Escape Room SPE 4-8

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: EISYSTEM
 • Kod producenta: 5904624771177

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 627,90 zł brutto
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 690,00 zł

  622,90 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 690,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 67,10 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 622,90 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  622,90 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  622,90 zł Paczkomat InPost (bezpłatnie)
  645,90 zł Kurier - DPD (+23,00 zł)
  645,90 zł Kurier - InPost (+23,00 zł)
  645,90 zł Kurier - DHL24 (+23,00 zł)
 • Kod: eisystem_room_spe48

Dla kogo?

Escape Room SPE 4-8 to doskonałe narzędzie terapeutyczne dla dzieci w wieku 10-14 lat. Świetnie nadaje się do pracy w klasach 4-8 szkół podstawowych zarówno w trakcie zajęć stacjonarnych, jak i na odległość. Angażuje pojedyncze osoby oraz cały zespół klasowy. Można używać go w tradycyjnej formie kart pracy oraz w połączeniu z nowoczesnymi technologiami, np. tablicą interaktywną. Dzięki tym walorom Escape Room 4-8 SPE jest niezastąpioną pomocą terapeutyczną dla klas integracyjnych oraz do prowadzenia zajęć specjalistycznych, np. korekcyjno-kompensacyjnych.

Zestaw Escape Room SPE 4-8 zawiera 16 scenariuszy zajęć o różnorodnej tematyce dydaktycznej i wychowawczej oraz grę karcianą. Wzbogacone są one zagadkami i zadaniami, które dotyczą ogólnej wiedzy i są zgodne z podstawą programową dla klas 4-8 szkół podstawowych. Przeznaczono je do indywidualnej pracy z uczniem oraz z całą klasą w trakcie zajęć integracyjnych. Część z nich można wykorzystywać online. Dzięki temu ich zastosowanie jest niezwykle uniwersalne.

Kolejnym atutem zestawu Escape Room SPE 4-8 jest możliwość modyfikacji scenariuszy według potrzeb. Przy każdym z nich znajdują się konkretne wskazówki ułatwiające nauczycielowi i terapeucie dobór treści, narzędzi i metod do zaleceń z opinii lub orzeczenia. To pozwala na dostosowanie zajęć do dysfunkcji swoich podopiecznych oraz bieżące monitorowanie postępów ucznia, nagradzanie jego wysiłku oraz wspieranie go w zdobywaniu nowych umiejętności i pokonywaniu napotkanych trudności.

Współczesna edukacja wymaga stosowania nowoczesnych metod pracy. Dzięki zestawowi Escape Room SPE 4-8 możesz połączyć naukę i zabawę, co pozytywnie wpływa na proces przyswajania wiedzy i opanowywania określonego w podstawie programowej materiału. Dodatkowo zyskujesz gotowe narzędzia do pracy z uczniami o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych, m.in. znajdującymi się w spektrum autyzmu, ADHD, niepełnosprawnością intelektualną, wzrokową, ruchową bądź z zaburzeniami mowy.

Escape Room SPE 4-8 kształtuje kreatywność uczniów z SPE, rozwija umiejętność twórczego i nieszablonowego myślenia. Konstrukcja gry umożliwia dostosowanie jej do możliwości sensorycznych ucznia.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój intelektualny: zdobywanie i utrwalanie podstawowych umiejętności poprzez zabawę

Escape Room SPE 4-8 to innowacyjna forma pracy, która łączy naukę z zabawą, dzięki czemu jest efektywniejsza i ciekawsza od pracy z podręcznikiem. Bawiąc się, dziecko jest bardziej otwarte na nowe wiadomości, chętniej się uczy i łatwiej przyswaja wiedzę. Nauka kojarzy mu się z przyjemnością, znikają przy tym presja i stres związany z niepowodzeniem, przez co nawet starsi uczniowie szybciej opanowują nowe umiejętności oraz efektywniej pokonują napotkane przeszkody.

Dzięki ciekawej formie pracy z pakietem Escape Room SPE 4-8 uczniowie drugiego etapu edukacyjnego z zaangażowaniem i w interesujący sposób utrwalą ogólną wiedzę o otaczającym ich świecie. 

Escape Room to również doskonałe narzędzie pozwalające rozwijać kompetencje emocjonalne i społeczne, gdyż uczniowie mogą pracować indywidualnie oraz w grupie rówieśników. To uczy ich odpowiedzialności za swoją pracę oraz efekt działań grupy.

 

 • Zasoby: atrakcyjne narzędzie terapeutyczno-wychowawcze

Współczesne potrzeby i oczekiwania uczniów wykraczają poza tradycyjne metody nauczania, dlatego gra stanowi wyjątkowo ciekawą propozycję dla dzieci, które pragną uczyć się przez zabawę, rozwiązywać zagadki, odkrywać tajemnice, być uczestnikiem niezwykłej edukacyjnej przygody. Dzięki takim pomocom dydaktycznym każde zajęcia specjalistyczne będą nowym wyzwaniem.

Ciekawe grafiki oraz multimedialnie opracowane scenariusze są atrakcyjne dla starszych uczniów i pozytywnie wpływają na ich motywację oraz chęć pokonywania trudności.

Nowoczesna forma nauki i terapii jest dla dzieci ciekawsza niż tradycyjne formy i może stanowić ich urozmaicenie.

Dzięki dostosowaniu do podstawy programowej oraz selekcji materiału o uniwersalnej tematyce, Escape Room to atrakcyjna pomoc w pracy z dzieckiem z SPE na lata. Wartość zestawu nie maleje z wiekiem, lecz jest ponadczasowa. Kupując go, zyskujesz innowacyjne i ciekawe narzędzie terapeutyczne.

 

Scenariusze w Escape Room SPE 4-8 zawierają wskazówki dotyczące dostosowania ich do możliwości psychofizycznych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w klasach 4-8, m.in. do dzieci z zaburzeniami mowy i zachowania, znajdujących się w spektrum autyzmu, z dysleksją, dyskalkulią itp.

Zawarte w zestawie materiały mają nie tylko walory edukacyjne, wychowawcze i terapeutyczne, ale także wspierają wszechstronny rozwój, funkcje poznawcze i możliwości sensoryczne starszych dzieci.

Dzięki temu Escape Room SPE 4-8 to doskonałe narzędzie do pracy na zajęciach specjalistycznych, np. korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych. Zadania pozwalają na bazowanie na zasobach ucznia i kompensowanie obszarów zaburzonych. Wspomagają koncentrację uwagi oraz rozwijają kreatywność i myślenie twórcze.

 

 • Korzyści dla nauczyciela

Na drugim etapie edukacyjnym dzieci ze specjalnymi potrzebami wymagają wsparcia we wszystkich obszarach. Niezwykle ważne jest dostosowywanie metod pracy do ich możliwości. Pakiet Escape Room SPE 4-8 pomaga terapeucie i nauczycielowi w efektywniejszej pracy z takimi uczniami oraz zaangażowanie ich uwagi poprzez atrakcyjną formę pracy.

Scenariusze Escape Room SPE 4-8 wraz z kartami pracy i innymi gotowymi do wykorzystania dodatkami to innowacyjne narzędzie terapeutyczne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w wieku 10-14 lat. Pakiet zawiera 8 scenariuszy lekcji stacjonarnych oraz 8 zdalnych, a także grę karcianą.

Nauczyciel w łatwy i przystępny dla ucznia sposób może realizować cele terapeutyczne i rozwijać umiejętności, prezentując tematy z różnych obszarów nauczania znajdujące się w podstawie programowej klas 4-8 szkół podstawowych.

Jest to niezwykle innowacyjne narzędzie, które uatrakcyjni proces wspomagania uczniów z różnego rodzaju trudnościami edukacyjnymi i niepełnosprawnościami.

 

Co zawiera?

Zestaw Escape Room SPE 4-8 zawiera:

 • 8 scenariuszy escape room do indywidualnej/grupowej pracy z uczniem w klasie

 • 8 scenariuszy wraz do pracy z uczniem na odległość

 • grę karcianą wzbogacającą rozwój intelektualny i twórczy

 

Główne informacje

Wiek: 10-14 lat (klasy 4-8 szkoły podstawowej)

Przeznaczony do pracy z dziećmi ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi oraz w celach integracyjnych.

Dla młodszych dzieci z edukacji wczesnoszkolnej polecamy uniwersalny pakiet edukacyjno-terapeutyczny Escape Room SPE 1-3

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej