Gra DOMINO - Terapia

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ALEXANDER
 • Kod producenta: 5906018024623

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 30,50 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 46,40 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  46,40 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Gra DOMINO - Terapia to zestaw 56 kostek. Można je wykorzystać do gier w różnych wariantach: dla początkujących, węgierskim, włoskim, francuskim, dominosie, dominie parzystym, kwadracie domina. Oprócz tego poręczne klocki to doskonały budulec konstrukcji, których szablony znajdują się na dołączonych w zestawie kartach. Dzięki temu Domino to świetne narzędzie dydaktyczno-terapeutyczne.

Z uwagi na większe klocki, DOMINO - Terapia będzie świetnym rozwiązaniem zarówno dla młodszych dzieci, jak i dla seniorów. Gra wspomaga rozwój motoryczny i zwiększa zręczność oraz precyzję ruchów. Pomaga we wzmacnianiu funkcji poznawczych oraz podtrzymaniu aktywności intelektualnej.

Gra DOMINO - Terapia firmy Alexander to świetny prezent dla osób w każdym wieku. Grę łatwo spakujesz do podręcznego bagażu i weźmiesz w dłuższą podróż lub na wycieczkę.

 

7-dla-seniorow2 Dla seniorów

Większe od tradycyjnych tabliczki są lekkie i poręczne, stworzono je z myślą o seniorach.

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała

Operowanie klockami, manipulowanie i budowanie konstrukcji to świetny trening motoryki małej.

66-umiejetnosci-matematyczne-dodawanie-liczenie-tworzenie-wzorow-i-sekwencji-kategoryzowanie Utrwalanie liczenia

Gracze muszą układać klocki zgodnie z wartościami liczbowymi, dzięki czemu doskonalą zdolność liczenia.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja uwagi

Gry strategiczne typu domino uczą logicznego myślenia i pomagają skupić uwagę.

63-sortowanie-dopasowywanie Segregowanie

Klocki można segregować, np. według liczby oczek, ich sumy czy parzystości.

 

 

 

Dlaczego warto?

W trakcie zabawy grą DOMINO - Terapia użytkownik ma za zadanie policzyć oczka i dopasować je do siebie zgodnie z ich wartością. Dzięki temu gra angażuje umiejętności matematyczne, takie jak odróżnianie liczb, dodawanie ich, porównywanie sum oraz rozumienie relacji między nimi. Ponadto oczka na tabliczkach obrazują abstrakcyjne pojęcia matematyczne. Dziecko ma więc szansę lepiej je zrozumieć.

Wskutek manipulacji kafelkami, gracze doskonalą orientację przestrzenną. Układanie klocków w wybranej kolejności oraz naśladowanie wzorów z szablonów wzmacnia u małych użytkowników zdolności konstrukcyjne. Przybliża im również zagadnienie relacji przestrzennych między przedmiotami.

Gra DOMINO - Terapia

 • Wspomaga rekonwalescencję i profilaktykę seniorów

Gra DOMINO - Terapia została stworzona z myślą o starszych użytkownikach. Klocki są lekkie i poręczne, mogą być wykorzystywane do układania sekwencji według zasad tradycyjnego domina, rozgrywek w innych typach oraz do konstruowania budowli.

Dzięki układaniu strategii, użytkownicy doskonalą logiczne myślenie i wzmacniają aktywność intelektualną. Podtrzymują zdolność koncentrowania uwagi oraz poprawiają pamięć operacyjną i trwałą.

Wskutek zabawy Dominem z serii Terapia seniorzy stymulują motorykę małą, głównie zręczność i precyzję ruchów. Taka aktywność jest niezwykle istotna w profilaktyce oraz rekonwalescencji, np. po udarach.

 

Klocki z gry DOMINO - Terapia są lekkie i poręczne. Zabawa polega na układaniu ich, manipulowaniu nimi lub budowaniu konstrukcji. Użytkownicy mają więc okazję trenować ruchy nadgarstka, precyzję, zręczność oraz prowadzenie ręki po ruchu.

Taka aktywność to z pewnością jeden z ciekawszych sposobów na wspomaganie rozwoju motoryki małej. Ułatwia młodszym dzieciom samoobsługę, a starszym naukę pisania.

 


Pomysły na zabawę


 • Pary – gra dla 1-2 osób: liczenie, logika, koncentracja, motoryka mała

Gracze na przemian wybierają po jednym klocku domina. Zadanie drugiego gracza polega na dobraniu takiego klocka, którego suma liczby oczek jest równa sumie z tabliczki wybranej przez przeciwnika. Przykładowo pierwszy gracz wybrał tabliczkę z oczkami: 2 i 3. Drugi gracz może wybrać każdą inną tabliczkę, której suma oczek wyniesie 5, czyli np. warianty: 4 i 1, 5 i 0.

Aby utrudnić rozgrywkę, można mierzyć czas za pomocą bezpłatnej aplikacji „Alexander Timer” dostępnej na stronie producenta.

 

Co zawiera?

56 elementów domina (2 komplety kamieni po 28 szt.), 14 kart, instrukcja

Gra DOMINO - Terapia

Główne informacje

Wiek: 5+

Wymiary opakowania: 30,5 x 24,5 x 5 cm

Liczba graczy: 1-5

Certyfikat CE

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Narzędzia do pionizacji i lateralizacji czubka języka - nowa wersja narzędzi

Narzędzia do pionizacji i lateralizacji czubka języka - nowa wersja narzędzi

15-05-2024
Do prawidłowego żucia niezbędne są ruchy boczne – lateralne języka, a do prawidłowego połykania i artykulacji głosek niezbędne jest uzyskanie prawidłowej pionizacji języka, a więc wklejenia jego masy w podniebienie. Terapię logopedyczną w wyćwiczeniu tych ruchów mogą wesprzeć... Więcej
Kiedy do logopedy? Czy moje dziecko potrzebuje logopedy? 9 sygnałów, które powinny wzbudzić Twoją czujność.

Kiedy do logopedy? Czy moje dziecko potrzebuje logopedy? 9 sygnałów, które powinny wzbudzić Twoją czujność.

19-04-2024
Dlaczego moje dziecko nie naśladuje dźwięków zwierząt, gdy jego rówieśnicy to robią?  Czy to normalne, że moje dziecko nie wypowiada określonej głoski w danym wieku? Czy wysuwanie języka podczas mowy powinno zachodzić? Z tymi i wieloma innymi pytaniami często borykają się rodzice... Więcej
Program Aktywna Tablica 2024: jakie pomoce można zakupić w ramach aktywnej tablicy? Jak zdobyć dofinansowanie?

Program Aktywna Tablica 2024: jakie pomoce można zakupić w ramach aktywnej tablicy? Jak zdobyć dofinansowanie?

16-04-2024
​W 2024 roku MEN realizuje kolejną, ostatnią już, edycję rządowego Programu Aktywna Tablica 2020-2024, w ramach którego placówki szkolne mogą otrzymać dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych. W budżecie Programu jest do rozdania aż 55 mln. zł a wszystko... Więcej