców, jest w pełni bezpieczny

  w użytkowaniu.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej