Gra PO OMACKU - Terapia

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ALEXANDER
 • Kod producenta: 5906018024593

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 41,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 56,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  56,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Gra PO OMACKU - Terapia to fantastyczne narzędzie terapeutyczne dla młodszych i starszych użytkowników. Jej celem jest wspieranie funkcji poznawczych, motorycznych i intelektualnych. Świetnie sprawdzi się w rekonwalescencji seniorów oraz w zajęciach specjalistycznych w placówkach oświatowych.

Zabawa grą PO OMACKU opiera się na stymulowaniu zmysłów wzroku i dotyku. Użytkownicy muszą bowiem dopasować wzór z tabliczki do kształtu znajdującego się w worku. Dzięki tej właściwości narzędzie jest pomocne w prowadzeniu terapii SI, przywracaniu czucia u osób, które je utraciły oraz w profilaktyce.

Gra PO OMACKU z serii Terapia to kolejna gra firmy Alexander, która ma moc łączenia pokoleń. Młodsi i starsi członkowie rodziny zyskują okazję do wspólnego spędzania czasu, dobrej zabawy oraz budowania więzi. Doskonalą w ten sposób kompetencje społeczne oraz kształtują empatię i wzajemny szacunek.

 

77-zmysl-dotyku Dotyk

Zabawa stymuluje dotyk uczestników i wpływa na integrację sensoryczną.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Wzrok

W trakcie zabawy uczestnicy dostarczają impulsów receptorom wzroku i poprawiają spostrzegawczość.

48-od-4-roku-zycia Wiek 4+

Gra jest świetną zabawą dla dzieci po 4. roku życia.

7-dla-seniorow2 Dla seniorów

Klocki i tabliczki są poręczne, świetnie nadają się do rekonwalescencji i profilaktyki seniorów.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja uwagi

Zabawa w wyszukiwanie kształtów poprawia zdolność koncentracji uwagi.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspomaga terapię SI

Gra PO OMACKU - Terapia składa się z drewnianych kształtów i z tabliczek, na których użytkownik znajdzie identyczne elementy. Losuje kartę i szuka jej odpowiednika w worku. Zabawa polega bowiem na dopasowaniu tego, co się widzi do tego, co się czuje.

Taka aktywność dostarcza impulsów receptorom wzroku a następnie dotyku. Wzmacnia sposób odbierania bodźców i pomaga rozwijać pamięć sensoryczną. Jest to przydatne ćwiczenie zarówno dla dzieci z zaburzeniami w obrębie narządów zmysłów, jak i w pełni sprawnych. Poprawia integrację sensoryczną, pozytywnie wpływa na całościowy rozwój najmłodszych i ich prawidłowe funkcjonowanie.

Gra PO OMACKU - Terapia

 • Wspomaga rekonwalescencję seniorów

PO OMACKU, gra sensoryczna z serii Terapia, to świetne narzędzie do ćwiczeń intelektualnych i motorycznych dla osób starszych. Dzięki aktywności umysłowej, seniorzy dostarczają neuronom impulsów wspomagających funkcje poznawcze, m.in. rozumowanie czy koncentrację uwagi.

Ponadto drewniane klocki dostosowane są do mniej sprawnych rąk, np. osób po przebytych udarach czy z chorobą Parkinsona. Dają okazję do trenowania ruchów dłoni i palców, poprawiania zręczności i kontrolowania nacisku a także czucie powierzchowne. Dzięki temu seniorzy mają doskonałe narzędzie do terapii, profilaktyki i przyjemnego spędzania czasu.

 

 • Wzmacnia funkcje poznawcze

PO OMACKU to terapeutyczna gra angażująca umysł uczestników. Można skorzystać z czterech wariantów zabawy, które wymagają skupienia uwagi.

W trakcie wyszukiwania lub porównywania tabliczek i drewnianych kształtów, rozwijają się spostrzegawczość, pamięć sensoryczna, koordynacja wzrokowo-ruchowa oraz rozumowanie. Użytkownik doskonali rozpoznawanie wzorców i sztukę rozwiązywania problemów.

 

 • Wzmacnia międzypokoleniową więź

Gra PO OMACKU - Terapia powstała z myślą o młodszych i starszych uczestnikach. Drewniane klocki są lekkie i poręczne, dzięki czemu również mniej sprawni seniorzy doskonale sobie z nimi poradzą.

Elementy gry pozwalają na zorganizowanie rozgrywek w dowolny sposób. Można stopniować trudność, stosować się do załączonej instrukcji lub wymyślać swoje warianty. Wspólna zabawa to świetna okazja na wzmacnianie więzi i budowanie pozytywnych relacji między pokoleniami.

 


Pomysły na zabawę


 • Memory dotykowe – percepcja dotykowa, pamięć, koncentracja uwagi

Wariant I. Tabliczki wykładamy pustą stroną do góry, a kształty wrzucamy do worka. Gracze po kolei losują kartę i szukają w worku pasującego do niej kształtu. Można użyć klepsydry do mierzenia czasu. Wygrywa ten, kto znalazł najwięcej pasujących par.

Wariant II. Tabliczki wykładamy wzorem do góry, a kształty wrzucamy do worka. Gracze po kolei losują kształt z worka, ale nie wyjmują go, rozpoznają za pomocą samego dotyku. Następnie wybierają ze stołu pasującą kartę. Dopiero wtedy wyciągają klocek i jeśli odgadli prawidłowo, odkładają go na bok, jeśli nie – z powrotem wrzucają do worka. Wygrywa ten, kto znalazł najwięcej pasujących par.

 

Co zawiera?

25 kart ze wzorami, 25 drewnianych klocków, worek, klepsydra, instrukcja

Gra PO OMACKU - Terapia

Główne informacje

Wiek: 4 lata+

Liczba graczy: 1-4

Wymiary opakowania: 30,5 x 24,5 x 5 cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej