eduSensus MOC EMOCJI PRO Kompetencje emocjonalno-społeczne Poziom 2 + KARTY PRACY

 • Producent: NOWA ERA

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 2 275,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 2 499,00 zł

  2 269,90 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 2 499,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 229,10 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 2 269,90 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  2 269,90 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Program eduSensus MOC EMOCJI to zestaw multimedialnych materiałów, które sprawdzą się w terapii dzieci z ADHD, ADD, z dysleksją oraz z dyskalkulią. Ćwiczenia interaktywne zawarte w programie będą także bardzo przydatne w pracy z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną oraz z innymi problemami, z którymi terapeuta spotyka się, prowadząc terapię psychologiczną.

Wariant: Kompetencje emocjonalno-społeczne pozwoli nabyć umiejętności radzenia sobie w wielu sytuacjach z życia codziennego. Poziom 2 programu jest przeznaczony dla uczniów w wieku 10 - 15 lat (od IV do VIII klasy).

Program został przygotowany w taki sposób, aby zawarte w nim materiały wystarczyły do kompletnej terapii przez cały rok szkolny. W tym celu zawarto w nim 20 różnych tematów, a każdy z nich możliwy jest do realizacji w czasie jednej lub dwóch godzin lekcyjnych/terapeutycznych. Pozwoli to dobrze rozplanować poruszane na terapii treści mające na celu wsparcie rozwoju emocjonalno-społecznego uczniów. Dla każdego terapeuty, oprócz materiałów multimedialnych, przydatne będą także dołączone do kompletu karty pracy, scenariusze zajęć i przewodnik metodyczny. Całość dopełnia bezterminowa licencja i możliwość korzystania z programu na 3 urządzeniach.

Z wykorzystaniem zestawu można poprowadzić zajęcia z zakresu psychoterapii, socjoterapii, godziny wychowawczej, a także pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Taka forma pracy sprawdzi się w szkołach, świetlicach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz w poradniach i gabinetach specjalistycznych. Dostępne w zestawie materiały w formie interaktywnej pozwolą na przeprowadzenie zajęć indywidualnych i grupowych w ciekawej formie.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Pomysł na omówienie z uczniami ważnych kwestii z życia społecznego

Rozwój emocjonalno-społeczny dzieci i młodzieży można wspierać na różne sposoby. Warto jednak zadbać o to, aby sposób prowadzenia takich zajęć był dla uczniów atrakcyjny i zachęcający do aktywności i dyskusji. Aby temat poruszany na godzinie wychowawczej lub terapii jeszcze bardziej zainteresował uczestników, warto skorzystać z interaktywnych materiałów i zrozumiałych dla dzieci grafik:

 

Programy edukacyjne dla dzieci w wieku 10-15 lat

 

 • Ciekawy sposób poruszenia kwestii ważnych dla każdego nastolatka

Zadania w programie eduSensus MOC EMOCJI PRO zostały przygotowane specjalnie z myślą o tematach bliskich dzieciom i młodzieży w wieku 10 - 15 lat. Podział materiału na 3 grupy wiekowe. Ćwiczenia do wykonania nawiązują do sytuacji, z którymi spotkać się mogą uczniowie klas IV - VIII:

 

Komputerowe programy edukacyjne dla nauczycieli ułatwią prowadzenie zajęć

 

Omówienie takich tematów z terapeutą lub wychowacą pozwoli lepiej zrozumieć swoje emocje i zachowanie, a także sprawniej radzić sobie z danymi obowiązkami w przyszłości.

 

 • Łatwiejsze rozmowy indywidualne i grupowe o istotnych cechach, wartościach i emocjach

Mówienie o własnych odczuciach lub obawach, a także nazywanie cech i emocji to kwestie, które wielu nastolatkom sprawiają problem. Z pomocą przyjść mogą interaktywne materiały, dzięki którym łatwiej będzie wyrazić i określić ważne umiejętności, zdolności, sposób zachowania, a także wartości i cechy charakteru. Polecenia zawarte w zadaniach są przystosowane także do prowadzenia zajęć w grupie, zachęcając uczniów do aktywnego udziału w rozmowie i zabrania głosu w dyskusji:

 

Scenariusze lekcji wychowawczych dla klas starszych szkoły podstawowej

 

 • Atrakcyjna forma poprowadzenia Treningu Umiejętności społecznych, terapii lub zajęć wychowawczych

Interaktywne zadania, a także możliwość wykonywania multimedialnych ćwiczeń na komputerze sprawiają, że uczniowie chętniej biorą udział w zajęciach. W ten sposób można wzbogacić różne rodzaje terapii, w tym pedagogiczną, psychologiczną i TUS. Wykorzystanie zawartych w programie filmów animowanych, komiksów oraz prezentacji będzie także urozmaiceniem godziny wychowawczej.

 

 • Gotowy materiał na cały rok szkolny.

Stała struktura zajęć zapewnia uczniom i nauczycielowi poczucie bezpieczeństwa.

 

 • Program przygotowany przez doświadczonych pedagogów, psychologów i terapeutów

Materiały zawarte w programie eduSensus MOC EMOCJI PRO mają dużą wartość merytoryczną, gdyż zostały przygotowane przez specjalistów z zakresu psychologii i pedagogiki. Dzięki temu dobrze odzwierciedlają rzeczywiste potrzeby terapeutyczne dzieci w wieku 10 - 15 lat, a równocześnie są zgodne z wytycznymi rządowego programu: Aktywna Tablica 2021 - 2024.

 

Program edukacyjny dla dzieci

 

 • Wiele przydatnych materiałów dla nauczyciela/terapeuty

Program eduSensus MOC EMOCJI PRO to nie tylko wiele korzyści dla uczniów, ale także duża pomoc dla terapeutów prowadzących zajęcia. Każdy specjalista znajdzie tu gotowe scenariusze, które pomogą zaplanować pracę, w tym karty obserwacji ucznia, pliki PDF, a także przewodnik metodyczny. Producent zapewnia również wsparcie techniczne i bezpłatne aktualizacje programu. Materiały można wykorzystać także na tablicy interaktywnej, co dodatkowo zwiększa możliwości w czasie zajęć lub terapii.

 

Programy multimedialne dla dzieci na lekcję wychowawczą

 

Co zawiera?

1 pendrive z programem multimedialnym (do zainstalowania na 3 stanowiskach):

 • 60 lekcji multimedialnych (240 różnorodnych ćwiczeń interaktywnych, 60 krótkich animowanych historyjek o emocjach i sytuacjach społecznych, a także prezentacji multimedialnych), ponad 500

  zdjęć i ilustracji,

 • animowane nagrody za wykonanie ćwiczeń,

 • Kreator komiksów – narzędzie do samodzielnego tworzenia komiksów,

 • moduł ustawienia dostępności WCAG,

 • scenariusze i karty pracy, dodatkowe materiały metodyczne.

 

2 publikacje:

 • scenariusze zajęć (60 gotowych scenariuszy i około 60 kart pracy),

 • przewodnik metodyczny (w nim m.in. arkusze umożliwiające obserwację rozwoju kompetencji

  uczniów).

 

eduSensus MOC EMOCJI PRO Kompetencje emocjonalno-społeczne Poziom 2 - lekcja wychowawcza

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

 • KARTY PRACY: Emocje - nauka nazywania i rozpoznawania emocji

W prezencie do produktu otrzymasz karty pracy dotyczące edukacji emocjonalnej. Znajdziesz w nich m.in:

 • emocjonującą kostkę do gry,
 • zabawę "Znajdź emocje",
 • zabawę "Memory emocje" w 2 wersjach,
 • kartę pracy "Dopasowanie nastroju",
 • termometr emocji,
 • kartę pracy "Mój tydzień emocji",
 • kartę pracy "Moje emocje - jak sobie z nimi radzę",
 • kartę pracy z dziennikiem emocji.

 

 

 • KARTY PRACY: Co czuję, gdy... - rozpoznawanie emocji

Drugi zestaw kart pracy, jaki otrzymasz dotyczy umiejętności rozpoznawania emocji. Zawiera kilkanaście zdjęć wraz z prostymi opisami i kartami przedstawiającymi cztery podstawowe emocje: radość, smutek, strach i gniew. Te karty pracy przeznaczone są dla dzieci, którym trudność sprawia rozpoznawanie, nazywanie emocji. Doskonale sprawdzą się także w pracy z dziećmi z autyzmem.

 

 

Karty pracy otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

Informacje o programie

Licencja Bezterminowa
Wiek uczniów 10 - 15 lat (IV - VIII klasa szkoły podstawowej)
Ilość stanowisk 3x komputer
Wersja językowa polska
Offline

Program współpracuje z monitorami i tablicami interaktywnymi, program w pełni działający bez dostępu do Internetu.

Gwarancja 2 lata
Certyfikat ISO 9001:2015 / 13485 producenta.

Bezpłatne aktualizacje i wsparcie techniczne producenta po zakupie.

Materiały spełniają wymagania programu rządowego: Aktywna Tablica 2021 - 2024

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Recenzje


Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

25-08-2023
W poprzednim artykule wspominaliśmy o tym, jak istotny jest zmysł dotyku, w prawidłowym rozwoju dziecka. Dziś nadszedł czas na propozycje codziennych czynności i zabaw, stymulujących zmysł dotyku. Mamy dla Ciebie 9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Którą z nich wybierasz?

więcej

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

24-07-2023
Twoje dziecko nie lubi przytulać się, mimo iż nie dzieje mu się żadna krzywda? Nieswojo czuje się w zatłoczonych miejscach, mimo iż jest ze znanymi mu osobami? A może denerwują go niektóre ubrania, a nie ma uczulenia na żadne materiały, lub nie lubi bawić się różnego rodzaju...

więcej

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

23-05-2023
Dzisiaj kilka słów o edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnych, o sposobie wprowadzania ich w świat przyrody, pór roku. Mówiąc o edukacji, nasuwają się pytania: czy edukacja w tym zakresie powinna ograniczać się do teorii? Czy dzieci powinno usadzać się w ławkach z...

więcej