eduSensus MOC EMOCJI PRO Kompetencje emocjonalno-społeczne Poziom 2

 • Producent: NOWA ERA
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 2 499,00 zł

  2 359,00 zł z VAT

  OSZCZĘDZASZ 140,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 2 359,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  2 359,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Program eduSensus MOC EMOCJI to zestaw multimedialnych materiałów, które sprawdzą się w terapii dzieci z ADHD, ADD, z dysleksją oraz z dyskalkulią. Ćwiczenia interaktywne zawarte w programie będą także bardzo przydatne w pracy z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną oraz z innymi problemami, z którymi terapeuta spotyka się, prowadząc terapię psychologiczną.

Wariant: Kompetencje emocjonalno-społeczne pozwoli nabyć umiejętności radzenia sobie w wielu sytuacjach z życia codziennego. Poziom 2 programu jest przeznaczony dla uczniów w wieku 10 - 15 lat (od IV do VIII klasy).

Program został przygotowany w taki sposób, aby zawarte w nim materiały wystarczyły do kompletnej terapii przez cały rok szkolny. W tym celu zawarto w nim 20 różnych tematów, a każdy z nich możliwy jest do realizacji w czasie jednej lub dwóch godzin lekcyjnych/terapeutycznych. Pozwoli to dobrze rozplanować poruszane na terapii treści mające na celu wsparcie rozwoju emocjonalno-społecznego uczniów. Dla każdego terapeuty, oprócz materiałów multimedialnych, przydatne będą także dołączone do kompletu karty pracy, scenariusze zajęć i przewodnik metodyczny. Całość dopełnia bezterminowa licencja i możliwość korzystania z programu na 3 urządzeniach.

Z wykorzystaniem zestawu można poprowadzić zajęcia z zakresu psychoterapii, socjoterapii, godziny wychowawczej, a także pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Taka forma pracy sprawdzi się w szkołach, świetlicach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz w poradniach i gabinetach specjalistycznych. Dostępne w zestawie materiały w formie interaktywnej pozwolą na przeprowadzenie zajęć indywidualnych i grupowych w ciekawej formie.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Pomysł na omówienie z uczniami ważnych kwestii z życia społecznego

Rozwój emocjonalno-społeczny dzieci i młodzieży można wspierać na różne sposoby. Warto jednak zadbać o to, aby sposób prowadzenia takich zajęć był dla uczniów atrakcyjny i zachęcający do aktywności i dyskusji. Aby temat poruszany na godzinie wychowawczej lub terapii jeszcze bardziej zainteresował uczestników, warto skorzystać z interaktywnych materiałów i zrozumiałych dla dzieci grafik:

 

Programy edukacyjne dla dzieci w wieku 10-15 lat

 

 • Ciekawy sposób poruszenia kwestii ważnych dla każdego nastolatka

Zadania w programie eduSensus MOC EMOCJI PRO zostały przygotowane specjalnie z myślą o tematach bliskich dzieciom i młodzieży w wieku 10 - 15 lat. Ćwiczenia do wykonania nawiązują do sytuacji, z którymi spotkać się mogą uczniowie klas IV - VIII:

 

Komputerowe programy edukacyjne dla nauczycieli ułatwią prowadzenie zajęć

 

Omówienie takich tematów z terapeutą lub wychowacą pozwoli lepiej zrozumieć swoje emocje i zachowanie, a także sprawniej radzić sobie z danymi obowiązkami w przyszłości.

 

 • Łatwiejsze rozmowy indywidualne i grupowe o istotnych cechach, wartościach i emocjach

Mówienie o własnych odczuciach lub obawach, a także nazywanie cech i emocji to kwestie, które wielu nastolatkom sprawiają problem. Z pomocą przyjść mogą interaktywne materiały, dzięki którym łatwiej będzie wyrazić i określić ważne umiejętności, zdolności, sposób zachowania, a także wartości i cechy charakteru. Polecenia zawarte w zadaniach są przystosowane także do prowadzenia zajęć w grupie, zachęcając uczniów do aktywnego udziału w rozmowie i zabrania głosu w dyskusji:

 

Scenariusze lekcji wychowawczych dla klas starszych szkoły podstawowej

 

 • Atrakcyjna forma poprowadzenia Treningu Umiejętności społecznych, terapii lub zajęć wychowawczych

Interaktywne zadania, a także możliwość wykonywania multimedialnych ćwiczeń na komputerze sprawiają, że uczniowie chętniej biorą udział w zajęciach. W ten sposób można wzbogacić różne rodzaje terapii, w tym pedagogiczną, psychologiczną i TUS. Wykorzystanie zawartych w programie filmów animowanych, komiksów oraz prezentacji będzie także urozmaiceniem godziny wychowawczej.

 

 • Program przygotowany przez doświadczonych pedagogów, psychologów i terapeutów

Materiały zawarte w programie eduSensus MOC EMOCJI PRO mają dużą wartość merytoryczną, gdyż zostały przygotowane przez specjalistów z zakresu psychologii i pedagogiki. Dzięki temu dobrze odzwierciedlają rzeczywiste potrzeby terapeutyczne dzieci w wieku 10 - 15 lat, a równocześnie są zgodne z wytycznymi rządowego programu: Aktywna Tablica 2021 - 2024.

 

Program edukacyjny dla dzieci

 

 • Wiele przydatnych materiałów dla nauczyciela/terapeuty

Program eduSensus MOC EMOCJI PRO to nie tylko wiele korzyści dla uczniów, ale także duża pomoc dla terapeutów prowadzących zajęcia. Każdy specjalista znajdzie tu gotowe scenariusze, które pomogą zaplanować pracę, w tym karty obserwacji ucznia, pliki PDF, a także przewodnik metodyczny. Producent zapewnia również wsparcie techniczne i bezpłatne aktualizacje programu. Materiały można wykorzystać także na tablicy interaktywnej, co dodatkowo zwiększa możliwości w czasie zajęć lub terapii.

 

Programy multimedialne dla dzieci na lekcję wychowawczą

 

Co zawiera?

 • 60 multimedialnych lekcji (w tym 240 interaktywnych ćwiczeń)

 • kreator komiksów

 • materiały w formie plików PDF

 • przewodnik metodyczny

 • scenariusze zajęć

 • karty pracy

 • karty obserwacji ucznia

eduSensus MOC EMOCJI PRO Kompetencje emocjonalno-społeczne Poziom 2 - lekcja wychowawcza

Informacje o programie

Licencja Bezterminowa
Wiek uczniów 10 - 15 lat (IV - VIII klasa szkoły podstawowej)
Ilość stanowisk 3x komputer
Wersja językowa polska
Offline

Program współpracuje z monitorami i tablicami interaktywnymi, program w pełni działający bez dostępu do Internetu.

Gwarancja 2 lata

Bezpłatne aktualizacje i wsparcie techniczne producenta po zakupie.

Materiały spełniają wymagania programu rządowego: Aktywna Tablica 2021 - 2024

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej