Gra planszowa WARCABY - Terapia - OUTLET

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ALEXANDER
 • Kod producenta: 5906018023633

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 35,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 35,00 zł

  28,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 35,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 7,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 43,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  43,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

OSTATNIE SZTUKI 

 

Dla kogo?

Gra planszowa WARCABY - Terapia to znana gra wzmacniająca kreatywność oraz zdolności strategiczne. To także skuteczne narzędzie, które wspiera rozwój młodszych użytkowników i rehabilitację lub rekonwalescencję osób starszych.

Zabawa w pokonanie przeciwnika poprzez usunięcie jego pionków stymuluje umysł, rozwija umiejętności społeczne i funkcje poznawcze, głównie koncentrację uwagi, pamięć operacyjną oraz logiczne myślenie. Ponadto wzmacnia motorykę małą i wpływa na zręczność oraz precyzję ruchów.

Gra planszowa WARCABY - Terapia od firmy Alexander przeznaczona jest dla użytkowników od 7. roku życia. Z uwagi na wyższe i bardziej poręczne pionki oraz większą planszę, będzie świetnym rozwiązaniem zarówno dla młodszych dzieci, jak i dla seniorów o mniej sprawnych dłoniach, np. po udarach czy z chorobą Parkinsona. Dzięki temu może być świetną rozrywką dla całej rodziny.

Gra planszowa WARCABY - Terapia to świetny prezent dla osób w każdym wieku. Grę łatwo spakujesz do podręcznego bagażu i weźmiesz w dłuższą podróż lub na wycieczkę. Możesz używać jej na wiele sposobów. Dzięki temu na długo zapomnisz o nudzie!

 

7-dla-seniorow2 Dla seniorów

Pionki w tym wariancie są większe od tradycyjnych, a dzięki temu bardziej poręczne i odpowiednie dla seniorów.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Wykonywanie ruchów pionkami doskonali zręczność i precyzję.

56-praca-w-grupie-komunikacja Kompetencje społeczne

Grając w parach użytkownicy doskonalą komunikację i respektowanie zasady fair play.

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Koncentracja uwagi, pamięć

Gry planszowe pomagają skupić uwagę i trenować pamięć operacyjną.

24-logiczne-myslenie Logiczne myślenie

Warcaby wymagają opracowania strategii, a dzięki temu wzmacniają zdolność logicznego myślenia.

 

 

 

Dlaczego warto?

Gra planszowa WARCABY - Terapia składa się z planszy i pionków, którymi uczestnicy poruszają się w kierunku pola przeciwnika w celu wyeliminowania jego zasobów. Aby wygrać, należy opracować własną strategię i uważnie obserwować rywala. Trzeba też przewidywać jego ruchy a także ponosić konsekwencje swoich decyzji.

Uczestnicy muszą na bieżąco analizować sytuację i dostosowywać do niej wykonane przez siebie ruchy. Taka aktywność wpływa na skupienie uwagi i koncentrację, a w konsekwencji na doskonalenie pamięci operacyjnej odpowiedzialnej za przyswajanie wiedzy i wykorzystywanie jej.

Gra WARCABY - Terapia pomaga więc utrzymać sprawność umysłową, co jest niezwykle istotne w trakcie rozwoju młodszych dzieci oraz przy rekonwalescencji osób starszych.

Gra planszowa WARCABY - Terapia

Gra planszowa WARCABY - Terapia przeznaczona jest dla 2 osób. Zabawa w parach to świetny trening komunikacji oraz nauka respektowania zasad, np. fair play.

Reguły panujące w tej grze są dość sztywne, ale niektóre z nich można ustalić samodzielnie (np. sposoby oznaczania czy poruszania się tzw. „damek”). Dlatego też użytkownicy doskonalą zdolność negocjacji, kompromisu i porozumiewania z innymi. Rozwijają w ten sposób empatię i kształtują kompetencje społeczne.

 

 • Wspiera motywację i samodoskonalenie się

Aby pokonać przeciwnika, gracz musi pozbawić go pionków lub zablokować w ten sposób, by nie mógł się żadnym z nich poruszyć. To zadanie wymaga strategii i zdolności obserwacji. Użytkownik ma okazję doskonalić te umiejętności oraz podnosić swoje wyniki, co wpływa na jego wytrwałość i motywację.

Nie zawsze jednak udaje się wygrać rundę. Gra planszowa WARCABY - Terapia uczy radzenia sobie z porażką i oswaja ją. Ta zdolność pozwala rozwijać odporność emocjonalną, wykorzystywać porażki jako motywację do kontynuowania wysiłków i budować pewność siebie.

 

 • Wzmacnia rozwój motoryki małej

Drewniane pionki gry WARCABY - Terapia są większe od tradycyjnych, lekkie i poręczne. Zabawa polega na dotarciu nimi do przeciwnego końca planszy i zbicie zasobów rywala. Użytkownicy mają więc okazję trenować ruchy nadgarstka, precyzję, zręczność oraz prowadzenie ręki po ruchu.

Taka aktywność to z pewnością jeden z ciekawszych sposobów na wspomaganie rozwoju motoryki małej. Ułatwia młodszym dzieciom samoobsługę, a starszym naukę pisania. Ponadto wzmacnia lub przywraca sprawność osobom z zaburzeniami psychomotorycznymi, np. w trakcie choroby Parkinsona czy po udarach.

 


Pomysły na zabawę


 • Wyzwania: kreatywność, koncentracja, motoryka mała

Zasady takie jak w tradycyjnych warcabach. Zabawa polega na dawaniu wyzwań przeciwnikowi przed każdym jego ruchem (lub np. tylko po ruchu, w którym zbija pionki), m.in. zadanie wykonania kilku przysiadów, podskoków itp.

 

Co zawiera?

32 drewniane pionki, plansza, instrukcja

Gra planszowa WARCABY - Terapia

Główne informacje

Wiek: 7+

Wymiary opakowania: 30,5 x 24,5 x 5 cm

Liczba graczy: 2

Waga: 0,54 kg

Certyfikat CE

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Narzędzia do pionizacji i lateralizacji czubka języka - nowa wersja narzędzi

Narzędzia do pionizacji i lateralizacji czubka języka - nowa wersja narzędzi

15-05-2024
Do prawidłowego żucia niezbędne są ruchy boczne – lateralne języka, a do prawidłowego połykania i artykulacji głosek niezbędne jest uzyskanie prawidłowej pionizacji języka, a więc wklejenia jego masy w podniebienie. Terapię logopedyczną w wyćwiczeniu tych ruchów mogą wesprzeć... Więcej
Kiedy do logopedy? Czy moje dziecko potrzebuje logopedy? 9 sygnałów, które powinny wzbudzić Twoją czujność.

Kiedy do logopedy? Czy moje dziecko potrzebuje logopedy? 9 sygnałów, które powinny wzbudzić Twoją czujność.

19-04-2024
Dlaczego moje dziecko nie naśladuje dźwięków zwierząt, gdy jego rówieśnicy to robią?  Czy to normalne, że moje dziecko nie wypowiada określonej głoski w danym wieku? Czy wysuwanie języka podczas mowy powinno zachodzić? Z tymi i wieloma innymi pytaniami często borykają się rodzice... Więcej
Program Aktywna Tablica 2024: jakie pomoce można zakupić w ramach aktywnej tablicy? Jak zdobyć dofinansowanie?

Program Aktywna Tablica 2024: jakie pomoce można zakupić w ramach aktywnej tablicy? Jak zdobyć dofinansowanie?

16-04-2024
​W 2024 roku MEN realizuje kolejną, ostatnią już, edycję rządowego Programu Aktywna Tablica 2020-2024, w ramach którego placówki szkolne mogą otrzymać dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych. W budżecie Programu jest do rozdania aż 55 mln. zł a wszystko... Więcej