ExeSystem

 • Producent: HARPO
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 5 499,00 zł

  5 399,00 zł z VAT

  OSZCZĘDZASZ 100,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od:
  5 399,00 zł z VAT – Wersja elektroniczna (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Nowatorski Program do wspomagania terapii dysfunkcji przedczołowych jest przeznaczony do wsparcia rehabilitacji neurologicznej. Ma wiele zastosowań u osób dorosłych z zaburzeniami ze strony ośrodkowego układu nerwowego. W szczególności sprawdzi się u pacjentów po przebyciu Covid-19, doświadczających powikłań pod postacią mgły mózgowej. Jest zalecany również po udarze mózgu, a także po wypadkach skutkujących uszkodzeniami czaszkowo-mózgowymi. Może być stosowany u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi obejmującymi struktury mózgu i zmianami neurodegradacyjnymi. Aplikacja ta jest bardzo dobrą pomocą w pracy specjalistów (wersja profesjonalna). Ćwiczenia te można wykonywać także w warunkach domowych (wersja jednoosobowa). System pomaga ćwiczyć sterowanie funkcjami wykonawczymi mózgu. Program komputerowy jest złożony z 8 modułów z różnymi zadaniami. Pozwala wyznaczyć cel podejmowanej czynności, zaplanować ją, a także monitorować jej wykonanie. Są to zdolności, które na skutek różnych czynników mogą ulec zaburzeniu, dlatego warto je trenować. W aplikacji pacjent ma do wykonania określone zadania. Nawiązują one do czynności z życia codziennego, takich jak np. segregowanie śmieci lub pakowanie walizki. Za ich pomocą ćwiczona jest koncentracja uwagi oraz inne, ważne każdego dnia funkcje. Specjalista za pomocą programu może także kontrolować stopień i szybkość postępów usprawniania.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wsparcie powrotu do sprawności

Osoba, która doświadczyła udaru mózgu lub zachorowała na covid-19 potrzebuje wsparcia w stopniowym odzyskaniu utraconych funkcji. Aplikacja do wspomagania terapii neurologicznej bardzo to ułatwi, angażując pacjenta w leczenie w ciekawy i skuteczny sposób.

 

Pacjent korzystający z programu komputerowego do terapii dysfunkcji  przedczołowych ćwiczy skupienie na wykonywanej czynności. Dzięki temu, przy regularnym treningu zmniejszają się deficyty uwagi i wydłuża się czas koncentracji. Ma to miejsce np. podczas zadania polegającego na segregacji śmieci, w którym odpady trzeba dopasować do właściwego pojemnika:

 

 

W największym stopniu trudności można zarządzać wywozem śmieci, biorąc pod uwagę dzień tygodnia odbioru zawartości każdego z kubłów:

 

 

Program do wsparcia neurorehabilitacji ćwiczy także pamięć (zarówno operacyjną, jak i topograficzną). W tym celu zostały przygotowane specjalne zadania, takie jak np. „Przeprowadzka”. Wykonując to ćwiczenie należy pamiętać, co jeszcze trzeba spakować do bagażnika:

 

 

 

Umiejętność zapamiętania trasy jest z kolei bardzo istotna, aby pacjent szybciej odzyskał samodzielność. Pomoże to podczas wyjść z domu, np. po zakupy, na spacer lub do przychodni. Szybszy powrót takich funkcji można osiągnąć dzięki zadaniu „Wycieczka rowerowa”:

 

 

 

 • Reedukacja zdolności planowania

Dzięki regularnym ćwiczeniom z wykorzystaniem aplikacji można trenować umiejętność ułożenia planu wykonania wybranej czynności. Jest to bardzo ważne w wielu codziennych sytuacjach. Przydaje się w czasie zakupów oraz jazdy komunikacją miejską. Trenować tę funkcję można m.in. w zadaniu „Biletomat”:

 

 

 • Wybór 8 ciekawych zadań trenujących funkcje mózgu

Program zawiera 8 kategorii, a jego obsługa jest prosta i intuicyjna. Dzięki temu z powodzeniem może być on wykorzystywany także w warunkach domowych. Ciekawa grafika, przejrzystość i czytelne polecenia sprawiają, że z systemu korzysta się bardzo wygodnie:

 

 

 • Trening rozwiązywania problemów

Bardzo cenną opcją aplikacji są także ćwiczenia radzenia sobie w konkretnych sytuacjach. Można trenować takie zdolności w czasie zadań z kategorii „Sprawa do załatwienia”:

 

 

 

 • Usprawnienie analizowania i podejmowania wyborów

W dysfunkcjach neurologicznych ważne jest również trenowanie umiejętności  decydowania oraz różnicowania na rzeczy bardziej i mniej istotne. Takie ćwiczenia są możliwe w zadaniu „ Pakowanie walizki”:

 

 

 

 • Poprawa funkcji społecznych

Wykonywanie zadań w aplikacji ma na celu także doskonalenie umiejętności radzenia sobie w interakcjach między ludźmi. Pomaga przypomnieć również schematy zachowania w najczęstszych sytuacjach. Można to ćwiczyć, wcielając się w „uważnego obserwatora”:

 

 

 

Dostępne wersje?

Aplikację dostępną w jednej z 3 wersji (do wyboru przy zakupie):

 1. Jednoosobowej

 2. Profesjonalnej (dla terapeutów i ośrodków rehabilitacji)

 3. Profesjonalnej z zestawem (z tabletem Microsoft Surface i słuchawkami przewodowymi Panasonic, ładowarką oraz podręcznikiem dla użytkownika).

 

Informacje o programie

Wersje programu

1. Jednoosobowej

2. Profesjonalnej (dla terapeutów i ośrodków rehabilitacji)

3. Profesjonalnej z zestawem (z tabletem Microsoft Surface i słuchawkami przewodowymi Panasonic, ładowarką oraz podręcznikiem dla użytkownika).

Wersja językowa polska
Nośnik

Licencja elektroniczna

Wiek

Aplikacja przeznaczona dla osób dorosłych, z zaburzeniami neurologicznymi, niezależnie od wieku

Wspierane systemy

Windows (7 / 10 / 11)

 

Główne informacje

 • Wymagania sprzętowe:

  • Tablet / laptop / komputer z systemem Windows (7 / 10 / 11) i ekranem o rozdzielczości co najmniej 1280 x 800

  • Połączenie z Internetem (WiFi, Ethernet).

 • Wiek: aplikacja przeznaczona dla osób dorosłych, z zaburzeniami neurologicznymi, niezależnie od wieku.

 • Projekt powstał w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej