Dźwiękowe pudełka

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888236075

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 179,10 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 250,00 zł

  199,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 250,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 51,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 214,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  214,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Dźwiękowe pudełka to atrakcyjna pomoc dydaktyczna dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zabawa polega na odnalazieniu pary pudełek, które po potrząśnięciu wydają ten sam dźwięk. Bawiąc się elementami, które wydają różne brzmienia, maluch rozwija percepcję słuchową, równocześnie usprawniając funkcję ręki. To sprawia, że zabawa z wykorzystaniem pudełek dźwiękowych jest ćwiczeniem mającym wiele zalet. Taka zabawka edukacyjna bardzo dobrze sprawdza się w przedszkolach, gdyż rozwija umiejętności mające wpływ na kolejne etapy rozwoju. Jest to również element wyposażenia gabinetów pedagogicznych, służący do wsparcia terapii. Korzystanie z drewnianych pudełek dźwiękowych także w domu pozwoli dodatkowo w ciekawy sposób angażować zmysły dziecka poprzez zabawę.

 

 

 

Dlaczego warto?

Prawidłowy chwyt, a także potrząsanie pojemnikiem w celu wydobycia dźwięku doskonali funkcję ręki. Będzie to miało wpływ na kształtowanie się sprawności manualnej. Wykorzystanie dźwiękowego pudełka przełoży się także korzystnie na umiejętność manipulowania ręką. Jest to zdolność potrzebna np. do samodzielnego ubierania się, jedzenia i innych codziennych czynności.

 

Najlepiej ćwiczonymi zdolnościami poznawczymi z zastosowaniem pudełek dźwiękowych są uwaga i pamięć. Dziecko próbując wsłuchać się w dźwięk, jaki wydają poszczególne pojemniki, uczy się koncentracji na wykonywanej czynności. Kojarzenie słyszanego brzmienia i dopasowanie do siebie tych elementów, w których dźwięk jest podobny, trenuje pamięć.

 

 • Dźwięk ukryty w pudełku - stymulacja wielozmysłowa

Dzięki zabawie z pudełkami dźwiękowymi pobudzanych jest wiele zmysłów dziecka. Angażowany jest dotyk, przez chwytanie drewnianych części zestawu. Równocześnie pracuje zmysł wzroku, a następnie włącza się słuch. Pozwala to na zastosowanie tej pomocy dydaktycznej do zajęć z integracji sensorycznej.

 

 • Zabawa doskonaląca percepcję wzrokową i słuchową

Korzystanie z pudełka dźwiękowego rozwija u dziecka prawidłowy odbiór bodźców wzrokowych i słuchowych. Potrząsając pudełkiem, które wydaje dźwięk, dziecko trenuje jego odbiór, właściwe przetwarzanie i rozpoznawanie. Dźwięki w pudełkach są różne, co sprawia, że maluch uczy się je różnicować. W tej samej zabawie przedszkolak pobudza dodatkowo pamięć wzrokową, która pozwala mu na odnalezienie pudełek, które brzmią podobnie. Całość wpływa korzystnie na umiejętności przetwarzania informacji docierających za pośrednictwem zmysłów.

 

 • Jak się bawić?

Zorganizuj dźwiękowe memory. Potrząśnij pudełkiem i zapamiętaj dźwięk, następnie poszukaj takiego, który brzmi identycznie. Znajdź jak najwięcej dźwiękowych par. 

 

Co zawiera?

 • 13 drewnianych elementów: 12 pudełek dźwiękowych o wymiarach 7cm x 7cm i podstawkę o wymiarach 31,5 cm x 24cm.

 

Główne informacje

Wiek: powyżej 3 r.ż.

Certyfikaty:

 • EN 71-1:2014+A1:2018 – bezpieczeństwo mechaniczne

 • EN 71-2:2011+A1:2014 – dot. łatwopalności

 • EN 71-3:2019 – przemieszczanie elementów

Produkt zgodny z normami bezpieczeństwa obowiązującymi w Unii Europejskiej:

 • Dyrektywa w sprawie bezpieczeństwa zabawek 48/2009/EC

 • Dyrektywa 88/378/EEC

 • EC 1907/2006 – dot. oceny składu w kierunku ew. chemikaliów

Producent: Beleduc Lernspielwaren GmbH

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej