Fantazyjne lusterka do zabawy

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138823907
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 159,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 159,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  159,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Fantazyjne lusterka to zabawka uniwersalna i przeznaczona dla każdej grupy wiekowej. Mają akrylowe wnętrze i obramowania z przyjemnej w dotyku pianki, więc są bezpieczne nawet dla niemowląt: nie stłuką się ani nie złamią.

Wykorzystaj kolorowe lusterka w zabawie. Pokaż dziecku jego odbicie, by mogło się sobie przyjrzeć. Skupisz w ten sposób jego uwagę i nauczysz obserwacji. Ten rodzaj zabawy możesz zacząć już od wieku niemowlęcego. Na tym etapie rozwoju stymulacja wzroku jest bardzo istotna.

Wspólna obserwacja w lusterku to nie tylko wesoła zabawa dla dzieci i rodziców, ale również tworzenie głębokiej więzi między nimi. Kolorowe puzzle z lusterkami wykorzystasz w celach edukacyjnych czy terapeutycznych. Z ich pomocą wprowadzisz dziecko w świat kształtów i barw oraz popracujesz nad jego samoświadomością czy nauką mówienia.

Dzięki taśmie samoprzylepnej możesz zamontować je na ścianie, ale również potraktować jako puzzle i dawać je dziecku do samodzielnego układania czy przeglądania się. Wykorzystanie kolorowych lusterek nie ma ograniczeń, więc zachęcaj dziecko do różnej aktywności z ich użyciem, by pobudzać jego chęci poznawcze oraz kreatywność.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Uczą kolorów i kształtów poprzez zabawę

Wykorzystaj lusterka do nauki kolorów i kształtów. Pozwól dziecku na swobodną zabawę nimi i jednocześnie nazywaj ich barwy oraz kształty. Zachęcaj do powtarzania. Dzięki temu dziecko utrwali nazwy i będzie swobodnie się nimi posługiwało. Wspomożesz w ten sposób pamięć dziecka oraz jego koncentrację.

Starsze dzieci motywuj do samodzielnego rozpoznawania kształtów i barw, możesz pobawić się w zgadywanki. Wskaż konkretne lusterko i poproś dziecko o opisanie go.

Poprzez taką stymulację rozwiniesz nie tylko zmysły dziecka, ale również jego słownictwo i kompetencje komunikacyjne.

Wykorzystanie zabawy w nauce wpływa pozytywnie na rozwój dziecka, nie hamuje jego chęci poznawczych, lecz wzmaga je. Dziecko zdobywa pozytywne doświadczenia intelektualne, przez co ma otwarty umysł na nową wiedzę.

 

Zabawa lusterkami to doskonały trening motoryki. Pozwól dziecku układać puzzle, manipulować nimi, obrysowywać wewnętrzny kształt lusterek. W ten sposób rozwiniesz jego umiejętność chwytania, ruchy nadgarstka oraz usprawnisz palce. Wpłyniesz pozytywnie na doskonalenie motoryki małej.

Wybrane ćwiczenia możesz wdrażać w zabawie z najmłodszymi. Zachęcaj niemowlę do chwytania lusterek, wodzenia za nimi wzrokiem. Poprzez taką stymulację usprawnisz koordynację wzrokowo-ruchową u dziecka.

 

Fantazyjne lusterka do zabawy

 

 • Kształtują świadomość ciała

Dzieci lubią przeglądać się w lusterkach od okresu niemowlęcego. Najmłodsi jeszcze nie rozumieją, że to, co widzą, to ich odbicie, lecz czerpią radość z obserwacji. W zabawie z lusterkami pobudzisz ciekawość nawet u niemowląt oraz zachęcisz je do skupiania uwagi na szczególe.

Starsze dzieci rozpoznają już siebie i równie chętnie pobawią się fantazyjnymi lusterkami. Pokaż dziecku jego odbicie, zachęć do obserwowania jego twarzy i ciała, robienia min i przybierania różnych póz. Dzięki takim ćwiczeniom kształtuje się świadomość ciała u dziecka. Ono uczy się siebie, a dzięki temu lepiej rozumie swoje ciało. Fantazyjne lusterka możesz wykorzystać w celach edukacyjnych. Dzięki nim nauczysz najmłodszych nazw części ciała.

Pokaż dziecku jego twarz w lusterku, wskazuj na poszczególne elementy twarzy i nazywaj je. Powtarzaj to ćwiczenie kilkukrotnie, zmieniaj kolejność, zachęcaj dziecko do pokazywania i nazywania razem z Tobą. Później nazywaj pozostałe części ciała, wskazuj na nie lusterkiem, by dziecko mogło im się przyjrzeć.

Ta zabawa jest doskonałą stymulacją jego pamięci, spostrzegawczości i skupienia uwagi. Wpływa pozytywnie na  całościowy rozwój dziecka i wspomaga koordynację. 

 

Fantazyjne lusterka do zabawy

 

 • Pomagają w rozwoju mowy

Dzięki lusterkom szybciej nauczysz dziecko mówić oraz poprawnie wymawiać głoski, sylaby czy całe wyrazy. Dziecko naśladując Twoje ruchy, może obserwować się w lustrze i powtarzać po Tobie głoski. Stopniuj trudność, łącząc je w sylaby i wyrazy.

Obserwując Twój ruch warg, dziecko kształtuje zdolność mówienia. Porównując swój ruch narządów mowy z Twoim, dodatkowo uczy się poprawnej wymowy głosek czy wyrazów.

Lusterko to jeden z niezbędnych elementów w gabinecie logopedy. Fantazyjny kształt i kolor piankowych lusterek zachęca dziecko do przeglądania się i łagodzi stres związany z nauką mówienia, czy korekcją wad wymowy.

 

Fantazyjne lusterka do zabawy

 

 • Można je wykorzystać w pracy nad emocjami

Wykorzystaj fantazyjne lusterka do pracy nad emocjami.  Zachęcaj do tego, by dziecko Cię naśladowało i zgadywało, jakie uczucia prezentujesz.

Pozwól mu obserwować swoje odbicie i robić miny. Motywuj, by samo pokazywało w lusterku, jak wyglądają poszczególne emocje. Nazywaj je i mów o nich. Takie ćwiczenia wspomagają rozwój inteligencji emocjonalnej, uczą rozumienia swoich uczuć i radzenia sobie z nimi.

 

Fantazyjne lusterka do zabawy

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 4 lusterka i podkładki samoprzylepne do montażu na ścianie.

 

Fantazyjne lusterka do zabawy

 

Główne informacje

Wiek: bez ograniczeń

Materiał wykonania: tworzywo sztuczne

Wymiary: 20x20 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej