Globus dla dzieci - Puzzle 3D

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 765023077353

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 175,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 256,00 zł

  199,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 256,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 57,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 214,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  214,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Globus dla dzieci - Puzzle 3D 3+

Globus z puzzlami 3D to praktyczne wprowadzenie najmłodszych w świat geografii i pojęć związanych z kulą ziemską oraz jej budową. Nadaje się jako pomoc dydaktyczna w edukacji wczesnoszkolnej, szczególnie na lekcjach przyrody i geografii w klasach czwartych oraz piątych w szkole podstawowej.

Zestaw zawiera sześć kontynentów oraz etykiety. Zdejmowane części można łatwo dopasować, bawiąc się ich kształtem oraz wyglądem. Takie ćwiczenia rozwijają spostrzegawczość, uczą logicznego myślenia oraz wpływają pozytywnie na zdolności motoryczne malucha.

Na polach kontynentów przedstawione są zwierzęta i słynne punkty orientacyjne, przez co Globus z puzzlami 3D wykorzystasz do poszerzenia wiedzy geograficznej oraz zabawy. Jest to idealny sposób do samodzielnej nauki oraz do pracy w większej grupie, na przykład w zespole klasowym.

Globus dla dzieci wzbogaci wyposażenie pracowni przyrodniczej i geograficznej. Nadaje się do stworzenia kącika małego odkrywcy w klubie malucha, restauracji czy hotelu. Uprzyjemni naukę w szkole oraz zabawę w gronie przyjaciół. To po prostu świetne narzędzie, które warto mieć!

 

 

 

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Koncentracja uwagi

Zabawa globusem to idealny sposób na doskonalenie koncentracji oraz stymulowanie pamięci. Dzięki obserwacji kuli ziemskiej, mały użytkownik potrafi dopasować kontynenty zgodnie z ich położeniem na mapie.

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała, terapia ręki

Dopasowywanie puzzli 3D to świetne ćwiczenie do stymulowania ręki u malucha. Poprawia ruchy nadgarstka i usprawnia prawidłowy chwyt.

86-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa Pomoc dydaktyczna w klasach 1-3 szkoły podstawowej

Globus 3D to świetny model do zajęć z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Pozwala na wzbogacenie ich wiedzy o świecie i rozbudza ciekawość.

64-sortowanie-dopasowywanie3 Zabawa kształtem

Globus ma formę puzzli 3D. Jednym z zadań może być dopasowywanie kształtów kontynentów do ich faktycznego położenia na mapie. Takie czynności rozwijają logiczne myślenie oraz wyobraźnię przestrzenną.

77-zmysl-dotyku Stymulacja czucia - zmysł dotyku

Zabawa globusem angażuje dotyk dziecka. Układanie puzzli dostarcza receptorom wrażeń zmysłowych i pozytywnie wpływa na integrację sensoryczną.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Stymulacja wzroku

Układanie puzzli, ich różnorodne kształty oraz kolory to idealna stymulacja zmysłu wzroku. Rozwija spostrzegawczość, pozwala na usprawnianie koordynacji ręka-oko.

88-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-4-8-szkola-podstawowa Pomoc dydaktyczna w klasie 4

Ten model świetnie nadaje się do wprowadzania podstawowych pojęć geograficznych szczególnie na lekcjach przyrody w klasach czwartych.

 

Dlaczego warto wybrać edukacyjny globus dla dzieci?

 • Funkcje poznawcze: kula ziemska, kontynenty

Globus dla dzieci z puzzlami 3D to świetna pomoc w zapoznawaniu najmłodszych z wyglądem kuli ziemskiej oraz kontynentów, ich mieszkańców i punktów charakterystycznych dla każdego rejonu. Wzbogaca wiedzę o świecie i jego budowie. Daje obraz kuli ziemskiej i przybliża najmłodszym podstawowe zagadnienia geograficzne, jak równik, równoleżnik, biegun itp. Globus zaspokaja ciekawość i pobudza wyobraźnię małych odkrywców.

Zabawa Globusem dla dzieci jest pomocna w wytłumaczeniu najmłodszym zjawisk zachodzących w przyrodzie, np. zmiany pór roku, ruchów kuli ziemskiej, dnia i nocy. Dzięki zobrazowaniu tych pojęć, najmłodsi dowiadują się, jak „działa” świat i potrafią go sobie lepiej wyobrazić.

Układanie puzzli na Globusie to doskonały moment na poszerzenie wiedzy dzieci na temat mieszkańców kontynentów, poszczególnych państw, flory i fauny, pogody i na przykład zjawisk atmosferycznych, jak zorza polarna. Dzięki tej pomocy lekcje przyrody lub geografii będą po prostu ciekawsze i bardziej przyjemne dla małych odkrywców.

 

 

Układanie puzzli, zabawa różnorodnymi kształtami kontynentów i sortowanie ich to świetny sposób na doskonalenie ruchów ręki piszącej i stymulowanie motoryki małej. Gdy ta jest odpowiednio usprawniana, dziecko lepiej radzi sobie z czynnościami samoobsługowymi w zakresie zapinania guzików, zasuwania zamków, zawiązywania sznurowadeł itp.

Ponadto prawidłowo rozwinięta motoryka mała przyczynia się do większych zdolności manualnych, np. sprawniejszego operowania nożyczkami, ładniejszego pisma czy staranniejszego kolorowania i malowania. By pomóc dziecku w zdobyciu tych umiejętności, warto angażować je w zabawę puzzlami. Globus dla dzieci to doskonała pomoc do takich ćwiczeń. Rozwija zdolności manualne i jednocześnie uczy nowych pojęć o świecie - to naprawdę najlepsze połączenie!

Zdecydowanie dużym atutem zabawy Globusem z puzzlami 3D jest usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dziecko musi dopasować puzzle i włożyć kontynenty we właściwe miejsce. To świetny trening dla percepcji wzrokowej i skoordynowanie jej z ruchem rąk. Te funkcje odpowiadają również za naukę pisania i czytania, więc ich rozwój jest naprawdę ważny!

 

Najmłodsi wraz z wiekiem doskonalą koncentrowanie uwagi na szczególe. Nie posiadają tej umiejętności od razu, muszą nad nią popracować. Na szczęście takie zabawki jak Globus z puzzlami 3D pozwalają na usprawnianie tej funkcji i trenowanie skupienia. To pozwala dzieciom lepiej przyswajać wiedzę i rozwijać pamięć operacyjną niezbędną do efektywnego uczenia się.

Do tego Globus dla dzieci stymuluje percepcję wzrokową i poprawia zdolność obserwacji oraz spostrzegawczość. W ten sposób wspiera pracę mózgu i pozwala mu po prostu szybciej myśleć.

 

Globus dla dzieci ze zwierzętami

 

 • Komunikacja: język opisowy

Zabawa Globusem z puzzlami 3D daje przestrzeń do rozwijania kompetencji językowych małego obserwatora i odkrywcy. Gdy Twój maluch zdobędzie podstawową wiedzę o świecie i kontynentach, możesz ją wykorzystać do budowania dłuższych wypowiedzi opisowych. Wzbogacaj zasób słownictwa swojej pociechy, by mogła samodzielnie wypowiadać się na temat otaczającego ją świata.

Rozwój kompetencji językowych jest kluczowy w nawiązywaniu relacji w grupie, dodaje pewności siebie i podnosi samoocenę. Elokwencja to pożądana umiejętność zarówno w trakcie nauki, jak i w dorosłym życiu. Możesz pomóc dziecku ją zdobyć! Wykorzystaj Globus z puzzlami 3D , by zachęcać je do wypowiedzi i snucia opowieści na temat kontynentów oraz całego świata.

 

Globus dla dzieci z puzzlami 3D to doskonała pomoc dydaktyczna na lekcjach przyrody oraz geografii w młodszych klasach. Pozwala na rozbudzenie ciekawości dzieci i zapoznanie ich z podstawowymi pojęciami geograficznymi.

Model globusa z puzzlami jest zdecydowanie ciekawszy od tradycyjnego. Angażuje różne zmysły, zachęca do rozpoznawania kontynentów i układania ich we właściwy sposób. Połączenie nauki z zabawą daje lepsze efekty i jest dla małych użytkowników interesującą formą spędzania czasu. Warto wykorzystywać takie pomoce dydaktyczne jak Globus z puzzlami 3D, bo są po prostu ciekawsze!

 

Globus zagadka dla dzieci powyżej 3 roku życia

 

Zabawa Globusem z puzzlami 3D wspomaga integrację zmysłów i wpływa pozytywnie na rozwój sensoryczny malucha. Poprzez zaangażowanie wzroku (ciekawe kształty i kolory) oraz dotyku (układanie kontynentów) dostarcza bodźców do układu nerwowego i daje przestrzeń do ich spokojnego przetworzenia i wykorzystania.

Odpowiednia stymulacja zmysłów jest kluczowa w prawidłowym rozwoju sensorycznym dziecka. Odpowiada za uczucia, równowagę emocjonalną oraz rozwój funkcji poznawczych. Gdy bodźce są zbyt intensywne, dziecko nie potrafi sobie z nimi poradzić, staje się nerwowe, niespokojne i często nie reaguje adekwatnie do sytuacji. Globus dla dzieci umożliwia odpowiednią stymulację zmysłów, dzięki czemu jest doskonałą pomocą dydaktyczną w edukacji wczesnoszkolnej.

 


Pomysły na zabawę


 • Model pokazowy: funkcje poznawcze, wiedza o świecie

Pokaż dziecku lub grupie w klasie globus i opowiadaj o jego budowie i funkcji. Wskazuj kontynenty i punkty charakterystyczne na nich, wzbogacając wiedzę dzieci o świecie. Globus pozwoli im zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie, np. zmianę pór roku.

 

 • Jedziemy na wycieczkę: wiedza o świecie, język opisowy

Zasłoń dziecku oczy i zakręć globusem. Dziecko dotyka palcem wybranego punktu. Odsłoń mu oczy i pozwól zgadnąć, który kontynent, a może dokładniej: które państwo wskazało. Poproś o opisanie tego miejsca. Może sugerować się podpowiedziami na globusie. Zadaniem dziecka jest wymienienie rzeczy, które należałoby wziąć na wycieczkę do wylosowanego miejsca. Może też zaplanować podróż, sprawdzić, czy lepiej dostać się tam drogą lądową, wodną czy samolotem.

 

Globus edukacyjny dla dzieci znajdzie swoje zastosowanie w szkole

 

 • Zgadnij co to?: język opisowy, logiczne myślenie

Jeden uczestnik opisuje wybrane miejsce na jednym z kontynentów. Podpowiada, co można tam znaleźć, jakie zwierzęta tam żyją, jaka pogoda panuje itp. Drugi użytkownik zgaduje, o które miejsce chodzi i wskazuje je na mapie. Zadanie można potraktować ogólnie i układać zagadki dotyczące kontynentów lub podnieść poprzeczkę i bardziej szczegółowo opisywać państwa lub miasta.

 

 • Układamy kontynenty: motoryka mała, spostrzegawczość

W tej zabawie wykorzystasz globus jako typowe puzzle 3D. Zadaniem dziecka jest dopasowanie kształtów i ułożenie ich w odpowiednie miejsca.

Globus dla dzieci 3 latka - Learning Resources

Główne informacje - duży globus dla dzieci

Wiek: 3+

Średnica: 20 cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej