GOSense Funkcje wzrokowe

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: HITOBITO

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 675,00 zł brutto
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 790,00 zł

  639,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 790,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 151,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 639,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  639,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

„GoSense Funcje wzrokowe” pomoc terapeutyczna oraz pomoc dydaktyczna, zawierająca ćwiczenia interakcyjne, dostosowane do urządzeń dotykowych, w tym tablic multimedialnych. Polecane dzieciom będącym w ryzyku dysleksji rozwojowej, przejawiających zaburzenia ze spektrum autyzmu oraz ADHD- w przypadku których ryzyko dysleksji stanowi zaburzenie współwystępujące. Ta nowoczesna pomoc dydaktyczno-terapeutyczna śmiało wychodzi poza relację dziecko-terapeuta lub dziecko-komputer.

Tego typu ćwiczenia z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez nauczycieli, logopedów, terapeutów pedagogicznych, pedagogów oraz rodziców.

Dzięki twórczemu wykorzystaniu technologii oraz dołączeniu małych i wielkowymiarowych pomocy, uczestnicy zajęć rozwijają w ciekawej dla zmysłów formie swoje mocne strony, kompensują deficyty i tam gdzie to możliwe korygują obszary problemowe. Zatem jest to świetne narzędzie, które sprawdzi się podczas zajęć korekcyjno- kompensacyjnych, dydaktyczno- wyrównawczych oraz rewalidacyjnych.

 

 

GOSense Funkcje Wzrokowe - pigułka informacyjna

 

Co zawiera pakiet GO Sense Percepcja Wzrokowa?

 • instrukcję użytkowania A5 z numerem seryjnym i kartą rejestracyjną,
 • poradnik metodyczny,
 • karty pracy do wydruku,
 • dostęp do scenariuszy zajęć
 • Zestaw obejmuje ćwiczone osobno lub łącznie obszary percepcji ze szczególnym uwzględnieniem analizy i syntezy wzrokowej:
  • kolory,
  • kształty,
  • desenie,
  • kierunki,
  • wielkości,
  • proporcje,
  • rozmieszczenie na płaszczyźnie,
  • rozmieszczenie w przestrzeni.

Materiał podzielono na warstwę tematyczną i warstwę abstrakcyjną (prowadzącą do znaków i liter) oraz warstwę pojęciową i językową.

 • 3 komplety kamieni po 18 czarnych i 18 białych każdy,
 • 6 zestawów po 3 kości do gry: jedna z kolorowymi kropami i dwie z kropami – liczbami,
 • 1 zestaw sześciu długich sznurków w sześciu kolorach
 • 6 plansz biurkowych
 • 3 podwójne zestawy małych kształtów kartonowych w sześciu kolorach każdy (18 formatek do wyciśnięcia)
 • duże koła kartonowe w sześciu kolorach (6 formatek do wyciśnięcia)
 • 36 woreczków foliowych na drobne elementy kartonowe

GOSense Funkcje Wzrokowe Zestaw

 

 

Dlaczego warto?

 • GOSense Funkcje wzrokowe to zdecydowany unikat w pomocy dzieciom będącym w ryzyku dysleksji. Dziecko nie tylko wykonuje szereg ćwiczeń usprawniających percepcję wzrokową, ale również  ma możliwość manipulowania pewnymi elementami na ekranie dotykowym. Jest to stymulacja wielozmysłowa! Dzięki temu dziecko staje się odkrywcą w pełni zaangażowanym w proces terapii.
 • Bardzo często dziecko zostaje objęte pomocą terapeutyczną dopiero gdy już posiada orzeczenie o występowaniu  dysleksji. Terapia w takim przypadku bywa naprawdę długa. Pakiet GOSense Funkcje wzrokowe  może być  wykorzystywany przez rodziców  do pracy z dzieckiem w domu. Dzięki temu w chwili, gdy rodzice zauważą u swojego dziecka brak umiejętności łączenia w całość poszczególnych elementów   (np. podczas  budowania konstrukcji z klocków lego) lub gdy będzie przejawiać trudności z odróżnianiem kształtów podobnych – mogą skutecznie zapobiec wystąpieniu u dziecka dysleksji w przyszłości!

 

Funkcje wzrokowe screen

 

 • Program jest bardzo dobrze przygotowany metodycznie! Materiał w nim zawarty podzielono na warstwę tematyczną i warstwę abstrakcyjną (prowadzącą do znaków i liter) oraz warstwę pojęciową i językową. Dzięki temu dziecko osiąga sprawność na wielu poziomach poznawczych! Doświadczony terapeuta dostaje gotowy i ciekawy warsztat pracy. Natomiast ten stawiający swoje pierwsze kroki w zawodzie, dzięki przewodnikowi metodycznemu bez żadnych problemów wprowadzi swoich podopiecznych w niezwykły świat percepcji wzrokowej! Wszystko zawarte w eleganckim opakowaniu nie zajmie zbyt dużo miejsca na półce.
 • Twórcy produktu GOSense Funkcje wzrokowe dobrze wiedzą, że sam program multimedialny w problemach z percepcją wzrokową nie wystarczy, stąd w opakowaniu każdy terapeuta znajdzie m.in. 3 komplety kamieni, 6 zestawów po 3 kości do gry, 1 zestaw sześciu długich sznurków w sześciu kolorach, duże koła kartonowe w sześciu kolorach. Zatem ten zestaw pomocy stwarza wiele okazji do uzupełniania terapii z wykorzystaniem multimediów o pomoce angażujące do pracy np. motorykę małą lub umiejętność myślenia i spostrzegania!
 • GOSense Funkcje wzrokowe nie pozostaje obojętny dzieciom zmagającym się z nadpobudliwością psychoruchową z deficytem uwagi oraz tym na co dzień funkcjonującym w spektrum autyzmu. W przypadku takich zaburzeń często ryzyko dysleksji bądź sama dysleksja są zaburzeniami współwystępującymi. Produkt posiada w pełni przyjazną dla takich dzieci strukturę pracy! W przypadku dziecka nadpobudliwego ćwiczenia w dobry sposób zaangażują i uwolnią potencjał. Natomiast dziecko posiadające zaburzenia ze spektrum autyzmu rozwinie umiejętności poznawcze – bez obaw o nadmierne przestymulowanie!

 

Funkce wzrokowe Screen

 • Karty pracy to nieodłączny elementy teczki każdego terapeuty. Te zaproponowane wraz z GOSense Funkcje wzrokowe są ciekawe, a przede wszystkim rozwijające! Pomoc dostosowana do wieku i umiejętności dziecka przynosi najszybsze efekty!
 • Często tylko gabinety prywatne mogą pozwolić sobie na indywidualną formę zajęć z dzieckiem. W szkole terapeuta musi dostosować swój styl pracy do większych grup i zaangażować  tak, by podopieczni naprawdę skupili uwagę na tym co istotne.  GOSense Funkcje wzrokowe może być wykorzystywany na urządzeniach dotykowych oraz tablicach interaktywnych, a grupowe gry i gry planszowe to dokładnie to czego potrzebują współczesne dzieci, by szybciej nadrobić towarzyszące im deficyty!
 • Rozwiązanie wspiera aż osiem obszarów percepcji wzrokowej (kolory, kształty, desenie, kierunki, wielkości, proporcje, rozmieszczenie na płaszczyźnie, rozmieszczenie w przestrzeni) przy czym obszary przenikają się i działają krzyżowo w zakresie analizy i syntezy oraz pamięci wzrokowej. Dzięki temu w istotny sposób zwiększono oddziaływanie produktu GOSense Funkcje Wzrokowe
 • Pakiet jest przeznaczony do pracy z CAŁĄ klasą, większość produktów konkurencyjnych jest jednoosobowych lub w najlepszym wypadku kilkuosobowych.

 

Czym wyróżnia się nasza oferta?

Kupując w Arante otrzymasz najnowszą wersję programu na pendrive. Standardowo program można pobrać z internetu po zarejestrowaniu u producenta.

Pendrive z najnowszą wersją programu - gratis

U nas także transport kurierem i ubezpieczenie otrzymujesz w cenie. Specjalizujemy się w sprzedaży dla szkół i placówek edukacyjnych więc, staramy się spełniać indywidualne potrzeby.

 

Informacja dodatkowa

 • Do działania wymagane jest urządzenie z systemem operacyjnym Windows 7 lub nowszym, zaleca się stosowanie urządzeń z ekranem dotykowym.
 • Do korzystania z dodatkowych zasobów online wymagane jest połączenie z internetem oraz aktualna wersja przeglądarek Chrome, Firefox lub Edge.
 • Bezterminowa licencja dla placówki edukacyjnej umożliwia zainstalowanie oprogramowania na dowolnej liczbie komputerów należących do placówki.

 

Produkt został przygotowany przez grupę współpracujących ze sobą od prawie 10 lat specjalistów łączących w tym projekcie najlepsze trendy w terapii i metodyce nauczania z ergonomiczną formą interakcyjnych multimediów oraz stołowych i podłogowych gier i zabaw. 

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom praca z dziećmi wychodzi poza gabinetowy schemat dziecko-terapeuta i dziecko-komputer - jest dostosowana do realiów i potrzeb szkoły w zakresie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, dydaktyczno-wyrównawczych lub rewalidacyjnych. Pozwala też na korzystanie z ćwiczeń, gier i zabaw z całą klasą. Dzieci pracują w ruchu i wzajemnych interakcjach, często manipulując materialnymi lub wirtualnymi przedmiotami, co zapewnia prawdziwą konkretyzację zadań, tak potrzebną na etapie wczesnoszkolnym.

Produkt wyposażony jest w poradnik metodyczny oraz zestaw materiałów do samodzielnego wydrukowania obejmujących m.in karty pracy i elementy motywujące uczniów. Użytkownicy otrzymują też dostęp do scenariuszy zajęć wykorzystujących bezpośrednie otoczenie sali szkolnej lub realizowane w plenerze.

Pakiet jest przeznaczony do pracy z całą klasą, w szczególności: liczba elementów fizycznych jest tak dobrana, żeby wystarczała dla klasy, znaczna część elementów jest wielkowymiarowa przeznaczona do użycia na podłodze, znaczna część ćwiczeń multimedialnych angażuje całą klasę (np. w taki sposób, że na tablicy rozgrywa się akcja, na którą reagują (off-line) wszyscy uczniowie, indywidualnie lub w grupach)

 

Sprawdź inne pomoce dydaktyczne i pomoce terapeutyczne.

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej