Gra zręcznościowa ringo (Ring Toss Game "Active")

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972120359

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 69,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 84,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  84,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Zabawa, która łączy pokolenia i wspaniale wpływa na rozwój wielu funkcji młodego organizmu, to prawdziwy skarb. Ogrom korzyści, jakie wywiera wspólne spędzanie czasu wolnego, zwłaszcza w sposób aktywny, jest nieoceniony. Jeżeli nie masz już pomysłu na zabawy z dzieckiem, lub potrzebujesz zabawki, która zapewni zdrową rywalizację i mnóstwo radości, to czas się zatrzymać na oferowanym tu produkcie.

Gra zręcznościowa ringo gwarantuje długotrwałą zabawę, a możliwość wykorzystania jej na różne sposoby sprawia, że nigdy się nie nudzi! Celem gry jest umieszczenie plecionych obręczy na 9 kolorowych słupkach w dowolny, ustalony przez uczestników sposób. Ilość zdobytych punktów da się określić bez znajomości liczb, co sprawia, że zawodnikiem może być już dziecko od 3 roku życia. Grę bardzo łatwo spakować do załączonej torby i cieszyć się nią w każdym miejscu. Jest też prosta w montażu i demontażu. Angażuje do zabawy wielu uczestników
w różnym wieku, dlatego sprawdzi się przedszkolach i szkołach podczas rozgrywek sportowych i zajęć ruchowych. To świetny pomysł na zapewnienie rozrywki w trakcie przyjęć urodzinowych, spotkań rodzinnych i rówieśniczych.

 

 

 

58-praca-w-grupie-komunikacja3 Dla całej rodziny

Zabawka ta łączy pokolenia. Zapewni mnóstwo radości nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. 

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja uwagi

Rzucanie do celu to świetny sposób na doskonalenie koncentracji uwagi.

26-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa Motoryka duża

Zabawa z użyciem ringo to okazja do trenowania motoryki dużej. Doskonaląc tą cechę dbasz o prawidłową koordynację ruchów całego ciała bądź jego poszczególnych części.

 

Dlaczego warto?

Integracja mięśni w celu skoordynowania ruchów całego ciała bądź jego poszczególnych części, znaczącą wpływa na rozwój psychoruchowy każdego dziecka. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o aktywność fizyczną już od najmłodszych lat. Motoryka duża to pierwszy i podstawowy zakres życia, który będzie miał wpływ na wiele pozostałych funkcji organizmu. W dzisiejszym świecie telefonów i komputerów rozwój fizyczny młodej istoty może być zagrożony. Nie zwlekaj i już dziś zainwestuj w przyszłość swojego dziecka. Z pomocą przyjdzie Ci świetna Gra zręcznościowa ringo! Dzięki niej sprawisz wiele radości i frajdy oraz realnie wpłyniesz na rozwój wielu zdolności dziecka.

 

 • Doskonalenie zręczności – czyli wielozadaniowej umiejętności

Zręczność to zdolność, która wymaga skutecznej i efektywnej zmiany kierunku ruchu ciała. Składa się na nią szereg zintegrowanych umiejętności: szybkość, równowaga, koordynacja, siła, wytrzymałość. Gra zręcznościowa ringo daje możliwość rozwoju tych cech poprzez wielokrotne i różnorodne zabawy. Przy tym dostarcza ogrom radości i zaspokaja naturalną potrzebę aktywności ruchowej.

 

Gra Ringo od Small Foot to zabawa dla całej rodziny. Dziecko z jej użyciem usprawni motorykę dużą oraz będzie doskonaliło koncentrację.

 

Umiejętność prawidłowej odpowiedzi ruchowej na bodźce docierające do mózgu dzięki zmysłowi wzroku to nic innego jak koordynacja wzrokowo-ruchowa. Rzucanie do celu to świetny trening na doskonalenie tej zdolności oraz wspaniały sposób na rozwój koncentracji uwagi.

 

 • Gra łącząca pokolenia

Gra zręcznościowa ringo to nieoceniona zabawa dla całej rodziny. Mogą w niej brać udział nawet dzieci, które nie znają jeszcze liczb! Dzięki narysowanym strzałkom najmłodsi będą w stanie sami policzyć, ile zdobyli punktów. To świetny sposób na zapoznawanie ich z matematyką. Do zabawy można zaprosić rodzeństwo, rówieśników, rodziców, a nawet dziadków! Wspólne i aktywne spędzanie czasu wolnego będzie gwarantem zacieśniania więzów rodzinnych.

 

 • Świetny sposób na zorganizowanie lekcji wychowania fizycznego, zabaw z okazji Dnia Dziecka, festynów, zawodów sportowych

Jeżeli chcesz zintegrować zespoły rówieśnicze, zapewnić świetną frajdę z okazji różnych uroczystości, nauczyć zdrowej rywalizacji i zadbać o rozwój fizyczny podopiecznych – zainwestuj w Grę zręcznościową ringo! Dzięki solidnemu wykonaniu może być używana w sali lekcyjnej i gimnastycznej, na korytarzu, boisku i łące. Łatwo ją przenieść i zmontować. Będzie świetnym sposobem na organizację zawodów drużynowych lub indywidualnych oraz dodatkiem do zajęć ruchowych w szkole i przedszkolu.

 

Pomysły na zabawę

Zadaniem uczestników jest rzucać obręcze na kolorowe słupki w taki sposób, aby zdobyć ustaloną liczbę punktów, np. 20.  W każdej kolejce można oddać jeden rzut. Punkty należy zapisywać i na bieżąco je przeliczać. Wygrywa ten, kto pierwszy osiągnie cel. Uwaga! Jeżeli ostatni rzut przekroczy ustaloną liczbę, należy zaczekać aż do momentu, w którym rzut da nam identyczny wynik z tym, który był ustalony.

 

 • Król strzelców! – rozwój zdolności motorycznych, ćwiczenia na celność

W tej odmianie gry będzie nam potrzebny stoper lub klepsydra. Celem zabawy jest bowiem zdobyć ustaloną liczbę punktów przed upływem określonego czasu. Można również rzucać ringo na słupki tak, by w danym czasie zdobyć jak największą lub najmniejszą ilość trafień w stosunku do innych zawodników. Uwaga! Jeżeli cel gry polega na tym, by uzyskać jak najmniej punktów, należy wprowadzić następującą zasadę – każda obręcz, która nie trafi w żaden słupek, oznacza np. plus 2 punkty.

 

 • Wyścig z czasem! – doskonalenie zręczności i szybkości

Zadaniem graczy jest rzucać obręczą w taki sposób, aby w każdej kolejce zdobyć jak największą liczbę punków. Ich suma będzie decydowała o tym, kto zostanie królem strzelców.

 

 • Kto da mniej! – doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, trening celności

To zabawa przeciwna do Króla strzelców. Należy bowiem wyrzucić jak najmniejszą ilość punktów.

 

 • Rzut pierścieniami! – rozbudzanie wiary we własne możliwości

Tym razem należy rzucić wszystkie obręcze naraz i policzyć palce (słupki), na które udało się założyć pierścionek. Czy to w ogóle możliwe?

 

Co zawiera?

 • 2 podłużne podstawy o wymiarach ok. 50 x 50 cm,

 • 9 kolorowych słupków o wysokości ok. 10 cm

 • 5 plecionych pierścieni

 • torba do przechowywania

 

Gra zręcznościowa Ringo - Small Foot to zabawa dla całej rodziny. Dziecko z jej użyciem usprawni motorykę dużą oraz będzie trenowało koncentrację.

 

Główne informacje

 • Wiek: +3 lata

 • Skład: drewno

 • Produkt posiada certyfikat FSC® oraz spełnia normy bezpieczeństwa EN 71, został dokładnie przetestowany pod kątem substancji toksycznych przez niezależne organy kontrolne w Niemczech.

 

Gra zręcznościowa Ringo - Small Foot to zabawa dla całej rodziny. Dziecko z jej użyciem ćwiczy koordynację ruchową oraz usprawnia koncentrację.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej
Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

08-11-2023
Platforma sensoryczna to prawdziwa petarda dla rozwoju Twojego dziecka, a zabawy z jej wykorzystaniem są jak podróże na latającym dywanie! Szeroki wachlarz ćwiczeń, które można wykonać z udziałem tego dwustronnego dzieła, to ogromne możliwości na ćwiczenia na zaburzenia integracji... Więcej
Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

10-10-2023
❓Czy wiesz na co zwrócić uwagę, wybierając nowe pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola?❓ Jaki sprzęt jest potrzebny, aby prowadzić efektywne i ciekawe zajęcia?❓ W jakie pomoce edukacyjne wyposażyć salę?❓ Które pomoce będą uniwersalne dla każdego ucznia, a przy tym... Więcej