GoLogo. Opowiadam i rozmawiam

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: HITOBITO
 • Kod producenta: 5907772030288

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 990,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 990,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  990,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

GoLogo to niezwykle ciekawy zestaw multimedialnych narzędzi do pracy z dziećmi ze SPE, w normie intelektualnej, z deficytami poznawczymi lub mającymi problemy logopedyczne. Seria skupia się na wykorzystywaniu najnowszych możliwości interakcji ucznia z komputerem, umożliwiając użytkownikom samodzielną kontrolę tempa pracy oraz jej przebieg.

GoLogo to zestaw oprogramowania i pomocy terapeutycznych. Dzięki kompleksowym materiałom i bazie ćwiczeń możesz prowadzić atrakcyjne dla dziecka zajęcia specjalistyczne np. korekcyjno-kompensacyjne rewalidacyjne i dydaktyczno-wyrównawczych. Przeznaczone do pracy z dziećmi wszystkich klas szkoły podstawowej.

GoLogo pozwala przełamać tradycyjny schemat terapii dziecko-terapeuta i zaangażować w ten ważny proces cały zespół. Dzięki wplecionym w zajęcia zabawom i grom, uczestnicy terapii mogą aktywnie uczestniczyć w ćwiczeniach grupowych i uczyć się interakcji z rówieśnikami. Terapia staje się więc ciekawą przygodą i zachęca dziecko do zaangażowanego uczestniczenia w niej.

GoLogo. Opowiadam i rozmawiam to zestaw multimediów oraz kartoników podzielonych na szereg kategorii. Zabawa polega na wykorzystaniu ich do snucia opowieści a także zadawania pytań. Rozwija słownictwo czynne i bierne, uczy układania wydarzeń w ciąg przyczynowo-skutkowy oraz pobudza wyobraźnię.

Dzięki ciekawym rozwiązaniom GoLogo. Opowiadam i rozmawiam to narzędzie łączące naukę i zabawę. Wzmacnia kreatywność oraz rozumowanie i jest fantastyczną formą terapii logopedycznej.

 

59-rozwoj-mowy-terapia-logopedyczna2 Terapia logopedyczna

Zestaw pozwala trenować poprawną artykulację wybranych szeregów głosek

87-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa2 Pomoc edukacyjna dla SP

Zestaw świetnie sprawdzi się jako narzędzie wspomagające pracę ze słownictwem oraz tworzeniem wypowiedzi

106-kreatywnosc2 Kreatywność

Dzięki tworzeniu historyjek użytkownik pobudza wyobraźnię i wzmacnia kreatywność

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwija słownictwo dziecka

GoLogo. Opowiadam i rozmawiam to zestaw narzędzi umożliwiających pracę z tworzeniem historii, zadawaniem pytań, odtwarzaniem ciągu przyczynowo-skutkowego. Uczestnik zabawy ma okazję samodzielnie kreować opowieść lub bawić się w grupie rówieśniczej i dokańczać zdania po innych graczach czy też zadawać pytania do ich historyjek. Uczy się wtedy właściwego doboru słów, zastępowania ich synonimami i łączenia w związki wyrazowe.

Dzięki multimediom i kartonikom z różnych kategorii dzieci mogą układać swoje opowieści na wybrane przez siebie tematy. Zabawa poszerza ich słownictwo i uczy używania go w różnym kontekście. Mały użytkownik wzbogaca swoje zasoby językowe i jest bardziej komunikatywny.

 

GoLogo. Opowiadam i rozmawiam

 

 • Uczy poprawnej artykulacji

Zestaw GoLogo. Opowiadam i rozmawiam to narzędzia multimedialne oraz zestaw tradycyjnych kartoników, na podstawie których dziecko układa własne historyjki lub zadaje pytania o ich ciąg dalszy.

Dzięki wielu możliwościom zabawy terapeuta lub nauczyciel mają okazję doskonalić poprawną wymowę głosek, sylab lub całych wyrazów i skupiać się na tych obszarach, które wymagają największego wzmocnienia. Wystarczy, że zabawę ukierunkują tematycznie i zachęcą dziecko do kreowania opowieści np. z jak największą liczbą wyrazów zawierających głoski dźwięczne, nosowe lub miękkie itp. To naprawdę fantastyczna zabawa na korygowanie wymowy i uzupełnianie deficytów w tym zakresie!

Powyższa aktywność jest niezwykle ważna w trakcie pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi lub mającymi problemy logopedyczne. Daje okazję do stymulowania aparatu mowy i zdobywania samoświadomości małego użytkownika.

 

GoLogo. Opowiadam i rozmawiam

 

 • Pozwala indywidualizować aktywność

GoLogo. Opowiadam i rozmawiam to zestaw narzędzi składający się m.in. z kartoników zachęcających do tworzenia opowieści i multimediów o różnej trudności. Użytkownicy mają szansę samodzielnego doboru kategorii kartoników.

Dzięki temu można indywidualizować pracę z dzieckiem i dostosować ją do jego potrzeb. Terapeuta czy nauczyciel zyskują też okazję do organizowania zabaw tematycznych w grupie uczestników zajęć lub do samodzielnego opracowania. Uczniowie mogą tworzyć część historii samodzielnie, a później dokańczać ją na podstawie zadanych przez kolegów pytań. Możliwości zabawy jest naprawdę wiele, co sprawia, że GoLogo. Opowiadam i rozmawiam staje się uniwersalnym narzędziem terapeutycznych i dydaktycznym dla dzieci w każdym wieku i o zróżnicowanych problemach logopedycznych czy deficytach poznawczych.

 

Główne informacje

Licencja:

 • bezterminowa i obejmuje całą placówkę logopedyczną lub edukacyjną;

 • pozwala na zainstalowanie programu na wszystkich komputerach w tej placówce;

 • pozwala też na drukowanie i kopiowanie na użytek placówki materiałów do wydruku zamieszczonych w programie,

 • daje dostęp do aktualizacji i uzupełnień aplikacji oraz zasobów.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • komputer z systemem Windows 7/10/11

 • rozdzielczość ekranu nie mniejsza niż 1024 x 768 pikseli (zalecana rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli)

 • źródło dźwięku

 • Program jest przeznaczony przede wszystkim do pracy z ekranami dotykowymi i tablicami interaktywnymi

 

GoLogo. Opowiadam i rozmawiam

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej