Drewniany ksylofon edukacyjny - OUTLET

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ANDREU TOYS
 • Kod producenta: 8416040162387

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 99,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 99,00 zł

  79,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 99,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 20,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 94,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  94,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

 

OSTATNIE SZTUKI

 

Dla kogo?

Drewniany ksylofon edukacyjny to fantastyczny instrument pozwalający wprowadzić muzykę do życia dziecka i rozwijać jego umiejętności sensoryczne oraz ruchowe. Łączy naukę z zabawą, co sprawia, że jest idealny dla użytkowników w każdym wieku.

Ksylofon wykonany został z drewna, wydaje delikatne dźwięki o przyjemnym tonie. Dzięki temu ułatwia odbiór bodźców sensorycznych oraz organizowanie ich zgodnie z potrzebami. Wspomaga rozwój percepcji słuchowej i wpływa na muzykalność maluszka.

Drewniany ksylofon edukacyjny to doskonały instrument do organizowania gier i zabaw taneczno-muzycznych dla całej rodziny oraz grup w żłobku czy przedszkolu. Świetnie nada się na prezent dla każdego maluszka!

 

42-od-1-roku-zycia-2- 18 miesięcy +

Drewniany ksylofon to świetna zabawka muzyczna dla młodszych dzieci w wieku od 18 miesięcy

28-motoryka-mala-terapia-reki Zdolności manualne

Uderzanie w klawisze poprawia chwyt, kontrolę mięśni i zręczność

51-percepcja-sluchowa-zmysl-sluchu2 Percepcja słuchowa

Zabawa w wygrywanie melodii to doskonała stymulacja percepcji słuchowej

107-kreatywnosc Kreatywność

Komponowanie własnych melodii rozwija kreatywność i wrażliwość artystyczną

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Zabawka z drewna

Ksylofon wykonano z drewna, dzięki czemu jest trwały i bezpieczny

 

 

 

drewniany ksylofon edukacyjny

 

Dlaczego warto?

 • Rozwija słuch muzyczny

Rozwijanie słuchu muzycznego to jedno z ważnych zadań dla rodziców, nauczycieli czy terapeutów. Dzięki Drewnianemu ksylofonowi pomożesz dziecku zdobyć wrażliwość na melodię i rytm.

W trakcie gry much uczy się rozpoznawać różnice między dźwiękami i odkrywa brzmienie poszczególnych klawiszy. Może tworzyć proste melodie lub odtwarzać je po osobie dorosłej.

Ponadto gra na Drewnianym ksylofonie pozwala na prowadzenie eksperymentów z rytmem. Dziecko uczy się podstawowych pojęć, takich jak takt i tempo.

Drewniany ksylofon edukacyjny to fantastyczne narzędzie do rozwijania słuchu muzycznego i umiejętności słuchania a także do kształtowania wrażliwości na sztukę.

 

 • Wspomaga rozwój sensoryczny

Zabawa Ksylofonem edukacyjnym to nieskończone źródło inspiracji muzycznych. Instrument wydobywa całą gamę delikatnych dźwięków. Drewno powoduje, że nie są one zbyt głośne i agresywne dla dojrzewającego układu sensorycznego.

Dzięki zabawie w odgadywanie melodii lub pojedynczych dźwięków maluszek doskonali pamięć słuchową oraz uczy się organizowania bodźców sensorycznych zgodnie z potrzebami.

 

 • Usprawnienia manualne

Drewniany ksylofon edukacyjny to idealne narzędzie do rozwijania zdolności manualnych u dzieci. Zabawa w wygrywanie melodii wymaga precyzyjnych ruchów i trafiania w konkretne dźwięki. Taka aktywność wspomaga kontrolę ruchów rąk oraz regulowanie siły nacisku.

Ponadto wystukiwanie swoich kompozycji na ksylofonie czy powtarzanie ich za osobą dorosłą wymaga doskonałej koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dziecko musi śledzić położenie klawiszy i uderzać w nie pałeczką, co poprawia zdolność synchronizacji ręka-oko, która jest niezbędna w wielu dziedzinach życia, np. w samoobsłudze czy nauce pisania.

 

 • Wspomaga rozwój kreatywności

Eksperymentowanie z dźwiękiem i wystukiwaniem melodii to świetny sposób na rozwijanie dziecięcej kreatywności. Dzięki Drewnianemu ksylofonowi edukacyjnemu maluszek ma okazję odkrywać, jak zmieniają się dźwięki w zależności od siły uderzenia i techniki gry.

W trakcie zabawy dziecko może tworzyć swoje kompozycje, doskonalić je i urozmaicać. Takie ćwiczenia wyzwalają kreatywność i rozwijają zdolności artystyczne. 

 


Pomysły na zabawę


 • Naśladowanie dźwięków - percepcja słuchowa, percepcja wzrokowa, koncentracja uwagi.

Gra dla dwóch osób. Każda bierze po jednej pałeczce. Pierwszy uczestnik wygrywa melodie składającą się z pięciu dźwięków, następnie drugi ją odtwarza.

W kolejnym etapie można zwiększać liczbę dźwięków albo słuchać ich z zamkniętymi oczami i odtwarzać tylko ze słuchu.

 

Co zawiera?

 • 1 sztuka

 

Główne informacje

 • Wiek: 18 miesięcy +

 • Materiał wykonania: drewno

 • Wymiary: 31 x 23 x 4 cm

 • Produkt posiada certyfikat CE

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej