Memory (gra pamięciowa) z Liczbami Numberblocks

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 5055506410445

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 55,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 55,00 zł

  49,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 55,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 6,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 64,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  64,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Gra Pamięciowa z Liczbami Numberblocks to pomoc dydaktyczna, a jednocześnie sposób na zabawę dla dzieci od 3 roku życia. Jest przeznaczona dla jednego lub kilku graczy. W zestawie znajduje się 80 kolorowych kart. Na nich umieszczone są cyfry, a także bajkowe postacie znane z gier i zabaw ze strony internetowej CBeebies. Zadania z gier edukacyjnych online warto przenieść również do formy tradycyjnej! Dostarczy to dzieciom wartościowej rozrywki, dzięki której zaczną rozpoznawać cyfry.

Karty można dopasowywać do siebie według wybranych kryteriów. Przykładowo, zabawa polega na tym, aby połączyć kartę zawierającą cyfrę z kartą, na której jest określona liczba postaci, odpowiadająca danej cyfrze. Z kartami Numberblocks można prowadzić też pierwsze przeliczenia matematyczne. Całość zestawu warto wykorzystać także do gry w memory.

Stopień trudności da się dopasować do wieku dziecka, np. poprzez użycie tylko wybranej części kart dla młodszych przedszkolaków, a całości zestawu – dla starszaków i uczniów wczesnoszkolnych. Gra Pamięciowa Numberblocks będzie przydatna nie tylko w domowych zabawach, ale też w przedszkolach, szkołach, świetlicach szkolnych i w gabinetach pedagogicznych

 

gra pamięciowa

 

 

 

85-edukacja-przedszkolna2 Edukacja przedszkolna

Zestaw Numberblocks sprawdzi się w przedszkolach i w świetlicach szkolnych.

34-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123 Rozpoznawanie liczb

Gra Pamięciowa Numberblocks pomaga w nauce liczb i w zrozumieniu ich praktycznego znaczenia.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Ćwiczenia zapamiętywania

Gra Numberblocks ćwiczy pamięć na różne sposoby. Trening zapamiętywania z zestawem można prowadzić, grając w memory. Ponadto, widząc cyfry i ich odpowiedniki liczbowe przez cały czas zabawy uruchamiana będzie pamięć wzrokowa utrwalająca ich rozpoznawanie.

24-logiczne-myslenie Logiczne myślenie

Dopasowywanie kart o podobnym znaczeniu to zabawa rozwijająca umiejętność logicznego myślenia, a także doskonaląca koncentrację uwagi.

76-zawiera-podrecznik-przewodnik-w-zestawie Przewodnik w zestawie

W zestawie znajduje się przewodnik zawierający instrukcję do gry.

 

Dlaczego warto?

 • Nauka cyfr na wesoło

Praca z Pionkami do nauki liczenia to nie tylko rachunki i kategoryzowanie. To także rozwijanie funkcji poznawczych w zakresie kolorów i kształtów. 12 barwnych żabek stanowi doskonałą okazję do nauki kolorów. Użytkownik może układać wzory i sekwencje, odtwarzać je lub dokańczać po opiekunach. W trakcie swobodnej zabawy nawet młodsze dziecko szybciej przyswoi nazwy barw i nauczy się je odróżniać. Ponadto każda żabka zawiera dwuwymiarowe kształty ukryte na spodzie. Pionki zachęcają dzieci do rozpoznawania figur i ułatwiają dyskusję na temat liczby boków, wierzchołków i kątów. To poprawia zdolności matematyczne małych odkrywców i przydaje się w późniejszej edukacji.

 

 • Zabawa na wiele sposobów

Gra Pamięciowa z Liczbami Numberblocks pozwala bawić się na różne sposoby. Tradycyjne memory, a także dopasowywanie do siebie większej liczby kart (według liczb i rysunków lub kolejno: od największej wartości do najmniejszej) – pomysł na zabawę zależy od poziomu trudności, który można dobrać do potrzeb i wieku dziecka.

 

 • Trening zapamiętywania i koncentracji

Gra memory z kartami Numberblocks to dobre ćwiczenie pamięci! Oprócz zapamiętywania nadruku na kartach i miejsca ich ułożenia, tak jak w standardowej grze w memory, z Grą Pamięciową Numberblocks dziecko równocześnie zapamiętuje też cyfry i ich znaczenie. To wszystko korzystnie wpływa na koncentrację uwagi. Zabawa z zestawem ma więc wiele zalet.

 

 • Dla jednego lub kilku graczy

Dużym plusem Gry Pamięciowej z Liczbami Numberblocks jest możliwość wykorzystania jej do indywidualnej nauki, ale też do wspólnej zabawy. Dzięki temu może spełniać cele dydaktyczne podczas zajęć z pedagogiem, a także być sposobem na zajęcia przedszkolne i świetlicowe dla kilkorga dzieci.

 

 

gra z liczbami

 


Pomysły na zabawę


 • Sortowanie kart według wybranych kryteriów - nauka odpowiedniego doboru elementów, rozpoznawanie cyfr

Zabawa skierowana jest do młodszych przedszkolaków. Spośród rozsypanki kart Numberblocks dziecko sortuje je według podanego kryterium. Może to być dzielenie na karty z nadrukowanymi cyframi, a osobno zbieranie kart z bajkowymi postaciami. Trudniejszą wersją jest dobieranie cyfry do obrazka przedstawiającego daną liczbę postaci. Cyfry można też układać kolejno, od najniższej do najwyższej, podobnie jak karty z nadrukami postaci – od tych, na których jest ich najmniej, do tych, gdzie jest ich najwięcej. W ten sposób dziecko ćwiczy pamięć wzrokową i stopniowo przyswaja pierwsze informacje potrzebne do późniejszej nauki liczenia.

 

 • Gra w klasyczne Memory - trening pamięci, utrwalanie znajomości liczb

Karty Numberblocks w tej zabawie użyte są jako tradycyjne memory. Dziecko odkrywa 2 karty, po czym zakrywa i odkłada w to samo miejsce. Następnie odkrywa 2 kolejne i w ten sposób dąży do zebrania wszystkich par. Przed zabawą rodzic, pedagog lub nauczyciel odpowiednio dobiera karty, w zależności od wieku dziecka. Dla młodszych z zestawu wybierana jest mniejsza liczba kart. Starsze dzieci mogą dopasowywać nie tylko po 2 karty, ale także większą liczbę kart pasujących do siebie według różnych kryteriów.

 

nauka liczenia

 

Co zawiera?

 • 80 kart
 • przewodnik z instrukcją gry

 

Główne informacje

 • Wiek: od 3 r.ż.

 • Wymiary kart: 5 cm x 5 cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej