Gra słowna PARONIMY - Terapia

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ALEXANDER
 • Kod producenta: 5906018023619

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 41,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 56,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  56,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Paronimy to wyrazy o podobnym brzmieniu, ale różniące się znaczeniem. Z tego względu zabawa nimi to doskonałe ćwiczenie zarówno spostrzegawczości, jak i słuchu fonematycznego. Świetnie sprawdzą się jako wsparcie dla terapeutów pedagogicznych prowadzących zajęcia specjalistyczne dla uczniów z dysfunkcjami, m.in. dysleksją, dysgrafią czy dysortografią. Ponadto pomogą w rehabilitacji osób starszych, które mają problemy z pamięcią lub po prostu chcą wzmacniać swój intelekt.

Zabawy PARONIMAMI wzbogacają słownictwo bierne i czynne oraz wpływają na zdolność budowania wypowiedzi, oraz komunikacji. Oprócz tego pobudzają ośrodek mowy i wpływają na powstawanie nowych połączeń neuronalnych.

Gra słowna PARONIMY - Terapia to kolejna gra międzypokoleniowa od firmy Alexander. Poręczne żetony i proste słownictwo zapewnią fantastyczną zabawę młodszym i starszym użytkownikom.

 

86-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa Pomoc dydaktyczna

Paronimy mogą być wykorzystywane w edukacji wczesnoszkolnej do utrwalania pisowni wyrazów lub nauki o głoskach i literach.

24-logiczne-myslenie Logiczne myślenie

Układanie paronimów w odpowiedniej kolejności wzmacnia logiczne myślenie.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Percepcja wzrokowa

Gra w szukanie paronimów stymuluje percepcję wzrokową i wpływa na spostrzegawczość.

51-percepcja-sluchowa-zmysl-sluchu2 Percepcja słuchowa

Paronimy można odczytywać na głos, co wspomaga rozwój słuchu fonematycznego.

7-dla-seniorow2 Dla seniorów

Zabawa słowna pomaga w rehabilitacji osób starszych, które mają np. problem z pamięcią.

59-rozwoj-mowy-terapia-logopedyczna2 Rozwój mowy

Gra wzbogaca czynne i bierne słownictwo.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wzmacniają układ sensoryczny: wzrok, słuch

Żetony PARONIMY zawierają krótkie wyrazy różniące się jedną głoską lub literą. Zadanie polega na ułożeniu ich w logiczne ciągi. Gra przeznaczona jest do indywidualnej lub grupowej zabawy. Wyrazy można odczytywać na głos lub skupiać się na ich wyglądzie.

Dzięki tym wariantom Gra słowna PARONIMY - Terapia dostarcza zróżnicowanych bodźców receptorom wzroku i słuchu. Użytkownicy doskonalą słuch fonematyczny, analizę i syntezę głoskową oraz wzmacniają spostrzegawczość.

Gra słowna PARONIMY - Terapia

 • Utrwalają i wzbogacają zasoby słownictwa czynnego i biernego

W trakcie gry słownej PARONIMY - Terapia użytkownicy poznają 60 wyrazów różniących się między sobą w naprawdę niewielki sposób. Mają okazję porównywać ich zapis oraz utrwalać znaczenie. Jest to niezwykle istotna aktywność szczególnie dla młodszych graczy oraz seniorów.

Gra nie musi koncentrować się na grupowaniu drewnianych tabliczek. Można je wykorzystać do innych ćwiczeń językowych, np. wymyślania rymów, wyrazów o podobnym znaczeniu (synonimów) lub przeciwnym (antonimów).

Dzięki takim ćwiczeniom użytkownicy wzbogacają zasób słownictwa czynnego i biernego a wskutek tego wzmacniają kompetencje językowe. Łatwiej przychodzi im budowanie wypowiedzi, co wpływa na zdolność komunikacji.

 

Gra słowna PARONIMY - Terapia przeznaczona jest dla 1-4 uczestników. Zabawa w parach i małych grupach jest świetnym treningiem komunikacji oraz nauką respektowania zasad.

Uczestnicy muszą porozumieć się między sobą, ustalić kolejność gry oraz zapoznać się z instrukcją i jej przestrzegać. Taka aktywność doskonali ich kompetencje społeczne oraz pozwala ćwiczyć kluczową umiejętność: współpracę.

Ponadto PARONIMY, jak wiele pozycji z serii Terapia, mogą posłużyć jako gra wielopokoleniowa. Wspólne spędzanie czasu wzmacnia więzi rodzinne i uczy komunikacji między młodszymi i starszymi graczami.

 

Grupowanie wyrazów i układanie ich w logiczne ciągi to nie lada wyzwanie dla młodszych i starszych graczy. Takie ćwiczenia wymagają skupienia uwagi a także doskonalą tę umiejętność. Dzięki niej użytkownik pracuje efektywniej oraz usprawnia pamięć operacyjną odpowiedzialną za przyswajanie i wykorzystywanie wiedzy.

PARONIMY nie są dobrane przypadkowo. Ich poprawne posegregowanie wspiera powstawanie nowych połączeń neuronowych i wzmacnia intelekt. Z tego względu gra jest wskazana dla uczestników w każdym wieku.

 


Pomysły na zabawę


Gra dla jednego uczestnika. Zabawa polega na pogrupowaniu wszystkich żetonów z paronimami. W razie trudności można zerknąć do instrukcji po podpowiedź.

 

 • Co się rymuje? – słuch fonematyczny, koncentracja, kreatywność

Gra dla 1-4 uczestników. Każdy z graczy po kolei losuje wyrazy i samodzielnie wymyśla do nich rymy.

 

Co zawiera?

60 drewnianych tabliczek, kostka, instrukcja

Gra słowna PARONIMY - Terapia

Główne informacje

Wiek: 7 lat +

Liczba graczy: 1-4

Wymiary opakowania: 30,5 x 24,5 x 5 cm

Waga: 0,42 kg

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej