Duża drewniana nawlekanka sznurowanka

 • Producent: Masterkidz
 • Kod producenta: 6955920003980
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 390,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 390,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  390,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Duża drewniana nawlekanka sznurowanka, to ciekawa zabawka terapeutyczna do ćwiczeń angażujących motorykę małą. Zadbaj o sprawność paluszków i dłoni swojego dziecka czy pacjenta, z zestawem kolorowych nawlekanek. Estetyczne drewniane pudełko „dopilnuje”, aby wszystkie elementy zestawu były na swoim miejscu i się nie zgubiły.

Wyobraź sobie jak Twoje dziecko w trakcie zabawy uczy się kształtów, kolorów i opanowuje umiejętność nawlekania drewnianych koralików na sznurek. Niby prosta zabawa, a dzięki niej maluszek przygotuje swoje paluszki do bardziej skomplikowanych czynności, takich jak wiązanie sznurówek, zapinanie guzików czy rysowanie. Już żadne wyzwanie manipulacyjne nie będzie mu straszne.

Drewniane koraliki wykorzystasz w trakcie zabaw czy ćwiczeń terapeutycznych w gabinecie, przedszkolu a nawet domu. Wprowadź naukę sortowania, liczenia, dopasowywania do zabaw już nawet z 2 letnim maluszkiem. 

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Zabawka wykonana z drewna bukowego

Lubisz trwałe zabawki i pomoce terapeutyczne, które przetrwają wiele zabaw i ćwiczeń? Jeśli tak, to zabawka wykonana z drewna taka właśnie jest. Posłuży Ci na wiele lat, będą się nią bawić kolejni pacjenci Twojego gabinetu. A Ty nie będziesz musiał martwić się o to, że znów trzeba zainwestować w nową pomoc terapeutyczną, bo poprzednia szybko się zniszczyła.

A jeśli zdecydujesz się wyposażyć nią pokoik dziecka, to masz pewność, że Twoja pociecha otrzyma wytrzymałą zabawkę, która będzie jej towarzyszyć w wielu kreatywnych i nie raz zwariowanych zabawach.

 

Duża drewniana nawlekanka sznurowanka

 

 • Pomoc terapeutyczna do ćwiczeń rozwijających motorykę małą

Motoryka mała, czyli umiejętność manipulowania palcami, jest niezwykle ważna w rozwoju dziecka. Zabawki do nawlekania, takie jak Duża drewniana nawlekanka sznurowanka, sprawdzą się w trakcie terapii ręki. Nawlekanie drewnianych koralików, trafianie sznurkiem w otwór czy nakładanie koralików na specjalny stojak (sorter) to rozwojowa zabawa. Dzięki niej dziecko ćwiczy koordynację ruchów palców i rąk. Tak zadbasz o odpowiednie przygotowanie dziecka do opanowania umiejętności zapinania guzików, sznurowania butów czy nauki pisania.

Dużą drewnianą nawlekankę sznurowankę wykorzystasz także w rehabilitacji ręki u pacjentów np. po wylewach czy udarach. Duże elementy ułatwią ćwiczenia, a terapia będzie skuteczniejsza.

 

 • Zabawka edukacyjna kształcąca umiejętność liczenia, sortowania i grupowania

Wyobraź sobie Twoje dziecko jak z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem bawi się nową zabawką. Samodzielna zabawa daje Ci odrobinę czasu dla siebie, a Twój maluch w tym czasie całkiem nieświadomie kształci podstawowe umiejętności matematyczne, czyli umiejętność liczenia, sortowania i grupowania. Opanowanie tych umiejętności tak wcześnie, sprawi, że w przyszłości nie będziesz się martwić o postępy w nauce.

 

Duża drewniana nawlekanka sznurowanka

 

 • Nawlekanka, przewlekanka i sorter w jednym

Po co kupować 3 różne zabawki, skoro można mieć jedną? O sorterach słyszałeś zapewne wiele dobrego – ćwiczą koordynację rąk oraz rozwijają umiejętności dopasowywania. Tu otrzymujesz zabawkę łączącą w sobie sorter, nawlekankę oraz przewlekankę. Otrzymujesz także zestaw 8 dwustronnych kart aktywności z propozycją różnych ćwiczeń. Dzieci mogą użyć ich do edukacyjnej zabawy, lub zdać się na własną kreatywność. A Ty zyskasz dzięki temu pewność, że nowa zabawka da dzieciom wiele możliwości zabawy, a to znaczy, że taka zabawa zajmie Twoją pociechę na dłużej niż przysłowiowe „5 minut”.

 

 • Nauka kolorów oraz kształtów

Duża drewniana nawlekanka sznurowanka  to zestaw drewnianych koralików w 8 różnych kolorach i 5 różnych kształtach. Naucz dziecko rozróżniać pojęcia takie jak kwadrat, trójkąt czy walec. Wzbogać także jego słownictwo o 8 nowych kolorów.

 

 • Rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej

Zabawy polegające na nawlekaniu sznurka czy trafianiu koralikiem w pręty sortera są doskonałym ćwiczeniem, rozwijającym koordynację ręka-oko. Niewinna zabawa zamienia się w ćwiczenie, podczas którego mózg dziecka musi powiązać ze sobą wiele informacji jednocześnie i na ich podstawie wykonać odpowiednie działanie. Dziecko porządkuje informacje odbierane przez zmysł wzroku i wykonuje adekwatne ruchy palcami.

Dziecko dobiera odpowiednie koraliki, wykonuje ćwiczenia z kart aktywności, sortuje, segreguje a wszystko to rozwija jego zmysł wzroku, zmysł dotyku, logiczne myślenie, cierpliwość a nawet koncentrację.

 

Duża drewniana nawlekanka sznurowanka

 

 • Estetyczne drewniane pudełko

Obawiasz się, że to kolejny zestaw, składający się z wielu elementów, które końcowo zostaną rozsypane po różnych zakamarkach dziecięcego pokoiku czy Twojego gabinetu terapeutycznego? Nie w tym przypadku. Całość zapakowano w estetyczne drewniane pudełko oraz praktyczny materiałowy woreczek. Te dwa elementy zadbają o to, by każdy koralik znajdował się w odpowiednim miejscu. Wyjmujesz pudełko na czas zabawy, a następnie chowasz wszystko na swoje miejsce, ucząc dziecko dbania o porządek.

 

Co zawiera?

 • drewniane pudełeczko
 • komplet koralików
 • kolorowe sznurki
 • 8 dwustronnych kart zadań
 • materiałowy woreczek do przechowywania zabawek
 • 3 drewniane podstawki na koraliki

 

Główne informacje

Wiek: od 2 lat

Waga zestawu: 3 kg

Wymiary produktu: 41,4cm x 20,1cm x 6,3cm

Zabawkę wykonano z ekologicznych materiałów oraz zastosowano bezpieczne farby na bazie wody.

Certyfikat EN71.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej