Drewniany układ słoneczny - dyski

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138823587
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 129,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 129,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  129,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Drewniany układ słoneczny - dyski to ciekawa zabawka dla dzieci nawet od 12 miesiąca życia. Brak małych elementów oraz przyjemna w dotyku masywna sklejka powodują, że również najmłodsi mogą wykorzystać w zabawie kolorowe dyski jako układankę.

Piękne ilustracje na drewnianych planetach w realistyczny sposób przedstawiają obiekty Układu Słonecznego, takie jak Słońce, Merkury, Wenus, Ziemia, Księżyc, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton. Dzięki możliwości zawieszenia dysków, model Układu Słonecznego może stanowić ciekawą pomoc naukową oraz ozdobę niejednego dziecięcego pokoju czy szkolnej pracowni.

Drewniane dyski zawierają naukowe informacje, więc możesz z ich pomocą w przyjazny sposób wprowadzić dziecko w świat nauki o planetach i wszechświecie. Zabawę nimi potraktuj jako pretekst do dyskusji na temat liczb i pomiarów, dzięki czemu przybliżysz dziecku pojęcia matematyczne i fizyczne niezbędne do rozumienia świata.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • W atrakcyjny sposób przekazują wiadomości na temat świata

Drewniane dyski przedstawiające planety i inne obiekty Układu Słonecznego w ciekawy sposób zaznajamiają dziecko z budową wszechświata. Wykorzystaj wydrukowane na rewersie informacje na temat nazwy planety, jej średnicy, temperatury i odległości od Słońca, by przybliżyć dziecku wiedzę z zakresu fizyki i budowy Układu Słonecznego. Dzięki realistycznym obrazom nadrukowanym na dyskach najmłodsi mają okazję poznać wygląd każdej planety oraz lepiej zrozumieć istotę kosmosu.

 

Zwróć uwagę dziecka na rolę Słońca w istnieniu życia na Ziemi. Z kolorowym modelem łatwiej wytłumaczysz mu, skąd biorą się dzień i noc. Starszym dzieciom przybliżysz zmiany zachodzące w przyrodzie w trakcie poszczególnych pór roku, a także inne zjawiska, takie jak zaćmienia Księżyca. Zabawa drewnianymi dyskami Układu Słonecznego pogłębia wiedzę dziecka na temat świata w przyjazny dla niego sposób. Informacje na planetach oswajają najmłodszych z pojęciami matematycznymi, takimi jak wielkość i odległość. Pozwalają je lepiej zrozumieć, gdyż wizualizują abstrakcyjne pojęcia.

 

 • Zachęcają do pogłębiania wiedzy o kosmosie

Zestaw planet, który można zawiesić w pokoju dziecka czy szkolnej pracowni, może być inspiracją do dyskusji na temat wszechświata. Taki model Układu Słonecznego w jasny sposób wzbogaca wiedzę dziecka i daje mu podstawy do poszerzania wiedzy. Dzieci zadają wiele pytań, chętnie uczą się nowych rzeczy i są ciekawe świata. Pokaż mu za pomocą drewnianego modelu, jak zbudowany jest Układ Słoneczny, w którym żyje. Pobudzisz jego ciekawość i dasz pretekst do dalszych poszukiwań. Zainspiruj dziecko, opowiadając mu o planetach. Zachęć do rozważań na temat kosmosu i roli człowieka w nim. Wyzwolisz w nim kreatywność oraz wspomożesz procesy poznawcze.

 

Drewniany układ słoneczny - dyski

 

Młodsze dzieci wykorzystają dyski jako ciekawą układankę, którą mogą manipulować na różne sposoby: obracać oraz ustawiać w pozycji pionowej i poziomej. Kształt planet dopasowany jest do małych dłoni dziecka. Dzięki temu nawet najmłodsi mogą je bez problemu chwytać i układać na wybrany sposób. Usprawniają przy tym dominującą rękę i doskonalą w zabawie motorykę małą. Jest to istotne w późniejszym procesie uczenia się pisania. Poprawia estetykę zapisu i zmniejsza męczliwość ręki piszącej.

 

Drewniany układ słoneczny - dyski

 

 • Motywują do rozwijania zasobu słownictwa

Ucząc się nowych rzeczy, dzieci poszerzają zasób słów, dzięki czemu łatwiej i swobodniej wypowiadają się na różne tematy. Zapoznaj najmłodszych z informacjami na rewersach planet, opowiadaj o kosmosie i zachęcaj do tego samego dzieci. Stwarzaj im okazję do rozwijania komunikatywności oraz wyrażania myśli w ciekawy sposób. Poprzez takie ćwiczenia nauczą się budować poprawne zdania i staną się bardziej elokwentne.

 

Drewniany układ słoneczny - dyski

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera:

 • 11 obiektów

 • kolorowy przewodnik informacyjny w języku polskim

 • kolorowy plakat A3 z Układem Słonecznym

 

Kliknij tutaj, aby pobrać przewodnik aktywności w języku polskim.

 

Drewniany układ słoneczny - dyski

 

Główne informacje

Wiek: 12 miesięcy+

Materiał wykonania: drewno

Wymiary:

 • średnica Słońca: 11 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej