Duszek elastyczny

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: VEST-POL

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 135,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 135,00 zł

  120,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 135,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 15,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 135,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  135,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

VEST-POL Duszek elastyczny bez ograniczeń wiekowych

Duszek elastyczny to wybór medyczny do użytkowania przez dzieci i dorosłych. Został uszyty z najwyższej jakości lycry, która się rozciąga i przylega do ciała. Materiał jest przyjemny w dotyku i łatwo go uprać w temperaturze do 40°C. Wyczyścisz go także w środkach piorących na sucho.

Lycra w duszku jest bardzo elastyczna. Rozciąga się do naprawdę dużych rozmiarów i z łatwością wraca do pierwotnego stanu. Zaciskanie się jej na ciele użytkownika jest na tyle zrównoważone, że nie powoduje żadnych otarć czy dyskomfortu. Gładka i delikatna tkanina w bezpieczny sposób otula ciało, co można jeszcze regulować rozmiarem duszka. Dzięki temu ten wyrób VEST-POL jest odpowiedni również dla dzieci. Te szczególnie lubią zabawę Duszkiem sensorycznym, gdyż pozwala im na rozbudzenie wyobraźni a użytkowanie go sprawia im po prostu radość.

Duszek elastyczny idealnie nadaje się do użytku indywidualnego i grupowego. Posłuży jako narzędzie do zajęć w domu, jak i w gabinetach specjalistów od SI oraz gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Świetnie sprawdzi się w trakcie zabaw ruchowych w przedszkolu oraz w edukacji wczesnoszkolnej.

Podstawowe zadanie Duszka VEST-POL polega na pobudzaniu receptorów czucia głębokiego. Duszka zakłada się przez głowę i rozciąga rękoma oraz nogami, by nadać mu większych rozmiarów. Taka zabawa stymuluje receptory znajdujące się na stopach i dłoniach oraz dociska mięśnie całego ciała. Zaleca się go używać przez osoby z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz dysfunkcjami układu ruchowego. Stosuje się go w terapii SI oraz w pracy z osobami nadpobudliwymi, gdyż zabawa duszkiem stymuluje zmysły oraz pozwala na pozbycie się nadmiaru energii.

Worek sensoryczny duszek to nie tylko wyrób medyczny do użytkowania w trakcie specjalistycznych terapii, ale też doskonała pomoc obciążeniowa do rozwijania sprawności ruchowej dziecka, siły oraz wytrzymałości. Duszek wpływa pozytywnie na doskonalenie świadomości ciała oraz stymulację układu proprioceptywnego i koordynacji. Dzięki temu, że stawia opór, zabawa nim wymaga skupienia uwagi i wzmaga koncentrację. Dodatkowo pozwala ćwiczyć motywację i wytrwałość w dążeniu do celu.

Jeśli szukasz narzędzia do rozwija zdolności fizycznych swojej pociechy, wspierania jej układu sensorycznego oraz kreatywności, wybierz Duszka elastycznego od VEST-POL. Świadoma zabawa, która stymuluje zmysły i pozwala na rozwój osobisty jest najlepszym, co możesz ofiarować swojemu dziecku!

 

 

 

10-dla-autystykow-autyzm Dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Produkty obciążeniowe dobrze sprawdzają się m.in. w terapii SI dzieci z rozpoznaniem autyzmu.

78-zmysl-dotyku3 Zmysł dotyku

Duszek elastyczny jest doskonałym sposobem na stymulowanie czucia użytkowników. Dociska ciało i dostarcza bodźców do receptorów na skórze i w mięśniach.

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Pomoc w wyciszeniu emocji

Duszek pozwala rozładować napięcie poprzez aktywność fizyczną, daje okazję do trenowania wytrzymałości i motywacji. Będzie przydatna także wtedy, gdy dziecko ma problem z integracją bodźców sensorycznych.

75-zabkowanie-gryzak Dostosowany do potrzeb dzieci

Worek sensoryczny duszek dostępny jest w 6 różnych rozmiarach do wyboru. Dzięki temu idealnie dopasujesz jego rozmiar do wzrostu dziecka. Pamiętaj, że w celu zapewnienia odpowiedniej stymulacji duszek powinien być "za mały" na użytkownika.

26-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa Zdolności motoryczne

Ćwiczenia z Duszkiem pomagają zwiększyć kontrolę nad ciałem. Na skutek ćwiczeń z tym wyrobem medycznym zwiększa się ogólna kondycja małego użytkownika oraz motoryka duża.

 

Dlaczego warto?

 • Sensoryka: czucie, układ proprioceptywny

Duszek elastyczny to wyrób medyczny, który działa pobudzająco na receptory zmysłowe. Został uszyty z najwyższej jakości lycry, która się rozciąga i wraca do pierwotnego kształtu, przez co zwiększa nacisk na ciało. Stymuluje w ten sposób zmysł dotyku oraz uruchamia mięśnie głębokie. Aby Duszek VEST-POL spełniał swoją funkcję, musi być mniejszy od użytkującej je osoby.

Pobudzanie czucia głębokiego skutkuje lepszą kontrolą nad ciałem oraz łatwiejszym radzeniem sobie z nadmiarem bodźców. Odgrywa ważną rolę w terapii SI. Jeśli układ sensoryczny jest zaburzony, dziecko ma problemy w wielu obszarach. Mogą pojawić się kłopoty z nauką, opanowaniem emocji, koncentracją czy nawet samoobsługą i nadruchliwością. To w konsekwencji zaniża samoocenę dziecka i przyczynia się do jego izolacji z grupy rówieśniczej.

Dzięki temu, że układ proprioceptywny funkcjonuje poprawnie, Twój maluch ma możliwość automatycznego przystosowywania się do różnorodnych czynników zewnętrznych i sprawnie posługiwać się swoim ciałem. Kontroluje jego ruchy, przez co są lepiej skoordynowane i zaplanowane. Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, że chodzimy, poruszamy kończynami czy używamy ich do różnych czynności. Dopiero zaburzenia tych funkcji uświadamiają nam, że są one niezwykle istotne w życiu. To właśnie zasługa układu propriocetywnego, który możesz wspomagać poprzez zabawę Duszkiem elastycznym.

Dzięki temu, że Twój maluszek ma dobrze rozwinięty zmysł dotyku, może prawidłowo ocenić temperaturę, ciężar i kształt przedmiotów bez patrzenia na nie. Integracja sensoryczna i sprawne odbieranie bodźców dotykowych są kluczowe w budowaniu sprawności motoryki małej i dużej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Podstawowym zadaniem Duszka elastycznego jest właśnie wspomaganie integracji sensorycznej, a w szczególności pobudzanie receptorów czucia głębokiego. Produkt VEST-POL świetnie sprawdzi się jako narzędzie do zwiększenia świadomości własnego ciała. To szczególnie z Duszkiem wykonasz ćwiczenia dociskania i rozciągania.

Worek sensoryczny duszek dla dzieci

 • Rozwój fizyczny: równowaga, koordynacja, motoryka

Ćwiczenia z Duszkiem z lycry pomagają zwiększyć kontrolę nad ciałem. Na skutek ćwiczeń z tym wyrobem medycznym zwiększa się ogólna kondycja małego użytkownika oraz motoryka duża. Prawidłowo rozwinięta motoryka wiąże się z podstawowymi umiejętnościami, takimi jak chodzenie i bieganie. Sprawny fizycznie maluszek lepiej poradzi sobie z trenowaniem motoryki małej i łatwiej przyjdzie mu nauka pisania, rysowania i czynności samoobsługowych.  

Aby wejść do Duszka sensorycznego i się w nim rozciągać, dziecko musi uruchomić wiele mięśni w całym ciele, przez co rozwija się ruchowo. Lepiej radzi sobie z utrzymaniem równowagi oraz koordynacją ciała.

Umiejętności te kształtują się wraz z rozwojem człowieka i ułatwiają radzenie sobie z niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Chronią przed urazami, gdyż dzięki nim dziecko wie, jak ułożyć poszczególne części ciała, by nie nabawić się kontuzji.  

Świadomość ruchowa jest niezwykle istotna w sprawowaniu pełnej kontroli nad ciałem, czego najmłodsi dopiero się uczą. W przyszłości przekłada się to na poczucie rytmu, pamięć ruchową oraz koncentrację i podzielność uwagi. Duszek sensoryczny z lycry może być wykorzystywany do ćwiczeń gimnastycznych, sensorycznych oraz zabaw sprawnościowych i wytrzymałościowych. Jego użycie nie tylko poprawia funkcjonowanie układu sensorycznego, ale pomaga maluszkowi rozwinąć mięśnie i pracować nad ogólną sprawnością fizyczną.

 

 • Rozwój emocjonalny: rozładowanie napięcia, motywacja

Zaburzona integracja sensoryczna prowadzi do problemów z zachowaniem, nadpobudliwości i agresji. Bywa powodem do izolacji małego człowieka w grupie rówieśniczej i negatywnie wpływa na jego samoocenę. By pozytywnie oddziaływać na dojrzałość emocjonalną dorastającego dziecka, warto zadbać o jego układ sensoryczny.

Duszek elastyczny VEST-POL wspiera najmłodszych w opanowaniu złości i wpływa relaksacyjnie na użytkowników. Nie dość, że pozwala rozładować napięcie poprzez aktywność fizyczną, to jeszcze daje okazję do trenowania wytrzymałości i motywacji. Mały użytkownik może rozciągać się w nim na różne sposoby, do czego potrzebuje siły i koncentracji uwagi. Te czynności pozwalają pozbyć się nadmiaru energii i skupić na zadaniu, przez co uwalniają malucha od jego negatywnych emocji.

 

 • Zasoby: bezpieczna pomoc w zabawie i terapii, zabawka wielofunkcyjna

Duszki sensoryczne z lycry posiadają wiele funkcji: np. możliwość zabawy na siedząco, stojąco lub na leżąco, „kaptur”, który daje się założyć na głowę oraz sposobność wykonywania przeróżnych ćwiczeń siłowych czy gimnastycznych. Zabawa z duszkiem może odbywać się w domu lub na dworze, indywidualnie oraz w grupie. Bez obaw zastosujesz go w trakcie terapii z młodszym oraz starszym dzieckiem, w warunkach domowych oraz w gabinecie specjalisty. Dzięki temu Duszek elastyczny jest doskonałym przyrządem gimnastycznym o wszechstronnym zastosowaniu.  

 


Pomysły na zabawę


 • Rozciąganie duszka: czucie głębokie, rozwój fizyczny, wytrzymałość, rozładowanie napięcia

Dziecko zakłada go w taki sposób, jakby wchodziło nogami do worka. Musi tak umiejscowić stopy i dłonie, aby trafić w dolne i górne rogi duszka. Resztę ciała chowa do jego środka. Na zewnątrz pozostają głowa i szyja. Duszek jest dla użytkownika zdecydowanie za mały, więc jego zadaniem jest możliwie jak najmocniej go rozciągnąć. Może to wykonywać na stojąco lub na leżąco.

W trakcie tej zabawy przez dziecko konieczna jest asekuracja osoby dorosłej.

 

 • Chowanie się: czucie głębokie, rozwój fizyczny

To ćwiczenia najlepiej wykonywać na czworaka. Zadaniem użytkownika jest schowanie się w duszka włącznie z głową. Dziecko lub osoba dorosła wchodzi do duszka jak do worka, ale zakrywa się duszkiem po głowę. Następnie rozciąga materiał na różne sposoby.

 

 • Gimnastyka: koordynacja, równowaga, czucie głębokie

Użytkownik zakłada duszka. Zadanie polega na naprzemiennym unoszeniu prawej ręki i lewej nogi a potem na odwrót.

Wymyślaj dziecku kolejne zadania do wykonania w duszku, np. Skakanie na jednej nodze, trucht, podskoki, przysiady, pajacyki. Może robić to w dowolnym tempie.

Do zabawy konieczna jest asekuracja osoby dorosłej.

 

 • Wyścigi: koordynacja, równowaga, sprawność fizyczna

Do tego zadania potrzebne Ci będą minimum 2 duszki oraz 2 zawodników i trasa do pokonania - np. od ściany do ściany. Zadaniem zawodników jest ściganie się w duszkach. Bieg może być zbyt niebezpieczny, więc zaproponuj np. krok dostawny lub podskoki z jednoczesnym wymachem rąk.

 

 • Tor przeszkód: sprawność fizyczna, zręczność, refleks

Zabawa dla jednego lub więcej użytkowników. Wyznacz trasę do pokonania. Dodaj trudność w postaci duszka na torze. Zadaniem dziecka jest np. włożenie go i wykonanie w nim jakiegoś zadania, np. 5 pajacyków itp. Mierz czas użytkownikom, by wyłonić zwycięzcę.

 

Co zawiera?

Rozciągliwy duszek w kolorze niebieskim.

 

Główne informacje - duszek sensoryczny

Duszek sensoryczny wykonany jest z lycry, można go prać w wodzie (maksymalna temperatura 40°C) lub za pomocą środków piorących na sucho.

Duszek się nie gniecie, lecz w razie chęci wyprasowania go najlepiej używać temperatury do 110°C.

 

Rozmiar Sugerowane do wzrostu
XS (80cm) 90cm - 100cm
S (100cm) 110cm - 130cm
M (120cm) 130cm - 140cm
L (130cm) 140cm - 150cm
XL (140cm) 150cm - 160cm
 XXL (160cm) powyżej 160cm

 

Uwaga! W celu zapewniania odpowiedniej stymulacji Duszek sensoryczny powinien być „za mały” na użytkownika.

Kolor: niebieski (odcień może się różnić od widocznego na zdjęciu)

Nie zaleca się suszenia w suszarce bębnowej, by duszek nie stracił koloru!

Nie używać z wybielaczem!

Produkt szyty ręcznie w Polsce, posiada 2-letnią gwarancję

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej