Geo-sensoryczne kształty

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ANDREU TOYS
 • Kod producenta: 8416040161069

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 109,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 109,00 zł

  89,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 109,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 20,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 104,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  104,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Geo-sensoryczne kształty to zestaw dla dzieci od trzeciego roku życia. Jest to 12 elementów w 4 kształtach i w 3 rozmiarach. Są to koła, trójkąty, kwadraty i pięciokąty (po trzy sztuki z każdego kształtu). Wszystkie części zestawu są wykonane z naturalnego drewna. Na górze każdego kształtu są grawerunki w postaci okręgów, pasów poziomych i skośnych oraz otworków. Do całości zestawu dołączony jest specjalny sorter, będący drewnianą podstawką do pomieszczenia wszystkich elementów.

Dopasowując odpowiednie kształty i ich wielkość we właściwe miejsce na podstawce, dziecko trenuje koordynację oko-ręka i percepcję wzrokową. Tym samym ćwiczy spostrzegawczość i ocenę poprawności wykonania zadania.

Różnorodne kształty i grawerunki wyróżniające poszczególne drewniane elementy to pomysł do wykorzystania podczas terapii integracji sensorycznej. Wyżłobienia w drewnie dostarczają bodźców dotykowych, które można połączyć z treningiem innych ważnych funkcji.

Geo-sensoryczne kształty są propozycją wyposażenia pokoju dziecięcego, sali przedszkolnej, gabinetu pedagoga, sali do integracji sensorycznej, a także gabinetów psychologiczno-pedagogicznych. Układanka może być także jedną z form rehabilitacji i terapii zajęciowej w grupie seniorów.

 

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Koordynacja oko-ręka i percepcja wzrokowa

Dopasowywanie elementów układanki do miejsca na podstawce ćwiczy percepcję wzrokową, a także umiejętność koordynacji pracy ręki z informacjami pochodzącymi z narządu wzroku.

77-zmysl-dotyku Dotyk

Różne faktury i wyżłobienia na drewnianych elementach to bodziec dla receptorów dotykowych w obrębie dłoni. Jest to wartościowa cecha akcesoriów do terapii si i terapii ręki.

85-edukacja-przedszkolna2 Wychowanie przedszkolne

Zestaw jest przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia, dlatego z powodzeniem może być wyposażeniem sali przedszkolnej.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Chwytanie elementów różnej wielkości i o różnych grawerunkach oraz układanie ich na podstawce (w sorterze kształtów) to jedna z form ćwiczeń motoryki małej, pomocnych także podczas terapii ręki.

63-sortowanie-dopasowywanie Dopasowywanie

Układanie elementów w sorterze, biorąc pod uwagę ich kształt oraz wielkość jest ćwiczeniem dopasowywania. W takich zadaniach rozwijana jest także spostrzegawczość.

24-logiczne-myslenie Logiczne myślenie

Układanki z wykorzystaniem sortera kształtów wspomagają rozwój logicznego myślenia.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Stymulacja receptorów dotykowych

Chwytanie drewnianych elementów o różnych kształtach, grawerunkach i wymiarach to bodziec dla receptorów dotykowych w obrębie dłoni. Jest to element ważny podczas terapii SI. Można go połączyć także ze stymulacją innych bazowych zmysłów sensorycznych, których prawidłowe współdziałanie jest niezbędne do harmonijnego rozwoju dziecka.

 

Chwytanie drewnianych elementów o różnych kształtach, grawerunkach i wymiarach to bodziec dla receptorów dotykowych w obrębie dłoni.

 

 • Doskonalenie funkcji ręki i koordynacji oko-ręka

Układanie kształtów we właściwych miejscach na drewnianej podstawce ćwiczy chwyt, a zabawa jest tym bardziej wartościowa, że każdy z elementów należy chwycić nieco inaczej, ze względu na różnice w ich kształtach i wielkościach.
W zabawie ruch ręki musi być dobrze skoordynowany z informacjami przekazywanymi przez wzrok. Tak ćwiczona koordynacja oko-ręka będzie przydatna w przedszkolu i w czynnościach codziennych, a także w szkole.

 

 • Ćwiczenia dopasowywania

Spośród 12 elementów dziecko musi ułożyć całą układankę w taki sposób, aby każda część trafiła na swoje miejsce. Uczy to prawidłowej oceny wielkości i kształtu. Są to umiejętności ważne w późniejszej nauce (zwłaszcza w przedmiotach ścisłych), a także w zapobieganiu objawów demencji u seniorów.

 

Dopasowując odpowiednie kształty i ich wielkość we właściwe miejsce na podstawce, dziecko trenuje koordynację oko-ręka i percepcję wzrokową.

 

 • Nauka kształtów i ćwiczenia wyobraźni przestrzennej

Z zestawem Geo-sensorycznych kształtów dziecko uczy się rozpoznawać figury geometryczne, takie jak: koło, kwadrat, trójkąt i pięciokąt. Dopasowując kształty do właściwych miejsc przedszkolak ćwiczy wyobraźnię przestrzenną. Wszystko to będzie bazą do nauki matematyki.

 

 • Naturalne materiały

Zestaw wykonany jest z naturalnego drewna. Taki materiał z pewnością docenią m.in. placówki pracujące w nurcie pedagogiki Montessori.

 

Zestaw wykonany jest z naturalnego drewna. Taki materiał z pewnością docenią m.in. placówki pracujące w nurcie pedagogiki Montessori.

 


Pomysły na zabawę


 • Losowanie elementów z woreczka – stymulacja receptorów dotykowych, nauka rozpoznawania kształtów, oceny wielkości i dopasowywania, doskonalenie koordynacji oko-ręka

Wszystkie 12 elementów zestawu należy wsadzić do woreczka. Następnie dziecko losuje pierwszy element i patrząc na podstawkę próbuje od razu odgadnąć (bez przymierzania), który z otworów będzie odpowiednim miejscem dla danego elementu. Po wskazaniu wybranego miejsca, przedszkolak przymierza element do podstawki i ocenia trafność swojego wyboru. Następnie przechodzi do wyjęcia kolejnego elementu z woreczka i czynności się powtarzają, aż do wypełnienia kształtami całej układanki.

 

 • Uporządkuj kształty i wielkości – doskonalenie percepcji wzrokowej, logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i koordynacji oko-ręka

Rodzice lub nauczyciele lub terapeuci przygotowują układankę, wstawiając przemieszane elementy w przypadkowych miejscach na podstawce. Zadaniem dziecka (lub seniora) jest uporządkowanie układanki w taki sposób aby skorygować ustawienie wszystkich elementów.

 

Co zawiera?

 • 12 drewnianych kształtów sensorycznych (3 koła, 3 kwadraty, 3 trójkąty i 3 pięciokąty)
 • drewnianą podstawkę, będącą sorterem kształtów

 

Układanie kształtów we właściwych miejscach na drewnianej podstawce ćwiczy chwyt, a zabawa jest tym bardziej wartościowa, że każdy z elementów należy chwycić nieco inaczej, ze względu na różnice w ich kształtach i wielkościach.

 

Główne informacje

Wiek: od 3 roku życia

Materiał: drewno naturalne

Certyfikaty:

 • CE

 • FSC (certyfikat gospodarki leśnej)

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej