Farmer's Market - sortowanie warzyw i owoców

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 765023030600

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 219,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 239,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 239,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  239,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Farmer's Market - sortowanie warzyw i owoców od firmy Learning Resources to zabawka dla dzieci powyżej 3 roku życia. Produkt można wykorzystać przy doskonaleniu umiejętności z zakresu małej motoryki – sortowanie niewielkich elementów wymaga od dziecka sprawności manualnej oraz odpowiedniego napięcia mięśniowego dłoni.

Dodatkowo maluch czerpie wiele korzyści edukacyjnych – poznaje kolory, nazywa warzywa i owoce, ale również zaczyna swoją przygodę z matematyką (sortowanie pod względem danej kategorii, liczenie). Zabawka daje dowolność - nie ma sztywnych zasad użytkowania, dlatego dziecko ma szansę wykazać się swoją wyobraźnią oraz kreatywnym myśleniem.

To również sposób na zabawę w grupie, podczas której dzieci nie tylko mogą wymieniać się pomysłami, ale też integrować się między sobą. Zabawka sprawdzi się zarówno jako wyposażenie dziecięcego pokoju, jak i przedszkolnej sali.

 

 

 

63-sortowanie-dopasowywanie Sortowanie

Umiejętność sortowania to jedna z pierwszych aktywności matematycznych, którą można kształcić w trakcie zabawy. Maluch uczy się segregowania pod względem kilku kategorii – np. pod względem koloru, podziału na owoce lub warzywa.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Elementy w niewielkich rozmiarach sprzyjają doskonaleniu sprawności manualnej oraz utrzymaniu odpowiedniego napięcia mięśniowego dłoni.

36-nauka-mieszania-sie-barw-nauka-kolorow Nauka kolorów

Warzywa i owoce w kilku kolorach pozwalają dziecku nauczyć się ich nazewnictwa, a także rozróżniania między sobą.

56-praca-w-grupie-komunikacja Zabawa w grupie

Im więcej dzieci tym więcej pomysłów na zabawę, a do tego jeszcze jedna dodatkowa korzyść – szansa na integrację w grupie.

 

Dlaczego warto?

Podczas zabawy dziecko ma do dyspozycji niewielkie elementy, które ma za zadanie umieścić w odpowiednim pojemniku. Dzięki tego typu aktywności poprawia swój chwyt, ćwiczy napięcie mięśniowe dłoni, a także trenuje zręczność. W ten sposób maluch doskonali umiejętności z zakresu małej motoryki, co nie tylko wpłynie korzystnie na jego sprawność manualną, ale też samodzielność w różnego rodzaju aktywnościach (pisanie, rysowanie) oraz czynnościach życia codziennego (jedzenie, ubieranie się).

 

 

 • Wprowadzenie w świat matematyki

Dziecko ma okazję do opanowania prostych działań – dodawanie, odejmowanie. Natomiast umieszczanie owoców i warzyw w odpowiednich pojemnikach pod względem danego koloru to nic innego jak ćwiczenie umiejętności sortowania, które może stać się dla naszej pociechy jedną z pierwszych aktywności, wprowadzających go w praktyczny sposób w świat matematyki.

 

Umieszczanie owoców i warzyw w odpowiednich pojemnikach pod względem danego koloru to nic innego jak ćwiczenie umiejętności sortowania,

 

 • Nauka przez zabawę

Zabawa połączona z nauką? To jak najbardziej możliwe! Produkt można śmiało wykorzystać do nauki kolorów, a także rozpoznawania i nazywania warzyw i owoców. Te umiejętności mogą być dla dziecka fundamentem w poznawaniu otaczającego świata.

 

Produkt nie ogranicza użytkownika do jednej aktywności. Zestaw można równie dobrze wykorzystać np. do zabawy w „warzywniak” lub farmę.

 

 • Pobudza wyobraźnię oraz kreatywne myślenie

Produkt nie ogranicza użytkownika do jednej aktywności. Zestaw można równie dobrze wykorzystać np. do zabawy w „warzywniak” lub farmę. To użytkownik decyduje w jaki sposób chce wykorzystać swoją zabawkę, przy czym rozwija się jego wyobraźnia oraz umiejętność myślenia kreatywnego.

 

 • Okazja do zabawy w grupie

Zabawka idealnie sprawdzi się również w kilkuosobowej grupie. Dzieci mogą wspólnie segregować owoce i warzywa, nazywać je, wymieniać się nimi, bawić w sklep – możliwości jest wiele, a im więcej osób do zabawy tym więcej pomysłów na wykorzystanie produktu! Oprócz tego warto wspomnieć, że wspólna zabawa to najlepsza okazja do integracji!

 

Farmer's Market - sortowanie warzyw i owoców

 

 • Pomysł na wyposażenie przedszkola

Produkt można również wykorzystać jako element wyposażenia przedszkolnej sali. Taka zabawka z pewnością przykuje uwagę i zainteresowanie dzieci. Oprócz tego, że jest to doskonała okazja do integracji to również wiele korzyści edukacyjnych, które dzieci mogą czerpać zanim jeszcze przekroczą szkolne mury.

Taka zabawka z pewnością przykuje uwagę i zainteresowanie dzieci.

Co zawiera?

31 plastikowych elementów, w tym:

 • 5 pojemników podpisanych nazwami kolorów w języku angielskim,

 • 25 owoców/ warzyw, po 5 sztuk w każdym kolorze (fioletowym, czerwonym, zielonym, żółtym, pomarańczowym

 

Główne informacje

Wymiary produktu: 33.02 x 25.65 x 14.73 cm

Wiek: Od 3 roku życia

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej