GOSense Słuch i mowa

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: HITOBITO

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 639,00 zł brutto
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 790,00 zł

  638,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 790,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 152,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 638,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  638,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

GoSense Słuch i Mowa  to ćwiczenia interakcyjne (dostosowane do urządzeń dotykowych, w tym tablic interaktywnych) doskonalące analizę, syntezę oraz pamięć słuchową dziecka.

Ten nowoczesny program i pomoc dydaktyczna wychodzi poza tradycyjny schemat relacji dziecko-terapeuta lub dziecko-komputer. „GoSense Słuch i Mowa” to pakiet pomocy wraz z programem, które bardzo dobrze sprawdzą się w tradycyjnej pracy z dziećmi, jak i w przypadku terapii dzieci będących w ryzyku dysleksji, przejawiających zaburzenia ze spektrum autyzmu oraz nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Ta pomoc terapeutyczna dedykowana jest przede wszystkim nauczycielom, logopedom, pedagogom, terapeutom pedagogicznym oraz rodzicom. Ćwiczenia zawarte w GoSense Słuch i Mowa to twórcze  wykorzystanie technologii w połączeniu z pomocami fizycznymi w szczególności niezbędnych podczas zajęć korekcyjno- kompensacyjnych, dydaktyczno- wyrównawczych oraz rewalidacyjnych.

 

 

 

GOSense Słuch i mowa - pigułka informacyjna

 

 

Jak działa GOSense Słuch i mowa?

Dzięki twórczemu wykorzystaniu technologii oraz dołączeniu małych i wielkowymiarowych pomocy, uczestnicy zajęć rozwijają w ciekawej dla zmysłów formie swoje mocne strony, kompensują deficyty i tam gdzie to możliwe korygują obszary problemowe. Zatem jest to świetne narzędzie, które sprawdzi się podczas zajęć korekcyjno- kompensacyjnych, dydaktyczno- wyrównawczych oraz rewalidacyjnych.

Pakiet obejmuje ćwiczenia analizy i syntezy oraz pamięci słuchowej:

 • rozpoznawanie i różnicowanie dźwięków (wysokość, siła, kierunek, brzmienie lub elementy tematyczne takie jak odgłosy zwierząt, odgłosy sytuacyjne, intonacje),
 • rozpoznawanie sekwencji i rytmów,
 • zapamiętywanie sekwencji dźwięków.

Ćwiczenia obejmują dźwięki tematycznych i abstrakcyjne oraz fonemy w izolacji, w sylabach, słowach i zdaniach.

 

Co zawiera pakiet GOSense Koncentracja i samokontrola?

 • Instrukcję użytkowania A5 z numerem seryjnym i kartą rejestracyjną,
 • Poradnik metodyczny,
 • Ponad 40 kart pracy do wydruku (do pracy indywidualnej i grupowej),
 • Dostęp do scenariuszy zajęć
 • Zestaw  zawiera ćwiczenia z 3 obszarów analizy i syntezy oraz pamięci słuchowej:
  • rozpoznawanie i różnicowanie dźwięków,
  • rozpoznawanie sekwencji i rytmów,
  • zapamiętywanie sekwencji dźwięków.
 • Około 40 interaktywnych ekranów
 • Dostęp do aktualizacji,
 • Fizyczne elementy:
  • woreczki do wypełniania i wrzucania,
  • 6 zestawów kartoników z literami,
  • 12 zestawów kartoników ze zwierzętami
  • awatary,
  • kwadraty.

Zawartość pakietu Słuch i mowa

 

Dlaczego warto?

 • Analiza i synteza oraz pamięć słuchowa to umiejętności mające niebagatelny wpływ na prawidłową wymowę dziecka. Program GOSense Słuch i mowa dzięki zawartym ćwiczeniom umożliwiającym działanie przez dotyk za pomocą zróżnicowanych ruchów manipulacyjnych-wprowadzają dziecko w proces angażujący również palce w których znajdują się ośrodki mowy! Jest to innowacja zaprojektowana w pozytywnym tego słowa znaczeniu!
 • Specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu to często skutek. Przyczyna tych trudności często ma złożone podłoże. Dziecko, które nie potrafi rozpoznać i różnicować dźwięków czy rozpoznawać sekwencji rytmów najprawdopodobniej nie potrafi również rozróżnić liter czy głosek podczas pisania/ czytania. Z kolei w chwili gdy nie jest w stanie zapamiętać sekwencji podanych dźwięków...może przejawiać trudności w  pisaniu z pamięci, co bardzo szybko znajdzie odzwierciedlenie w  jego notatkach! Działanie każdej osoby chcącej usprawniać umiejętności dziecka zmagającego się z trudnościami w czytaniu i pisaniu musi być oparte na dokładnym określeniu przyczyny i działaniu holistycznym!

 

GoSense Słuch i Mowa screen 1

 

 • Wielu dzieciom zdarza się mówić „niewyraźnie” choć dobrze wiedzą jak powinni prawidłowo artykułować dźwięki. Gdzie tkwi przyczyna? Bardzo często w niedostatecznie rozwiniętych umiejętnościach słuchowych. Bez opanowania zdolności rozróżniania podobnie brzmiących fonemów nie można mówić o autokontroli słuchowej. Słuch to nieodłączny element nienagannej wymowy!
 • Najpierw słowo mówione potem nauka pisania! Pisanie jest procesem, podczas którego należy wyodrębnić fonemy (dźwięki) i zamienić je na znaki literowe. Dziecko utożsamia dźwięk z literą. Jeżeli mowa dziecka nie jest dostatecznie wykształcona,a poszczególne fonemy błędnie realizowane, to i zapis graficzny może odbiegać od prawidłowego. Stąd warto poświęcić szczególną uwagę właśnie funkcją słuchowym!

 

GoSense Słuch i Mowa Screen

 

 • Fizyczne pomoce dołączone do GOSense słuch i mowa zdecydowanie zmieniają postrzeganie używania multimediów we współczesnej terapii. Ten zestaw w żadnym stopniu nie umniejsza wartości terapeutycznej pomocom fizycznym! Ćwiczenia z użyciem ekranu dotykowego, a następnie wyjście poza komputer i praktyczne przećwiczenie zdobytych umiejętności z wykorzystaniem fizycznych pomocy– to wspaniała propozycja i lepsza komunikacja na drodze terapeuta- dziecko lub rodzic- dziecko!
 • Karty pracy to bardzo często wykorzystywane w pracy wielu specjalistów narzędzie pracy.  Niestety nie zawsze wykorzystują w pełni potencjał dziecka. Te zaproponowane wraz z programem GOSense słuch i mowa są ciekawe, a przede wszystkim rozwijające! Pomoc  przy, której dziecko musi wytężyć umysł lub przezwyciężyć własne słabości  przynosi najszybsze efekty!

GOSense Słuch i mowa screen

 • Często tylko gabinety prywatne mogą pozwolić sobie na indywidualną forma zajęć z dzieckiem. W szkole terapeuta musi dostosować swój styl pracy do większych grup i zaangażować  tak, by podopieczni naprawdę skupili uwagę na tym co istotne.  GOSense Słuch i mowa może być wykorzystywany na urządzeniach dotykowych oraz tablicach interaktywnych,a grupowe gry i gry planszowe to dokładnie to czego potrzebują współczesne dzieci, by szybciej nadrobić towarzyszące im deficyty!

 

Czym wyróżnia się nasza oferta?

Kupując w Arante otrzymasz najnowszą wersję programu na pendrive. Standardowo program można pobrać z internetu po zarejestrowaniu u producenta.

Pendrive z najnowszą wersją programu - gratis

U nas także transport kurierem i ubezpieczenie otrzymujesz w cenie. Specjalizujemy się w sprzedaży dla szkół i placówek edukacyjnych więc, staramy się spełniać indywidualne potrzeby.

 

Informacja dodatkowa

 • Do działania wymagane jest urządzenie z systemem operacyjnym Windows 7 lub nowszym, zaleca się stosowanie urządzeń z ekranem dotykowym.
 • Do korzystania z dodatkowych zasobów online wymagane jest połączenie z internetem oraz aktualna wersja przeglądarek Chrome, Firefox lub Edge.
 • Bezterminowa licencja dla placówki edukacyjnej umożliwia zainstalowanie oprogramowania na dowolnej liczbie komputerów należących do placówki.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Kupując ten produkt otrzymujesz dodatkowy gratis. Szczegóły w opisie

Kupując ten produkt otrzymujesz dodatkowy gratis. Szczegóły w opisie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej