Gra karciana - Mijamy się PUDEŁKO TERAPEUTYCZNE

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: MIJAMY SIĘ
 • Kod producenta: 5905490855411

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 129,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 139,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 154,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  154,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Mijamy się – pudełko terapeutyczne 6+

Mijamy się – pudełko terapeutyczne to ciekawa gra karciana dla osób w każdym wieku. Pozwala na indywidualną i grupowa pracę, więc świetnie nadaje się jako pomoc wychowawcza integrująca zespół klasowy oraz terapeutyczna jako narzędzie do autorefleksji.

To innowacyjne pudełko – Mijamy się daje okazję do rozmów na temat uczuć, rozwijania empatii, zdolności komunikacji i kompetencji społecznych. Co więcej, gra oferuje nie tylko rozrywkę, ale także wpływa na relacje międzyludzkie. Zbliża uczestników, zachęca do dzielenia się wiedzą i przemyśleniami oraz do wyjawiania swoich emocji, przeżyć czy doświadczeń. Może posłużyć jako pomoc w budowaniu samoświadomości.

Gra karciana – Mijamy się pomoże Ci zapoznać dziecko z wybranymi zagadnieniami natury psychologicznej oraz wzbogacać wiedzę i tematyczne słownictwo uczestników.

Zabawa z pudełkiem terapeutycznym to za każdym razem podróż w zakątki duszy i umysłu wszystkich graczy.

Ta gra terapeutyczna doskonale sprawdzi się dla dzieci powyżej 6 roku życia.

 

59-rozwoj-mowy-terapia-logopedyczna2 Język opisowy

Gra zachęca do dłuższych wypowiedzi i daje okazję do wzbogacania słownictwa.

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Pamięć, koncentracja

W trakcie zabawy w grupie uczestnicy słuchają wypowiedzi innych graczy, trenując przy tym zdolność koncentracji.

86-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa Pomoc wychowawcza

Te ciekawe karty to wspaniała pomoc do prowadzenia zajęć integracyjnych na różnych poziomach edukacyjnych.

56-praca-w-grupie-komunikacja Praca w grupie

Gry można wykorzystać do zabaw grupowych, integrując uczestników i ucząc ich komunikacji.

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Rozpoznawanie emocji

Uczestnicy gry mają okazję rozpoznawać i nazywać emocję, doskonaląc samoświadomość oraz empatię.

40-nauka-rozwiazywania-problemow Nauka rozwiązywania problemów

Pracując z kartami, uczestnicy uczą się odnajdować w różnych sytuacjach i rozwiązywać problemy.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Kształtuje empatię i samoświadomość

Gra karciana Mijamy się daje okazję do rozwijania empatii oraz kształtowania postawy zrozumienia i chęci niesienia pomocy innym osobom.

Dzięki zróżnicowanej puli zadań oraz intrygującym ilustracjom, uczestnicy mogą wczuć się w rolę innych ludzi i spojrzeć na świat z ich perspektywy. Stają się wrażliwsi i bardziej wyrozumiali dla otoczenia.

Co więcej, karty z terapeutycznego pudełka to doskonała pomoc w rozwijaniu samoświadomości i docieraniu do swojego wnętrza. Dają okazję do przemyśleń na swój temat i zrozumienia kierującej graczem motywacji.

 

Gra karciana - Mijamy się PUDEŁKO TERAPEUTYCZNE

 

 • Integruje i wzmacnia więzi

Zabawa kartami z pudełka terapeutycznego wymaga od uczestników refleksyjności, uważności na drugiego człowieka i jego uczucia oraz otwartości. Dzięki podejmowanym wyzwaniom, szukaniu odpowiedzi i dzieleniu się swoimi spostrzeżeniami, gracze integrują się między sobą oraz wzmacniają więzi.

Wymienione właściwości pudełka Mijamy się pozwalają na zastosowanie kart na lekcjach wychowawczych, wyjazdach integracyjnych lub w gronie najbliższych osób do przełamywania lodów i wzajemnego poznawania się.

 

 • Można grać na wiele sposobów

Mijamy się – pudełko terapeutyczne to gra składająca się z dwóch części: quizu „Co ty wiesz Panie Jeż?” oraz „Kart metaforycznych”. Można ich używać indywidualnie lub w grupie według instrukcji albo własnego pomysłu.

Oba zestawy składają się z kilkudziesięciu kart, które każdy uczestnik zinterpretuje inaczej. Nawet pytania z pierwszej części nie mają jednoznacznych odpowiedzi, lecz skłaniają do refleksji, snucia domysłów lub wymyślania hipotetycznych rozwiązań.

Dzięki temu to wspaniałe pudełko terapeutyczne staje się wielką przygodą oraz niesamowitą zabawą dla graczy w dowolnym wieku.

 

Gra karciana - Mijamy się PUDEŁKO TERAPEUTYCZNE

 

 • Rozwija słownictwo opisowe

Mijamy się to nie jest zwykła gra karciana. To gra pełna niedopowiedzeń, insynuacji, refleksji i przemyśleń! To gra, która daje okazję do snucia rozważań i opisywania hipotetycznych rozwiązań lub odpowiedzi. Jaką korzyść mają z tego uczestnicy? Wzbogacają słownictwo i uczą się budować wypowiedź.

Jeśli chcesz wzmocnić zdolności opisowe dziecka, skorzystaj z fantastycznych kart z pudełka terapeutycznego! Rozwijają wyobraźnię oraz kreatywność, dzięki czemu odpowiedzi na ważne pytania są o wiele ciekawsze.

 


Pomysły na zabawę


 • Jakie to emocje – rozumienie emocji i ich rozpoznawanie, autorefleksja, empatia, język opisowy

Gra dla małych lub większych grup. Losujemy wybraną kartę z zestawu „Karty metaforyczne” i opowiadamy, z jakimi uczuciami nam się kojarzy. Zadanie polega na wyliczeniu i opisaniu uczuć oraz wyjaśnieniu swoich skojarzeń.

 

 • Poznajemy siebie – słownictwo opisowe, autorefleksja

Grę można wykonać indywidualnie lub w grupie. Uczestnik losuje kartę z zestawu „Karty metaforyczne” i zastanawia się, z czym mu się kojarzy, np. z jakim wydarzeniem w życiu.
Pracuje samodzielnie, zapisując skojarzenia i analizując je lub głośno dzieli się spostrzeżeniami z innymi uczestnikami.

 

Co zawiera?

2 gry karciane: „Co ty wiesz Panie Jeż?”, „Karty metaforyczne”, razem: 110 kart

 

Główne informacje

Liczba graczy: 1+

Wiek: 6+

Certyfikat jakości CE

 

Gra karciana - Mijamy się PUDEŁKO TERAPEUTYCZNE

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej