Flooping - gra zręcznościowa

 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 04014888228308
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 149,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 149,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  149,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Flooping gra zręcznościowa polega na trafieniu krążkiem do otworu. Jest to nieco utrudnione, ponieważ należy je podrzucić za pomocą katapulty. Twoje dziecko i jego przyjaciele będą zajęci przez wiele godzin. Taka gra to świetna okazja do rozwoju wielu umiejętności.

Główną z nich jest koordynacja ręki z okiem, która w szczególności przydaje się podczas nauki pisania. Dodatkowo wspierana jest motoryka mała, która odpowiada za ogólną sprawność rączek. Podczas gry Twój maluch kształtuje wyobraźnię, szukanie rozwiązań, jak celować oraz obieranie odpowiedniej strategii świetnie się do tego przyczynia.

Gra flooping doskonale się sprawdzi jako prezent dla dzieci już od 4 roku życia.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Poprawia koordynację wzrokowo-ruchową

Takie czynności jak rzucanie krążkami, celowanie oraz wymierzanie, przyczynia się do rozwoju i kształtowania koordynacji wzrokowo-ruchowej. Jest to złożona umiejętność, która polega na synchronizacji informacji, docierających przez wzrok z odpowiednio wykonanymi ruchami. Dzięki tej zdolności potrafimy celnie rzucać i łapać przedmioty, jeść, rysować, pisać, a nawet czytać. 

 

 

 • Świetny pomysł na zabawy w grupie

Zajęcia w grupie z rówieśnikami są świetnym sposobem na uspołecznienie dziecka. Gry ze znajomymi wzmacniają pewność siebie oraz pomagają otworzyć się dziecku na siebie i innych. Wspólne zabawy uczą zasad fair-play, empatii do drugiego człowieka oraz zdrowej rywalizacji. Do gry potrzebne są dwie osoby, jednak dziecko może też ćwiczyć i kształtować swoje umiejętności podczas samodzielnej zabawy w domu.

 

Gra zręcznościowa poprawia koordynację wzrokowo-ruchową

 

 • Ciekawa odskocznia od nowoczesnej technologii

Twoje dziecko nie musi spędzać kolejnych godzin przed ekranem telewizora czy telefonu. Zaproponuj mu zabawkę, która wesprze jego rozwój oraz zintegruje z rodziną i rówieśnikami. Zbyt długie oglądanie bajek lub granie ma niekorzystne skutki dla zdrowia. Może się to odbić problemami ze snem oraz jego jakością, jak i również pogorszeniem wzroku.

 

Gry zręcznościowe dla dzieci to ciekawa odskocznia od nowoczesnej technologii

 

 • Doskonalenie motoryki małej

Motoryka mała określa sprawność w obrębie dłoni oraz palców. Odpowiada za poprawny chwyt oraz wykonywanie czynności z zakresu samoobsługi jak na przykład: trzymanie sztućców, mycie się, wiązanie sznurówek czy zapinanie guzików. Gra zręcznościowa flooping dostarcza wiele bodźców do rączek najmłodszych, przez co są one stymulowane. Odpowiednia stymulacja wzmacnia małe mięśnie dłoni oraz ich sprawność.

 

Gry zręcznościowe dla 4 latka to ciekawy pomysł na doskonalenie motoryki małej

 

 • Gra zręcznościowa rozwija wyobraźnię

Wyobraźnia to nie tylko zmyślone historie i niepozorne fantazje na określony temat. Wyobraźnia sprawia, że dziecko staje się otwarte na siebie i innych, na tworzenie nowych rzeczy, kreatywne działanie, różnorodność. Dodatkowo wspomaga krytyczne myślenie, czyli umiejętność dostrzegania różnych możliwych rezultatów oraz interpretacji zjawisk. Aby rozwijać wyobraźnię, warto grać w gry zręcznościowe. Pomaga to w znajdowaniu nowych rozwiązań oraz obieraniu strategii.

 

Zabawka zręcznościowa, która rozwija wyobraźnię

 

Co zawiera?

 • 5 przegródek,

 • 24 drewniane krążki,

 • 2 drewniane katapulty,

 • 1 płytka dachowa z 18 otworami.

Gra zręcznościowa dla dzieci powyżej 4 roku życia

Główne informacje

Rekomendowany wiek graczy: 4+

Ilość graczy: 2

Wymiary: 378 × 275 × 65 mm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej