Gra WSPÓLNE OGNIWO - Terapia

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ALEXANDER
 • Kod producenta: 5906018023794

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 41,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 56,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  56,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Gra WSPÓLNE OGNIWO - Terapia to tabliczki z piktogramami różniącymi się szczegółami. Gra ma właściwości terapeutyczno-rehabilitacyjne i jest idealna dla dzieci od lat 7 oraz dla seniorów. Jej celem jest polepszenie ogólnych zdolności intelektualnych, wzmacnianie funkcji poznawczych oraz doskonalenie analizy i syntezy wzrokowej.

Zabawę układanką można wykorzystać do pracy z uczniami z dysfunkcjami, np. dysleksją rozwojową lub zaburzeniami percepcji wzrokowej, koordynacji ręka-oko oraz orientacji przestrzennej. Wspólne ogniwo świetnie sprawdzi się w trakcie zajęć rewalidacyjnych czy terapeutycznych.

Ponadto pomoce z serii Terapia firmy Alexander przeznaczone są do wspomagania rekonwalescencji i rehabilitacji osób po udarach, przy chorobie Parkinsona lub innych schorzeniach wymagających stymulowania intelektualnego, poznawczego oraz motorycznego. Zabawa w układanie tabliczek wzmacnia bowiem koncentrację, pamięć operacyjną i długotrwałą oraz rozumowanie.

 

24-logiczne-myslenie Logiczne myślenie

Układanie piktogramów w odpowiednie miejsca wzmacnia logiczne myślenie.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Percepcja wzrokowa

Gra w porównywanie ilustracji na tabliczkach stymuluje percepcję wzrokową i wpływa na spostrzegawczość.

7-dla-seniorow2 Dla seniorów

Zabawa z materiałem ikonograficznym pomaga w rehabilitacji osób starszych, które mają np. problem z analizą wzrokową lub motoryką.

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Koncentracja uwagi

Poszukiwanie pasujących tabliczek z piktogramami pozwala trenować koncentrację uwagi.

56-praca-w-grupie-komunikacja Kompetencje społeczne

Gra uczy komunikacji oraz respektowania zasad.

 

 

 

Dlaczego warto?

Żetony WSPÓLNE OGNIWO zawierają piktogramy różniące się szczegółami. Zadanie polega na ułożeniu ich w miejsce, w którym przecina się oś pionowa z poziomą. Oznaczenia tych osi sumują się tak, że powstaje wymagana ilustracja. To właśnie ją należy znaleźć.

Gra przeznaczona jest do indywidualnej lub grupowej zabawy. Można samodzielnie poszukiwać piktogramów na czas lub segregować je, porównywać czy opisywać.

Dzięki tym wariantom Gra WSPÓLNE OGNIWO - Terapia dostarcza zróżnicowanych bodźców receptorom wzrok. Użytkownicy doskonalą analizę i syntezę wzrokową oraz wzmacniają spostrzegawczość.

Gra WSPÓLNE OGNIWO - Terapia

 • Wspiera kompetencje społeczne

Gra WSPÓLNE OGNIWO - Terapia przeznaczona jest dla 1-4 uczestników. Zabawa w parach i małych grupach jest świetnym treningiem komunikacji, nauką respektowania zasad, słuchania, świadomego i kulturalnego wyrażania własnych opinii oraz informowania o swoich potrzebach.

Uczestnicy muszą porozumieć się między sobą, ustalić kolejność gry oraz zapoznać się z instrukcją i jej przestrzegać. Taka aktywność doskonali ich kompetencje społeczne oraz pozwala ćwiczyć kluczowe umiejętności: współpracę i grę fair play.

Ponadto gra WSPÓLNE OGNIWO, jak wiele pozycji z serii Terapia, mogą posłużyć jako gra wielopokoleniowa. Wspólne spędzanie czasu wzmacnia więzi rodzinne, uczy komunikacji między młodszymi i starszymi graczami oraz daje okazję do kształtowania wzajemnej empatii.

 

 • Wzmacnia funkcje poznawcze

Grupowanie piktogramów z zabawy WSPÓLNE OGNIWO - Terapia i układanie ich w odpowiednie miejsca to ciekawe wyzwanie dla młodszych i starszych graczy. Takie ćwiczenia wymagają skupienia uwagi a także doskonalą tę umiejętność. Dzięki niej użytkownik pracuje efektywniej oraz usprawnia pamięć operacyjną odpowiedzialną za przyswajanie i wykorzystywanie wiedzy.

Ponadto poszukiwanie pasujących obrazków uczy rozumowania i myślenia strategicznego. Daje okazję do podejmowania decyzji oraz planowania działań.

Piktogramy nie są dobrane przypadkowo. Ich poprawne posegregowanie wspiera powstawanie nowych połączeń neuronowych i wzmacnia intelekt. Z tego względu gra jest wskazana dla uczestników w każdym wieku.

 


Pomysły na zabawę


Gra dla jednego uczestnika. Zabawa polega na losowaniu tabliczek z piktogramami i ułożeniu ich zgodnie z zasadą, czyli tam, gdzie przecinają się osie pionowa i pozioma. W razie trudności można zerknąć do instrukcji po podpowiedź.

 

 • Co się zmieniło? – spostrzegawczość, koncentracja, kreatywność

Gra dla 2 uczestników. Każdy z graczy po kolei układa po 10 wybranych tabliczek, a potem zamyka oczy. Przeciwnik miesza w układzie. Zadanie polega na odwzorowaniu pierwotnej sekwencji.

 

Co zawiera?

plansza, 14 elementów wyznaczających osie (9 figur, 5 wzorów), 45 tabliczek, instrukcja

Gra WSPÓLNE OGNIWO - Terapia

Główne informacje

Wiek: 7 lat +

Liczba graczy: 1-4

Wymiary opakowania: 30,5 x 24,5 x 5 cm

Waga: 0,47 kg

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej