Gra Planszowa Terapeutyczna - Mijamy się JUNIOR + KOLOROWANKA

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: MIJAMY SIĘ

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 194,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 198,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 213,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  213,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Gra Planszowa Terapeutyczna Mijamy się – JUNIOR dla dzieci 5 lat+

Gra Planszowa Terapeutyczna Mijamy się – JUNIOR to fantastyczna opowieść o przybyszu z kosmosu – Czułku. Ta ciekawa i zabawna postać przechodzi z dzieckiem przez 6 planszy w kategoriach: Ja, Uczucia, Przyjaźń, Zabawa, Rodzina, Kto pierwszy. Wygrywa ten uczestnik, który zaliczy wszystkie obszary i ułoży na nich swoje diamenciki.

Dzięki Czułkowi mali gracze mogą poznać zachowania ludzi i je zrozumieć, bo muszą wytłumaczyć przybyszowi, na czym polega życie na Ziemi. Wzbogacają i uzupełniają więc swoją wiedzę o świecie, a wskutek tego stają się pewniejsze swoich uczuć i przekonań.

Gra Planszowa Terapeutyczna Mijamy się – JUNIOR przeznaczona jest dla przedszkolaków od 5. roku życia. Jej głównym celem jest wzmacnianie więzi rodzinnych, ułatwienie wyrażania uczuć oraz sprzyjanie pozytywnej komunikacji z innymi.

Kolorowe plansze zachęcają małych graczy do rozwijania wyobraźni, pobudzają ich kreatywność i zapraszają do fantastycznej przygody po swoim wnętrzu!

 

49-od-5-roku-zycia Wiek: 5 lat +

Gra jest odpowiednia dla dzieci od 5. roku życia.

85-edukacja-przedszkolna2 Pomoc terapeutyczna

Gra planszowa wzbogaci zasoby terapeutyczne w przedszkolach oraz edukacji wczesnoszkolnej.

56-praca-w-grupie-komunikacja Komunikacja

Dzieci, które grają z innymi użytkownikami, uczą się efektywnej komunikacji.

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Rozpoznawanie emocji

Mali gracze opowiadają o emocjach i uczą się je rozpoznawać.

107-kreatywnosc Kreatywność

Opowiadanie Czułkowi o świecie wymaga kreatywności, pobudza wyobraźnię.

40-nauka-rozwiazywania-problemow Nauka rozwiązywania problemów

Podczas podróży z Czułkiem dziecko uczy się rozwiązywać problematyczne sytuacje.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Pozwala pozbyć się negatywnych emocji

Zadaniem małych graczy planszówki Mijamy się – JUNIOR jest opowiedzenie Czułkowi o życiu na Ziemi. Dzieci muszą udzielić mu odpowiedzi na wylosowane pytania, dzięki czemu skupiają się na tym zadaniu i pozbywają przy tym negatywnych emocji. Niekiedy zabawna treść planszy i kart relaksuje uczestników, odpręża a także daje im wiele radości.

Rozwiązywanie problemów, modelowanie pewnych zachowań oraz tłumaczenie Czułkowi ziemskich problemów odciąga uwagę od negatywnych wspomnień, nadmiernych emocji, złości czy frustracji. Gra nie polega na rywalizacji czy prześciganiu się. Motywuje i angażuje, dzięki czemu mały użytkownik po prostu się dobrze bawi.

 

Gra Planszowa Terapeutyczna - Mijamy się JUNIOR

 

 • Uczy wyrażania i rozumienia emocji u siebie i innych

Dzieci, które przechodzą z Czułkiem przez wybrane plansze Gry Planszowej Terapeutycznej Mijamy się – JUNIOR, odpowiadają na pytania, które dotyczą sfery emocjonalnej. Dzięki temu uczą się identyfikować i nazywać uczucia, opowiadać o ich przyczynach i skutkach.

Ponadto porównują swoje doświadczenia z tym, co mówią o nich inni uczestnicy zabawy. Weryfikują znane sposoby na radzenie sobie z emocjami i dowiadują się, jak wyrażać je w akceptowalny sposób.
Co więcej, opowiadanie o życiu na Ziemi pozwala wczuć się w sytuację drugiego człowieka, zrozumieć go i zaakceptować jego motywację. W ten sposób mali gracze doskonalą empatię.

 

 • Wzmacnia więzi rodzinne

Wspólna zabawa wszystkich członków rodziny to doskonała okazja na wzmacnianie więzi i zbliżanie się do siebie. Jest to szczególnie ważne, gdy dziecko ma poczucie niezrozumienia, izoluje się i brak mu chęci do współpracy. Aby przełamać lody i odkryć jego wewnętrzną motywację, warto posiłkować się pomocami terapeutycznymi. Jedną z nich jest gra Mijamy się – JUNIOR.

Dzięki pytaniom skłaniającym do refleksji, mały gracz ma okazję uzewnętrznić swoje potrzeby oraz poglądy na różne sytuacje zdarzające mu się w codziennym życiu. Rodzic – zaakceptować je i pomóc swojemu dziecku we wzbogacaniu wiedzy o świecie i budowaniu poczucia własnej wartości.

 

Gra Planszowa Terapeutyczna - Mijamy się JUNIOR

 

 • Pomaga budować relacje z innymi

W grze Mijamy się – JUNIOR nie ma złych odpowiedzi. Tutaj każdy członek zespołu czuje się bezpiecznie i komfortowo, bo snuje takie refleksje, na jakie się odważy. Dzięki temu między grupą tworzy się atmosfera akceptacji i poszanowania.

Czasami trudno jest się porozumieć, jeśli kogoś nie do końca znamy lub nie rozumiemy jego motywacji. W planszówce z serii Mijamy się ten problem nie istnieje, ponieważ gracze mają okazję powiedzieć coś o sobie, otworzyć się a wskutek tego doskonalić komunikację i tworzyć wartościowe relacje.

 

 • Pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność

Dlaczego ludzie zakładają rodziny, budują domy, żyją razem, gotują, smucą się i weselą? Dziecko, które tłumaczy Czułkowi zachowania mieszkańców Ziemi musi wykazać się pomysłowością i pobudzić wyobraźnię. Dzięki temu rozwija kreatywność i uczy się twórczego rozwiązywania problemów.

 


Pomysły na zabawę


 • Co już wiem – sprawdzenie wiedzy, autorefleksja

Grę można potraktować jako quiz wiedzy. Uczestnik sam wyciąga karty z wybranych serii i odpowiada na pytania. Rodzic lub opiekun pomaga mu w wyjaśnianiu trudnych kwestii.

 

Co zawiera?

 • okrągłe plansze – 6 szt.

 • karty zadań z numerami od 1-6 – 165 szt.

 • dzwoneczek – 1 szt.

 • diamenty – 60 szt.

 • kostka do gry – 1 szt.

 

Główne informacje

Wiek: 5 lat + Liczba graczy: 2-5

Certyfikat jakości CE

 

Gra Planszowa Terapeutyczna - Mijamy się JUNIOR

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

KOLOROWANKA - Kosmici i kosmos

Kosmiczna kolorowanka dla najmłodszych z prostymi ćwiczeniami.

Otrzymasz ją w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

Złap i sortuj - kosmici

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej