Gra na boisku - zabawka logopedyczna

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972064097

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 88,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 99,00 zł

  84,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 99,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 15,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 99,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  99,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Gra na boisku ‒ zabawka logopedyczna to pomoc ułatwiająca m.in. ćwiczenia wymowy. Przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia. Tworzą ją drewniane "boisko" z wytyczonym środkiem. Na bocznych brzegach znajdują się bramki wykonane z siatki. Brzegi pudełka tworzącego boisko zawierają otwory, przez które można przełożyć słomkę do dmuchania.

Zadaniem graczy jest umieszczenie piłeczki w bramce przeciwnika za pomocą dmuchania w słomkę. Równocześnie należy pilnować, aby piłeczka nie wpadła do własnej bramki, przedmuchując ją w innym kierunku. Zabawa ta ćwiczy ważne funkcje logopedyczne. Dzięki niej do pracy zostają włączone mięśnie orofacjalne. Trenowany jest także refleks oraz zdolności koordynacyjne. To sprawia, że warto korzystać z zestawu zwłaszcza w przypadku występowania trudności w wymowie. Takie ćwiczenia będą przydatne także małym astmatykom w czasie rehabilitacji oddechowej

Komplet sprawdzi się więc w ośrodkach fizjoterapeutycznych i w gabinetach logopedy. Dla maluchów z zaleceniem regularnych ćwiczeń taki rodzaj zabawy w piłkarza będzie przydatny także w domu. Atrakcyjność i ciekawa forma gry sprawia, że łatwiej będzie zachęcić dziecko do regularnego korzystania z zestawu.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wsparcie terapii logopedycznej i ćwiczeń wymowy

Dmuchanie w słomkę bardzo dobrze działa na mięśnie biorące udział w procesie mówienia i oddychania. Dlatego ćwiczenia z wykorzystaniem zabawki logopedycznej Gra na boisku będą przydatne zwłaszcza u dzieci z obniżonym napięciem tych okolic. Wzmocnione mięśnie będą lepiej pracować w czasie wymawiania głosek, czym usprawnią terapię logopedyczną.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez arante.pl - pomoce pedagogiczne, logopedyczne i terapeutyczne (@arante.sklep)

 

 • Rehabilitacja oddechowa na wesoło

Dla maluchów ze stwierdzoną astmą oskrzelową, dmuchanie w piłeczkę przez słomkę będzie świetnym sposobem na wydłużenie fazy wydechu. Jest to ważne, gdyż takie ćwiczenie pomoże zapobiegać charakterystycznym w przebiegu tej choroby zjawiskom pułapki powietrznej. Polegają one na braku możliwości wydmuchania powietrza z płuc. Bywa też, że powietrze to jest wydychane w niewystarczającym stopniu. W takich sytuacjach zalecane są regularne ćwiczenia z zaakcentowaniem wydechu. Dorośli zwykle wykonują je, dmuchając przez słomkę do butelki napełnionej wodą. Dla dzieci taki rodzaj ćwiczenia jest mało atrakcyjny i często trudno wytłumaczyć maluchowi prawidłową technikę wykonania ćwiczenia. Inaczej jest w przypadku zastosowania ciekawych akcesoriów. Dzięki nim mały pacjent szybciej zrozumie sposób wykonania zadania, próbując z zaangażowaniem trafić piłką do bramki przeciwnika. To sprawia, że czynność płuc będzie ćwiczona w formie wesołej zabawy.

 

Gry logopedyczne łączą naukę z przyjemnością

 

 • Trening refleksu, koordynacji i celności

Zabawa w mecz piłkarski w skuteczny sposób ćwiczy szybkość reakcji. Równocześnie trenowane są umiejętności koordynacyjne. Dziecko na podstawie obserwacji pola gry musi tak dobrać kierunek i siłę dmuchania w słomkę, aby trafić gola. To uczy malucha prawidłowego dobierania miejsca, z którego dmucha i korygowania go, gdy piłka toczy się niewłaściwie. Łącznie te wszystkie czynności tworzą dobrą bazę do nauki kolejnych umiejętności, zarówno ruchowych, jak i codziennych.

 

Zabawy logopedyczne w formie gry wpłyną na poprawę oddechu

 

 • Udział w zabawie według zasad

Gra na boisku to rodzaj zajęcia, w którym dziecko musi poznać reguły. Maluch dzięki przedstawieniu zasad, takich jak konieczność obrony własnej bramki i kierowanie piłeczki do pola przeciwnika, uczy się dążenia do celu z wykorzystaniem podanego sposobu. Będzie to przydatne w innych zabawach grupowych oraz w grach zespołowych. Takie ćwiczenie może stanowić również początek sportowej pasji i zainteresowań piłkarskich.

 

Zabawy logopedyczne w formie gry wpłyną na poprawę oddechu

 

Co zawiera?

 • drewniane "boisko"

 • piłeczkę

 • 2 słomki

Gra na boisku to ciekawy pomysł na ćwiczenia logopedyczne dla przedszkolaków

Główne informacje

Wiek: od 5 r.ż.

Wymiary: 36 x 24 x 7,5 cm

Waga zestawu z opakowaniem: 0,735 kg

Materiał wykonania boiska: drewno

Certyfikaty: EN 71-3

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej