Elastyczny krąg AZYL

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: VEST-POL

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 595,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 629,00 zł

  589,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 629,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 40,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 589,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  589,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

VEST-POL Elastyczny krąg AZYL

Elastyczny krąg AZYL to narzędzie do stymulowania i zabawy. Należy do tych wyrobów medycznych, które można stosować do regulacji czucia głębokiego oraz kreatywnych ćwiczeń o charakterze integracyjnym i relaksacyjnym. Nadaje się dla dzieci i dorosłych. Użyjesz go do zabaw indywidualnych i grupowych: krąg VEST-POL pomieści nawet 13 osób!

AZYL posłuży jako narzędzie do zajęć w domu, jak i w gabinetach specjalistów od SI oraz gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Świetnie sprawdzi się w trakcie zabaw ruchowych w przedszkolu oraz w edukacji wczesnoszkolnej. Idealnie nadaje się do zajęć integracyjnych nawet wśród starszych dzieci i młodzieży. Zabawa z nim to doskonała rozrywka również w trakcie przyjęć urodzinowych czy spotkań w gronie rówieśników. Z kręgiem VEST-POL wymyślisz kreatywne ćwiczenia w domu i na świeżym powietrzu.

Wyrób medyczny AZYL został uszyty z najwyższej jakości lycry. Materiał jest przyjemny w dotyku i łatwo go uprać w temperaturze do 40°C. Wyczyścisz go także w środkach piorących na sucho.

Lycra w Kręgu jest bardzo elastyczna. Rozciąga się do naprawdę dużych rozmiarów i z łatwością wraca do pierwotnego stanu. Zaciskanie się jej na ciele użytkowników jest na tyle zrównoważone, że nie powoduje żadnych otarć czy dyskomfortu. Gładka i delikatna tkanina w bezpieczny sposób otula ciało, co można jeszcze regulować liczbą korzystających z niej osób.

Podstawowe zadanie wyrobu VEST-POL polega na pobudzaniu receptorów czucia głębokiego. Krąg zakłada się na ciało i rozciąga, by nadać mu większych rozmiarów. Taka zabawa stymuluje receptory znajdujące się na skórze oraz dociska mięśnie całego ciała. Zaleca się go używać przez osoby z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz dysfunkcjami układu ruchowego. Stosuje się go w terapii SI oraz w pracy z osobami nadpobudliwymi, gdyż zabawa w kręgu stymuluje zmysły oraz pozwala na pozbycie się nadmiaru energii.

Krąg elastyczny VEST-POL to nie tylko wyrób medyczny do użytkowania w trakcie specjalistycznych terapii czy do zabaw integracyjnych, ale też doskonała pomoc w rozwijaniu sprawności ruchowej dziecka, siły oraz wytrzymałości. Rozciąganie i naciąganie materiału wpływają pozytywnie na doskonalenie świadomości ciała oraz stymulację układu proprioceptywnego i koordynacji. Dzięki temu, że lycra stawia opór, zabawa kręgiem wymaga skupienia uwagi i wzmaga koncentrację.

AZYL to doskonała pomoc w pracy z dziećmi i młodzieżą. Ma wszechstronne zastosowanie. Zapewnia rozwój psychomotoryczny oraz daje – jak sama nazwa wskazuje – schronienie w razie potrzeby. Otoczeni miękkim materiałem użytkownicy czują się w zamkniętym kręgu bezpiecznie. Mogą wykorzystać go do zabaw z podziałem na role, tworzyć w nim swoją bazę, naradzać się lub po prostu rozmawiać, czytać książki, odpoczywać. To naprawdę świetne narzędzie do integracji zespołu klasowego oraz budowania relacji rodzica czy opiekuna z dzieckiem.

 

 

 

73-zabawy-na-zewnatrz-zabawki-na-podworko-plac-zabaw-zabawy-na-swiezym-powietrzu2 Zabawa na świeżym powietrzu

Sensoryczny krąg nadaje się do użytku na zewnątrz. Możesz rozłożyć go w ogrodzie, na plaży oraz na tarasie.

77-zmysl-dotyku Zmysł dotyku

Zabawa w kręgu stymuluje czucie głębokie, dzięki czemu pomaga w terapii integracji sensorycznej.

56-praca-w-grupie-komunikacja Praca w grupie

W sensorycznym kręgu zmieści się nawet 13 osób! Zabawa integruje uczestników i uczy ich komunikacji w większej grupie.

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Zabawy ruchowe z kręgiem stymulują motorykę dużą i wpływają na ogólną sprawność fizyczną użytkowników.

106-kreatywnosc2 Kreatywność

Zabawa w kręgu wymaga użycia wyobraźni. Uczestnik, który chce się w nim poruszać, musi znaleźć sposób na dopasowanie się do grupy lub przekonać ją, by ruszała się według jego pomysłu.

 

Dlaczego warto?

 • Sensoryka: czucie, układ proprioceptywny

Krąg elastyczny AZYL to wyrób medyczny, który działa pobudzająco na receptory zmysłowe. Został uszyty z najwyższej jakości lycry, która się rozciąga i wraca do pierwotnego kształtu, przez co zwiększa nacisk na ciało. Stymuluje w ten sposób zmysł dotyku oraz uruchamia mięśnie głębokie. Aby Azyl VEST-POL spełniał swoją funkcję, musi dobrze otulać ciało użytkującej go osoby.

Pobudzanie czucia głębokiego skutkuje lepszą kontrolą nad ciałem oraz łatwiejszym radzeniem sobie z nadmiarem bodźców. Odgrywa ważną rolę w terapii SI. Jeśli układ sensoryczny jest zaburzony, dziecko ma problemy w wielu obszarach. Mogą pojawić się kłopoty z nauką, opanowaniem emocji, koncentracją czy nawet samoobsługą i nadruchliwością. To w konsekwencji zaniża samoocenę dziecka i przyczynia się do jego izolacji z grupy rówieśniczej.

Dzięki temu, że układ proprioceptywny funkcjonuje poprawnie, Twój maluch ma możliwość automatycznego przystosowywania się do różnorodnych czynników zewnętrznych i sprawnie posługiwać się swoim ciałem. Kontroluje jego ruchy, przez co są lepiej skoordynowane i zaplanowane. Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, że chodzimy, poruszamy kończynami czy używamy ich do różnych czynności. Dopiero zaburzenia tych funkcji uświadamiają nam, że są one niezwykle istotne w życiu. To właśnie zasługa układu propriocetywnego, który możesz wspomagać poprzez zabawę Kręgiem Azyl od VEST-POL.

Dzięki temu, że Twój maluszek ma dobrze rozwinięty zmysł dotyku, może prawidłowo ocenić temperaturę, ciężar i kształt przedmiotów bez patrzenia na nie. Integracja sensoryczna i sprawne odbieranie bodźców dotykowych są kluczowe w budowaniu sprawności motoryki małej i dużej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Podstawowym zadaniem tego elastycznego kręgu jest właśnie wspomaganie integracji sensorycznej, a w szczególności pobudzanie receptorów czucia głębokiego. Produkt VEST-POL świetnie sprawdzi się jako narzędzie do zwiększenia świadomości własnego ciała. To szczególnie z kręgiem Azyl wykonasz ćwiczenia uciskania.

Elastyczny krąg AZYL

 • Rozwój fizyczny: równowaga, koordynacja, motoryka

Ćwiczenia z kręgiem z lycry pomagają zwiększyć kontrolę nad ciałem. Na skutek zabaw grupowych z tym wyrobem medycznym zwiększa się ogólna kondycja małego użytkownika oraz motoryka duża. Prawidłowo rozwinięta motoryka wiąże się z podstawowymi umiejętnościami, takimi jak chodzenie i bieganie. Sprawny fizycznie maluszek lepiej poradzi sobie z trenowaniem motoryki małej i łatwiej przyjdzie mu nauka pisania, rysowania i czynności samoobsługowych.  

Aby wejść do kręgu i się w nim rozciągać, dziecko musi uruchomić wiele mięśni w całym ciele, przez co rozwija się ruchowo. Utrzymanie swojej pozycji, gdy inni użytkownicy również naciągają materiał, zmusza je do skupienia i dostosowania się do grupy. Dzięki temu maluch lepiej radzi sobie z utrzymaniem równowagi oraz koordynacją ciała.

Umiejętności te kształtują się wraz z rozwojem człowieka i ułatwiają radzenie sobie z niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Chronią przed urazami, gdyż dzięki nim dziecko wie, jak ułożyć poszczególne części ciała, by nie nabawić się kontuzji.  

Świadomość ruchowa jest niezwykle istotna w sprawowaniu pełnej kontroli nad ciałem, czego najmłodsi dopiero się uczą. W przyszłości przekłada się to na poczucie rytmu, pamięć ruchową oraz koncentrację i podzielność uwagi. Azyl z lycry może być wykorzystywany do ćwiczeń gimnastycznych, sensorycznych oraz zabaw sprawnościowych i wytrzymałościowych. Jego użycie nie tylko poprawia funkcjonowanie układu sensorycznego, ale pomaga maluszkowi rozwinąć mięśnie i pracować nad ogólną sprawnością fizyczną.

 

 • Rozwój emocjonalny: rozładowanie napięcia, relaks, poczucie bezpieczeństwa

Zaburzona integracja sensoryczna prowadzi do problemów z zachowaniem, nadpobudliwości i agresji. Bywa powodem do izolacji małego człowieka w grupie rówieśniczej i negatywnie wpływa na jego samoocenę. By pozytywnie oddziaływać na dojrzałość emocjonalną dorastającego dziecka, warto zadbać o jego układ sensoryczny.

Wyrób VEST-POL wspiera najmłodszych w opanowaniu złości i wpływa relaksacyjnie na użytkowników. Nie dość, że pozwala rozładować napięcie poprzez aktywność fizyczną, to jeszcze daje okazję do trenowania wytrzymałości i motywacji. Mały użytkownik może rozciągać się w nim na różne sposoby, do czego potrzebuje siły i koncentracji uwagi. Te czynności pozwalają pozbyć się nadmiaru energii i skupić na zadaniu, przez co uwalniają malucha od jego negatywnych emocji.

Dodatkowo produkt VEST-POL zapewnia uczestnikom poczucie bezpieczeństwa. Nie na darmo jest nazywany Azylem. Jego zamknięta przestrzeń pomaga w stworzeniu intymnych warunków do zabawy i w razie potrzeby: miejsca do schronienia się.

Tunel sensoryczny elastyczny wykonany z przyjemnych w dotyku materiałów

 • Rozwój społeczny: komunikacja, działanie w grupie, integracja

Krąg z lycry przeznaczony jest m.in. do użytku grupowego. Zorganizujesz z nim doskonałe zajęcia integracyjne, w trakcie których dziecko musi zgrać się z innymi uczestnikami zabawy, reagować na ich ruchy i porozumiewać się. To kształtuje jego kompetencje społeczne i zdolność porozumiewania się.

Dzięki wspólnym ćwiczeniom w kręgu mały użytkownik uczy się działania w grupie rówieśników, przyswaja obowiązujące normy oraz zasady. Pomaga mu to w ogólnym funkcjonowaniu w społeczeństwie.

 

Krąg z lycry od VEST-POL to wyrób medyczny, który możesz zastosować jako zabawkę dla większych lub mniejszych grup dzieci oraz młodzieży. Użytkownicy mają szansę uruchomić wyobraźnię i znaleźć kreatywny sposób na poruszanie się w kręgu.

Wspólne zabawy ruchowe zbliżają uczestników, wpływają pozytywnie na grupę oraz jej nastrój. Wyzwalają dobre emocje, przez co mali sportowcy stają się bardziej otwarci na nowe rozwiązania.

Kreatywność pomaga dzieciom w nauce oraz codziennym życiu. Mając wiele pomysłów, maluch jest pewniejszy siebie i łatwiej nawiązuje kontakty w grupie rówieśniczej. Lepiej radzi sobie z rozwiązywaniem problemów.

 

Rękaw sensoryczny dla dzieci

 


Pomysły na zabawę


 • Rozciąganie kręgu: czucie głębokie, rozwój fizyczny, wytrzymałość, rozładowanie napięcia

Dzieci ustawiają się w środku kręgu i zakładają materiał na plecy. Ich zadaniem jest rozsunąć się jak najdalej i naciągać krąg, powodując jego ucisk na swoim ciele. Mogą też usiąść i rozciągać materiał, odpychając się stopami od podłoża.

 

 • Balon: czucie głębokie, wspólna zabawa

Dzieci ustawiają się twarzami do siebie, jedno przy drugim. Osoba dorosła nakłada na nie krąg, by lycra delikatnie otulała ich ciała. Zadanie polega na powolnym posuwaniu się każdego użytkownika do tyłu. Krok po kroku, by imitować dmuchanie balona. Przesuwają się tak długo, jak pozwoli im na to materiał i ruch innych uczestników. Na końcu balon się przebija i powietrze z niego uchodzi, czyli dzieci wracają powoli na swoje pierwotne miejsce.

 

 • Przeciąganie: czucie głębokie, rozwój fizyczny

To ćwiczenia najlepiej wykonywać w dwie lub cztery osoby. Zadaniem użytkowników jest okrycie się tunelem i zajęcie miejsc naprzeciwko siebie: pojedynczo lub w parach. Zabawa polega na przeciąganiu kręgu jak najdalej w swoją stronę, podobnie do przeciągania liny.

Zabawę można wykonać na stojąco i na siedząco.

 

 • Tańczymy w kręgu: równowaga, integracja, czucie głębokie, sprawność fizyczna

Uczestnicy zabawy stają w kręgu, naciągając go na plecy. Zajmują takie pozycje, by mogli się poruszać bez ryzyka upadku. Osoba dorosła włącza muzykę i proponuje wspólny taniec w kręgu – zmienia tempo i kierunek ruchu.

 

 • Gimnastyka: koordynacja, równowaga, czucie głębokie

Użytkownicy zakładają krąg. Osoba dorosła proponuje wykonywanie różnych ćwiczeń, np. skakanie na jednej nodze, trucht, podskoki, przysiady, pajacyki.

 

 • Opowiadamy bajki: język opisowy, kreatywność, czucie głębokie

Wykorzystaj krąg w trakcie zabaw językowych. Jedna osoba wchodzi do środka, pozostałe siadają w kręgu, naciągając materiał tak, by czuły się w nim komfortowo. Osoba w środku zaczyna opowiadać jakąś historię. Możesz podpowiedzieć temat. Mówi ze 2-3 zdania, po czym wskazuje tę, która będzie kontynuowała opowieść. Zamieniają się miejscami. Zabawa trwa do momentu zakończenia historii.

 

 • Mówimy w kręgu: język opisowy, czucie głębokie, relaks

Możesz wykorzystać krąg jako bezpieczną przystań przed zabawą lub po niej. Dzieci siadają w kręgu, naciągając na siebie materiał. Potem zachęcasz je do wypowiedzi. Mogą to być informacje na temat ich samopoczucia, ciekawych chwil z wczorajszego dnia lub podsumowanie zajęć, które z dziećmi prowadziłeś.

 

 • Azyl: czucie głębokie, opanowanie emocji, integracja zespołu

Po intensywnym wysiłku lub w ramach relaksacji przed jakimś zadaniem, dzieci siadają w kręgu i chowają się w nim. Chwilę łapią oddech, by się uspokoić. Możesz włączyć muzykę relaksacyjną, by pomóc im się wyciszyć. Jeśli ktoś uzna, że jest gotowy do dalszej pracy lub pozbył się np. złości czy nadmiaru energii, opuszcza krąg.

 

Co zawiera?

Elastyczny krąg AZYL w kolorze niebieskim.

 

Główne informacje

Kolor: niebieski (odcień może się różnić od widocznego na zdjęciu)

Krąg wykonany jest z lycry, można go prać w wodzie (maksymalna temperatura 40°C) lub za pomocą środków piorących na sucho.

Materiał kręgu się nie gniecie, lecz w razie chęci wyprasowania go najlepiej używać temperatury do 110°C.

Wymiary: 750 cm obwodu, 240 cm średnicy, 140 cm wysokości.

Maksymalna ilość osób: 13. 

Nie zaleca się suszenia w suszarce bębnowej, by materiał nie stracił koloru!

Nie używać z wybielaczem!

Produkt szyty ręcznie w Polsce, posiada 2-letnią gwarancję

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej