Dyski sensoryczne 4 szt. + ZABAWA W LISKA + PLANSZE

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Tullo
 • Kod producenta: 5905094774576

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 83,90 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 89,90 zł

  86,50 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 89,90 zł
  OSZCZĘDZASZ: 3,40 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 102,40 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  102,40 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Dyski sensoryczne to produkt przeznaczony do korekcji wad postawy, ćwiczeń równowagi oraz w leczeniu płaskostopia. Świetnie się sprawdzą dla pacjentów rehabilitantów. Wypustki umieszczone na dyskach zapewniają wiele doznań sensorycznych oraz poprawiają krążenie krwi. Ćwiczenia na utrzymywanie równowagi jednocześnie stymulują mięśnie stóp oraz wzmacniają mięśnie szkieletowe.

Dodatkowo specjalnie uwypuklenia pobudzają receptory czuciowe, co korzystnie wpływa na poprawę motoryki dużej, jak i małej w zależności od rodzaju ćwiczenia. Bardzo dobrze sprawdzają się podczas zabawy z dziećmi, są uatrakcyjnieniem zajęć grupowych. Dyski mogą posłużyć również jako wyposażenie przedszkola w postaci poduszek sensorycznych do siedzenia.

 

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

4-balansowanie-rownowaga2 Balansowanie, równowaga

Zestaw kolorowych dysków doskonale sprawdzi się podczas ćwiczeń równowagi i koordynacji ruchowej.

77-zmysl-dotyku Zmysł dotyku

Wypustki zapewniają doznania sensoryczne stymulując zmysł dotyku.

56-praca-w-grupie-komunikacja Zabawa w grupie

Dyski sprawdzą się podczas grupowych zabaw w przedszkolu.

 

Dlaczego warto?

 • Dyski przydają się do obniżenia napięcia mięśniowego

Wzmożone napięcie mięśniowe u dorosłych i dzieci to nadmierne napięcie mięśni szkieletowych, głównie kończyn i grzbietu. Zbyt duże napięcie mięśniowe charakteryzuje się wyraźnym oporem na bierne rozciąganie mięśni, co z kolei utrudnia normalne funkcjonowanie. Do ćwiczeń, które pomagają obniżyć napięcie mięśniowe, można wykorzystać dyski sensoryczne. Uciskanie, stymulowanie oraz pobudzanie krążenia określonych stref na ciele pacjenta ma na celu wywołanie w nim potrzeby wykonywania określonego i jednocześnie prawidłowego wzorca ruchowego.

Dyski sensoryczne 4 szt. przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia

 

 • Trenują równowagę oraz korygują wady postawy

Wbrew pozorom utrzymywanie równowagi na dyskach nie jest łatwe. Dziecko podczas takich zajęć musi się skupić oraz się kontrolować. Treningi utrzymywania równowagi wzmacniają mięśnie szkieletowe, a w szczególności przy kręgosłupie. Z tych względów sensoryczne dyski świetnie się sprawdzą podczas rehabilitacji wad postawy. Dodatkowo mogą być formą zapobiegawczą powstawania deficytów rozwojowych. Dyski znajda swoje miejsce zarówno podczas zajęć wychowania fizycznego, jak i zajęć rehabilitacyjnych. Z mat mogą korzystać również osoby starsze, które chcą zapobiec chorobom bądź pragną utrzymać swoje zdrowie organizmu w dobrej kondycji.

Krążki sensoryczne wspomogą dziecko w trakcie treningu równowagii

 • Nadaje się do profilaktyki płaskostopia

Wypustki umieszczone na dyskach pobudzają krążenie krwi oraz masują punkty refleksyjne. Odpowiadają one za samoleczenie w postaci nacisku na określone miejsce. Znajdują się one nie tylko na stopach, ale i na dłoniach. Dzięki odpowiedniej stymulacji wzmacniają się łuk stopy oraz mięśnie stopy. Dlatego zabawa na sensorycznych dyskach może zapobiegać nieprawidłowościom podczas rozwoju.

Poduszka sensomotoryczna w wypustkami stymulującymi zmysł dotyku

 • Dyski można wykorzystać do pobudzenia receptorów czuciowych

Wypustki znajdujące się na dyskach pobudzają receptory czuciowe. Dzięki temu można je wykorzystać do ćwiczeń motoryki małej, jak i dużej. Odpowiednia ilość doznań sensorycznych jest treningiem dla mięśni. Wpływa to wzmocnienie siły mięśni oraz zakres ruchu. Co z kolei poprawia utrzymywanie równowagi ciała oraz koordynację ruchową.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 4 dyski w 4 kolorach:

 • czerwony,

 • zielony,

 • żółty,

 • niebieski.

Dyski sensoryczne 4 szt. - krążki do siedzenia dla dzieci

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

 • DODATEK: Zabawa w liska + plansze

W prezencie do produktu otrzymasz instrukcję "Zabawy w liska" oraz 6 plansz obrazujących ruch. To propozycja ćwiczenia ruchowo-językowego z wykorzystaniem wyrażeń dźwiękonaśladowczych. Możesz wykonać ją zarówno z jednym dzieckiem, jak i grupą dzieci. Doskonale sprawdzi się w domu, w gabinecie terapeutycznym, a także w przedszkolu i szkole Przeznaczona jest dla dzieci od około 3 roku życia.

Dodatek otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

 

Główne informacje

Produkty Tullo są bezpieczne:

 • wykonane są całkowicie w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców,

 • nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

Rozmiar: 17 cm.

Wiek: 3+.

Dopuszczalne obciążenie: 100kg.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej