Duży zestaw do treningu węchowego - owoce

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: EMPIS

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 189,00 zł brutto
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 199,00 zł

  194,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 199,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 5,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 209,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  209,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Zestaw to ćwiczenie rozpoznawania zapachów z dziećmi i niezwykła gra memo.

W skład zestawu wchodzi 15 owocowych zapachów.  8 zapachów wyciszających oraz 7 zapachów pobudzających, 30 kart oraz drewniana skrzynka.

To również przydatna pomoc dla terapeutów Integracji Sensorycznej.

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Uczy dziecko rozpoznawać zapachy – dzięki wprowadzeniu treningów z użyciem próbek dziecko z łatwością zacznie rozpoznawać otaczające go zapachy

 • Wierne odwzorowanie zapachów z codziennego życia – zawiera naturalne zapachy występujące w naszym otoczeniu

 • Opakowane w wysokiej jakości drewnianej skrzynce – co zapewnia jej stylowy wygląd oraz pewność, że próbki są dobrze chronione i nie rozbiją się.

 • Poprawia koncentracje na zadaniu – dziecko skupiając się na danym zapachu będzie wzmacniało swoją umiejętność koncentracji.

 • Pobudza i pomaga się uspokoić, a także zmniejsza napięcie psychoruchowe – podział próbek na pobudzające i uspokajające sprawia, że są one wielofunkcyjne. Dziecko otrzyma duży zastrzyk energii lub będzie mogło się wyciszyć.

 

Jak działa?

Każdy zapach  posiada dwie karty, jedna karta przedstawia owoc w całości a druga karta owoc przepołowiony.

Zestaw daje wiele możliwości do ćwiczeń z dziećmi np. memo zapachowo – obrazkowe lub memo obrazkowe - cały obraz i jego połówka, co uczy dziecko jak wygląda owoc "na zewnątrz” jak i „w środku" , zestaw pomocny np. przy treningu jedzenia.

Dodatkowym atutem jest numerek na spodzie buteleczki z zapachem , który odpowiada numerkowi umiejscowionemu na odwrocie karty, dzięki czemu dziecko może samo zweryfikować czy daną kartę dobrze przyporządkowało do zapachu.

 

 
W zestawie znajdziesz 15 owocowych zapachów takich jak:
- pomarańcza
- mandarynka
- papaja
- kiwi
- grejpfrut
- czarna porzeczka
- cytryna
- melon
- mango
- malina
- jabłko
- figa
- daktyl
- wiśnia
- banan

 

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej