GoLogo. Czuję rytm

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: HITOBITO
 • Kod producenta: 5907772030264

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 990,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 990,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  990,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

GoLogo to innowacyjny zestaw narzędzi do multimedialnej pracy z dziećmi ze SPE, w normie intelektualnej, z deficytami poznawczymi lub mającymi problemy logopedyczne. Zadaniem serii jest zachęcenie terapeutów, nauczycieli i rodziców do wykorzystywania najnowszych możliwości interakcji małego użytkownika z komputerem, umożliwiając mu samodzielną kontrolę tempa pracy oraz jej przebieg.

GoLogo to kompleksowe oprogramowanie, scenariusze, materiały dodatkowe, gry i zabawy. Dzięki nim uatrakcyjnisz terapię logopedyczną oraz inne zajęcia specjalistyczne, np. korekcyjno-kompensacyjne rewalidacyjne i dydaktyczno-wyrównawczych. Zabawa może odbywać się indywidualnie lub w grupie. GoLogo pozwala bowiem przełamać tradycyjny schemat terapii dziecko-terapeuta i zaangażować w ten ważny proces cały zespół. Przeznaczone do pracy z dziećmi wszystkich klas szkoły podstawowej.

GoLogo. Czuję rytm to zestaw ćwiczeń obejmujących stymulację słuchu oraz wspomagających poprawną artykulację. Zabawa polega na rozróżnianiu wzorców rytmicznych oraz odtwarzaniu ich, co ułatwia wykonanie kolejnych zadań i odniesienie sukcesu.

Ponadto GoLogo. Czuję rytm to kompleksowe, profesjonalnie przygotowane narzędzia w postaci gier multimedialnych, ćwiczeń indywidualnych oraz grupowych a także kart pracy. Stanowi więc gotowy zestaw do wykorzystania przez terapeutę, nauczyciela czy rodzica.

 

59-rozwoj-mowy-terapia-logopedyczna2 Terapia logopedyczna

Zestaw pozwala trenować oddech i kontrolować go w trakcie mówienia

87-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa2 Pomoc edukacyjna dla SP

Zestaw muzyczno-rytmiczny świetnie sprawdzi się jako narzędzie wspomagające pracę na zajęciach specjalistycznych w szkole

51-percepcja-sluchowa-zmysl-sluchu2 Słuch

Narzędzia stymulują słuch dziecka i uczą rozróżniania dźwięków

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Doskonali słuch fonematyczny

Zestaw GoLogo. Czuję rytm stwarza możliwość trenowania spostrzegania słuchowego. Polega ono na wyodrębnianiu poszczególnych dźwięków mowy i ich prawidłowym różnicowaniu (analiza) oraz scalaniu (synteza).

Zaproponowane ćwiczenia dotyczą rozróżniania prostych wzorców rytmicznych. W trakcie pokonywania poszczególnych planszy dziecko ćwiczy rytmy od najprostszych (np. liczba jednostajnych dźwięków czy ich długość) do coraz bardziej skomplikowanych (akcentowanie jednostajnych czasowo dźwięków, akcentowanie połączone z różną długością dźwięków).

Dzięki temu zabawa pozwala doskonalić słuch fonematyczny i przygotowywać najmłodszych do prawidłowego wymawiania pojedynczych głosek i całych wyrazów.

 

GoLogo. Czuję rytm

 

 • Rozwija muzykalność dziecka

GoLogo. Czuję rytm daje okazję do rozwijania słuchu muzycznego dziecka i zdobycia wrażliwości na melodię i rytm.
W trakcie gry maluch uczy się rozpoznawać różnice między dźwiękami i uczy się je naśladować. Może tworzyć proste melodie z poznanych dźwięków lub odtwarzać je po osobie dorosłej.

Ponadto zabawa z narzędziami GoLogo. Czuję rytm pozwala na prowadzenie eksperymentów z rytmem. W zestawie znajdziesz bowiem fantastyczne muzyczne zabawy dla całej grupy użytkowników. W trakcie tych interakcji dziecko uczy się podstawowych pojęć, takich jak takt i tempo a także kształtuje swoją wrażliwość muzyczną.

 

GoLogo. Czuję rytm

 

 • Uczy poprawnej artykulacji

Zestaw GoLogo. Czuję rytm to narzędzia multimedialne oraz zestaw kart pracy, na podstawie których dziecko powtarza pewne sekwencje i artykułuje rytm głosem.

Dzięki wielu możliwościom zabawy terapeuta lub nauczyciel mają okazję doskonalić oddech oraz poprawną wymowę poszczególnych głosek. To naprawdę fantastyczna zabawa na korygowanie wad wymowy i uzupełnianie deficytów w tym zakresie! Powyższa aktywność jest niezwykle ważna w trakcie pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi lub mającymi problemy logopedyczne. Daje okazję do stymulowania aparatu mowy i zdobywania samoświadomości małego użytkownika.

 

GoLogo. Czuję rytm

 


Pomysły na zabawę


 • Wystukuj i ruszaj się: nauka rozróżniania dźwięków, kreatywność, motoryka

Jedno dziecko wysłuchuje dźwięków z wybranej planszy, wystukuje usłyszany rytm, a drugie naśladuje go, poruszając się. Następnie zamieniamy się rolami.

 

Główne informacje

Licencja:

 • bezterminowa i obejmuje całą placówkę logopedyczną lub edukacyjną;

 • pozwala na zainstalowanie programu na wszystkich komputerach w tej placówce;

 • pozwala też na drukowanie i kopiowanie na użytek placówki materiałów do wydruku zamieszczonych w programie,

 • daje dostęp do aktualizacji i uzupełnień aplikacji oraz zasobów.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • komputer z systemem Windows 7/10/11

 • rozdzielczość ekranu nie mniejsza niż 1024 x 768 pikseli (zalecana rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli)

 • źródło dźwięku

 • Program jest przeznaczony przede wszystkim do pracy z ekranami dotykowymi i tablicami interaktywnymi

 

GoLogo. Czuję rytm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej