Gra zręcznościowa LABIRYNT - Terapia

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ALEXANDER
 • Kod producenta: 5906018024616

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 39,50 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 55,40 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  55,40 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

LABIRYNT - Terapia to gra zręcznościowa dla użytkowników w każdym wieku. Powstała jako narzędzie o wielu zastosowaniach terapeutyczno-rehabilitacyjnych. Może być używana przez osoby o różnych potrzebach, np. przez seniorów jako pomoc w rekonwalescencji lub profilaktyce oraz przez dzieci z zaburzeniami psychomotorycznymi jako stymulator ręki piszącej.

Labirynt jest doskonałym narzędziem wzmacniającym aktywność intelektualną. Zabawa nim wspomaga funkcje poznawcze i logiczne. Dzięki eksploracji różnych tras układanki, użytkownicy uczą się planowania, poprawiają spostrzegawczość i koordynację ruchową.

Gra zręcznościowa LABIRYNT - Terapia to świetna pomoc w prowadzeniu zajęć korekcyjno-kompensacyjnych lub terapii. Nie tylko poprawia prawidłowy chwyt i nacisk mięśni na narzędzie pisarskie, ale także koi emocje, wycisza i relaksuje. To idealny prezent dla osób w każdym wieku.

 

7-dla-seniorow2 Dla seniorów

Zabawa w pokonywanie labiryntu to świetny sposób na stymulowanie aktywności umysłowej u seniorów.

48-od-4-roku-zycia Wiek 4+

Labirynt to zabawka dla dzieci od 4. roku życia.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Prowadzenie kulki za pomocą patyka, manipulowanie ściankami i budowanie labiryntu to świetny trening motoryki małej.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja uwagi

Zabawa w pokonanie labiryntu uczy logicznego myślenia i pomaga skupić uwagę.

107-kreatywnosc Kreatywność

Układanie labiryntu według własnego pomysłu rozwija kreatywność.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Doskonali zdolności motoryczne

Zanim użytkownik będzie pokonywał labirynt, musi go zbudować. Może skorzystać z gotowych podpowiedzi lub samodzielnie wymyślić trasę. Samo układanie ścianek na podkładce wymaga zręczności i precyzji ruchów.

Ponadto zabawa w turlanie patykiem piłeczki do celu to doskonałe ćwiczenie prawidłowego chwytu, nacisku mięśni, ruchów nadgarstka i całej kończyny górnej.

Taka aktywność wspomaga rozwój psychomotoryczny, wzmacnia zdolności manualne i pozwala trenować ruchy pisarskie.

Gra zręcznościowa LABIRYNT - Terapia

 • Wzmacnia orientację przestrzenną

Mali użytkownicy uczą się myślenia przestrzennego, gdyż nie rozumieją jeszcze zależności między położeniem poszczególnym przedmiotów względem siebie. Dzięki zabawie w LABIRYNT podnoszą swoją inteligencję przestrzenną i wzmacniają myślenie matematyczne. Zdobywają także wiedzę na temat pojęć: blisko, daleko, prawo, lewo.

Taka aktywność przygotowuje ich do bardziej skomplikowanych operacji umysłowych, np. planowania podróży czy zdolności poruszania się w nowym miejscu.

 

 • Wspomaga rekonwalescencję i profilaktykę seniorów

Gra zręcznościowa LABIRYNT - Terapia to doskonałe narzędzie wspierające rekonwalescencję seniorów lub pomagające w profilaktyce. Użytkownicy muszą zbudować tor i toczyć w nim piłkę. Takie zadanie wymaga kreatywności i pobudza wyobraźnię. Wpływa pozytywnie na nastrój i pozwala się zrelaksować, co jest niezwykle pomocne w trakcie leczenia lub rehabilitacji.

Dzięki układaniu strategii przejścia przez labirynt lub ułożenia go, użytkownicy doskonalą logiczne myślenie i wzmacniają aktywność intelektualną. Podtrzymują zdolność koncentrowania uwagi oraz poprawiają pamięć operacyjną i trwałą.

Wskutek zabawy grą zręcznościową LABIRYNT - Terapia seniorzy stymulują motorykę małą, głównie zręczność i precyzję ruchów. Taka aktywność jest niezwykle istotna w profilaktyce oraz rekonwalescencji, np. po udarach.

 


Pomysły na zabawę


 • Prowadzenie po labiryncie – gra dla 2 osób: koncentracja, motoryka mała, orientacja przestrzenna

Gracze budują labirynt. Pierwszy z nich zamyka oczy, bierze w dłoń pałeczkę. Drugi nawiguje go i instruuje, jakie ruchy ma wykonywać, by pokonać labirynt.

Aby utrudnić rozgrywkę, można mierzyć czas za pomocą bezpłatnej aplikacji „Alexander Timer” dostępnej na stronie producenta.

 

Co zawiera?

35 elementów budowy ścianek, 1 tablica ażurowa, 1 patyczek drewniany, 1 kulka, 14 kart wzorów, instrukcja

Gra zręcznościowa LABIRYNT - Terapia

Główne informacje

Wiek: 4+

Wymiary opakowania: 30,5 x 24,5 x 5 cm

Liczba graczy: 1-4

Certyfikat CE

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej